Şimdi Ara

7500 - 8000 TL Bandı Sistem Tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar birçok sistem gördüm daha düşük bantta ama bazı markalar içime sinmiyor, almışken iyisi olsun diyorum. Monitör hariç önerilerinizi yapabilirsiniz. PSU konusunda Corsair, Cooler Master gibi markaları düşünüyorum. Ekran kartı olarak Asus RTX 2060 düşünüyorum ama tavsiyelerinize açığım. İşlemci de Ryzen 5 3600 yeter diye düşünüyorum.

SSD konusunda pek bilgi sahibi değilim, Anakart konusunda da aynı şekilde, wifi destekleyen anakart olması lazım ama.

Kafamda sistemin genel hatları belli ama bir türlü oturtamadım, her şeyin 50 tane modeli olunca sorun yaşıyorum biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schwarzbite -- 29 Ağustos 2020; 19:8:51 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• AMD Ryzen 5 3600 3.6 Ghz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm İşlemci

MSI MAG B550 Bazooka 4400mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart

Corsair 16GB(2x8) Vengeance LPX 3600mhz CL18 DDR4 Ram

Palit GeForce RTX2060 Super Dual 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı

Kingston 500GB A2000 NVMe Okuma 2200MB-Yazma 2000MB M.2 SSD

Ranker Virgo RGB Tempered Glass USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

High Power 600W Performance GD 80+ Gold Güç Kaynağı

Toplam: 8700 TL

Bütçeden tasarruf için anakartı Gigabyte b450 sh2 yapabilirsiniz bu sayede istenilen 8k barajına gerilersiniz ayrıca 8k nın hakkı 2060 değil 2060 süperdir.
  • ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim