Şimdi Ara

7850'yi NASIL BİLİRSİNİZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle Tüm forum Kullanıcılarına Merhabalar.

Elimdeki XFX HD6850 'mi elimden çıkartmak üzereyim . İnternette dolaşırken bir 7850 gördüm bayağı da hoşuma gitti açıkcası fiyatı da çok abartı değil gibi 250-300 tl arasına sapphire 7850 o.c versiyonu bulabilirim heralde zaten Vatan'daki fiyatlarda belli .6850' den 7850'ye geçmek sizce mantıklı mı ?Ya da daha güncel bir karta mı geçmeliyim İntel Q9400 ile kullanılacak.
    Saygılar...

• Geçtiğinize değmez. HD 6850 hala az buçuk HD 7770 seviyesinde; o da yeni isimlendirmesiyle R7 250X. HD7850'nin yeni isimlendirmesi ise R9 370. Halbuki, sizin R7 270(HD7870) serisine geçiş yapmanız bile cüzi kalır. 380 serisi için para biriktirmenizi öneririm.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yorumunuz,tavsiyeniz için teşekkürler. 7870'lerin fiyatıda gördüğüm kadarıyla yaklasık 350-450 tl arasında değişmekte.Benim bütçemde maalesef biraz kısıtlı olduğundan 250-300 tl arası bir ekran kartı bakıcağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre0619x

Öncelikle yorumunuz,tavsiyeniz için teşekkürler. 7870'lerin fiyatıda gördüğüm kadarıyla yaklasık 350-450 tl arasında değişmekte.Benim bütçemde maalesef biraz kısıtlı olduğundan 250-300 tl arası bir ekran kartı bakıcağım.

Geçmekle yalnız FreeSync için önünüzü kapatmış olacaksınız. GCN 1.1 olması gerekiyor ekran kartınızın. O da en aşağı, HD7790 veya R7 260 olması demek. Bu da aklınızda olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 12 Şubat 2016; 8:43:21 >
  • Önerilerinizi dikkate alarak araştırmama devam edeceğim .Teşekkürler...
  • Zaten o işlemci ile maksimum HD7850 civarı bir kart kullanabilirsin. Bütçen el veriyorsa al ama inanılmaz bir artış olmaz. %20 civarı bir artış olur yanılmıyorsam. Bu kadarcık artış için o kadar para vermek ne kadar mantıklı olur tartışılır zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence para biriktirip konsol alın. HD7870 performansı hiç iyi değil masaüstünde, konsollardaki çiplere nazaran.
  • Bence 7850 ye o kadar para verecegine 2. Elden gtx 760 veya hd 7950 daha mantikli olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam açıkcası daha önce hiç konsol deneyimim olmadı bu durumdan dolayı da konsola geçmeye biraz çekiniyorum..
  • Devilmaybad kullanıcısına yanıt
    O Zaman ben biraz daha bakınıp araştırıyım eğer aklıma yatmazsa 6850'ye devam :) zaten bir sıkıntım da yok karttan yana sadece performans isteyen oyunlarda fan gürültüsü oluyor o kadar ...
  • quote:

Hocam açıkcası daha önce hiç konsol deneyimim olmadı bu durumdan dolayı da konsola geçmeye biraz çekiniyorum..

Valla ben de çekiniyorum da, masaüstünde 60 fps oynamak için son tahlilde 6700K gerekiyor. Buyurun bir de buradan yakın.
    Konsollarda bakmayın siz, AMD çiplerinin elinde avucunda ne varsa konuşturmuşlar yine. EQAA filtrelerini nereden örnekleyebileceklerini geliştiriciler seçebiliyormuş. Temporal AA'nın ismini yanlış hatırlamıyorsam eğer, özelliği ardışık kare geçişlerini birbirine ortalıyor, 120Hz'e yükseltilmiş tv görüntüsüne benziyor daha çok.
    Masaüstünde kullanıcıların çoğu zora gelince sıkılıyor. Siz de kendi hatalarınızı destur edinmek istemiyorsanız Xbox öneririm ben şahsen. Playstation 4'de güzel ama sanki Xbox'taki ESRAM'ın mimarisinde HBM'ye benzerlikler varmış gibi geliyor.

• 6850 ile 7850 arasında %50 ila %70 arasında performans farkı var.Kesinlikle değer.Daha yüksek karta geçeceksen komple sistemi değiştirmen lazım.
  • quote:

O Zaman ben biraz daha bakınıp araştırıyım eğer aklıma yatmazsa 6850'ye devam :) zaten bir sıkıntım da yok karttan yana sadece performans isteyen oyunlarda fan gürültüsü oluyor o kadar ...

Fan gürültüsünün olması hiç de normal değil. Kasanızda hava soğutma nâmına yeterli kasa fanınız vardır diye tahmin ediyorum. Ekran kartının güç girişine doğru 1, fan girişine doğru ikinci bir fanınızın bulunmasında yarar var. Standart fan profilini de değiştirmenizi öneririm. Boştayken çok sesli, yükteyken de fazla değişken çalışıyor. MSI Afterburner ile kendi profilinizi oluşturmanızı öneririm. Masaüstünün her zamanki güçlükleri bunlar. Gözünüz korkmasın.
  • Geçilir neden geçilmesin 7850 yani r7 370 hala yeterli bir kart full hd için , 6850 ilede arasında yüzde 50 fark vardır, konsol al diyen arkadaş nasıl bir mantıktır bu adamın zaten bütçe kısıtlı 1000 küsür konsola verip her bir oyun için 200-250 vermesi gerekiyor.
    Boşta herhangi bir gürültü olmuyor ama yükteyken bayağı bir yapıyor bu gürültüyü , yük altındayken 80 C-90 C arası ısındığını gözlemledim bugüne kadar bir sorun olmadı ama ileride ne olur bilemiyorum.
  • kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Hocam konsollar dediğiniz gibi el yakıyor bu dönemde , haliyle benim gibi bütçesi kısıtlı olan arkadaşlarda bilgisayarlardan medet umuyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

Geçilir neden geçilmesin 7850 yani r7 370 hala yeterli bir kart full hd için , 6850 ilede arasında yüzde 50 fark vardır, konsol al diyen arkadaş nasıl bir mantıktır bu adamın zaten bütçe kısıtlı 1000 küsür konsola verip her bir oyun için 200-250 vermesi gerekiyor.

Üstadcağzım, nasıl bir mantıktır söyliyim: ters mantıktır. Sonuçta yapamayacağımız şey karşısında işkilleniyoruz. Sende o işlemci olmadıktan sonra hızlı ekran kartını almanın maksadı kalmıyor. Şimdi ben nasıl izah edeyim, "256 bit ekran kartından bir tane daha al, daha hızlı da kullanma, yine aynı hızda takıl; ama MSAA aç" diye? Merak etmeyin lafı ölçüp biçip söylüyorum. Ortada öyle bir komedi varsa da durumu bana atfetmeyin, ben olanı dile getiriyorum. Kabak gibi de mevcut böyle bir durum var. Açın gözünüzü bakın. 1000$'lık işlemci bile kurtarmıyor. Uzun dönem ipe un serme hesaplarını kestirip aklımızı başımıza almamız lazım. Seçenek de düşürseniz 1250 tl'lik 6700K olmadan performansını alamıyorsunuz. Hangi ekran kartını takarsanız takın durum böyle, sen 3000 tl'lik 980Ti'yi de alsan, 4000 tl'lik i7 5960X'i de taksan durum böyle. Şimdi durum böyleyken konsol almayın demek nasıl bir mantıktır ben de soruyorum size.
    Ahanda:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 12 Şubat 2016; 9:24:33 >

• emre0619x E kullanıcısına yanıt
    Platform olarak ayırt etmem konsolla oyun oynamayıda severim lakin oyunların fahiş fiyatları yüzünden alınmaz hatta ps4 ü çıktıktan 1 sene sonra aldım doğru düzgün oyun yoktu oynayacak 3-4 dayandım sattım yaptığım tek şey bf4 oynamaktı. Konsol şuanda akıl karı bir iş değil
    Öyle bir dünya yok hocam üstteki mesajımda da belirttim geçen dönem elimdeki bütün pc donanımlarını satıp uzun bir ara verdim oyun oynamaya , oyuncu adamın kanında var yine duramadım pc ile uğraşmayıp ps4 aldım bildiğin oyun yok konsolda indie oyunları kaktırıp duruyorlar oyun fiyatları olmuş 250 tl hadi bir şekilde oyunu aldın bu seferde online için bir bedel ödüyorsun, üstelik yeni çıkacak oyunları ve elde olan oyunlar oynamaya mahkumsun geri uyumluluğuda yok. Konsolun tek elle tutulur yanı exc oyunlar oda sene de veya 2 senede bir gelir. Pc performansının bu raddeye gelmesi yine konsollardır oyun piyasası ve pazarı konsol üzerinden döndüğü için adamlar pc ye direk yan port firmaları üzerinden oyunu sunuyorlar hal böyle oluncada o eldeki milyarlık ekran kartı ve işlemciler milletin elinde patlıyor, Ps4 te en uzun oynadığım oyun bf4 tü yanlış hatırlamıyorsam 900p de çalışıyor grafik olarakta pc de medium high ayarlara denk ben bu oyunu elimde kalan 965 be işlemcinin yanına r7 370 ile 1080p grafik kalitesi daha iyi bir şekilde pc de de oynuyorum gayet mütevazi bir sistem üstelikte çok uygun bir fiyata toplanabilir. İşin özü hiçbir test vs. reel hayatla uyuşmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

Öyle bir dünya yok hocam üstteki mesajımda da belirttim geçen dönem elimdeki bütün pc donanımlarını satıp uzun bir ara verdim oyun oynamaya , oyuncu adamın kanında var yine duramadım pc ile uğraşmayıp ps4 aldım bildiğin oyun yok konsolda indie oyunları kaktırıp duruyorlar oyun fiyatları olmuş 250 tl hadi bir şekilde oyunu aldın bu seferde online için bir bedel ödüyorsun, üstelik yeni çıkacak oyunları ve elde olan oyunlar oynamaya mahkumsun geri uyumluluğuda yok. Konsolun tek elle tutulur yanı exc oyunlar oda sene de veya 2 senede bir gelir. Pc performansının bu raddeye gelmesi yine konsollardır oyun piyasası ve pazarı konsol üzerinden döndüğü için adamlar pc ye direk yan port firmaları üzerinden oyunu sunuyorlar hal böyle oluncada o eldeki milyarlık ekran kartı ve işlemciler milletin elinde patlıyor, Ps4 te en uzun oynadığım oyun bf4 tü yanlış hatırlamıyorsam 900p de çalışıyor grafik olarakta pc de medium high ayarlara denk ben bu oyunu elimde kalan 965 be işlemcinin yanına r7 370 ile 1080p grafik kalitesi daha iyi bir şekilde pc de de oynuyorum gayet mütevazi bir sistem üstelikte çok uygun bir fiyata toplanabilir. İşin özü hiçbir test vs. reel hayatla uyuşmuyor

Peki, siz sezonluk 1250tl'ye işlemci, 3000 tl'ye ekran kartı almaya meraklısınız anlaşılan.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.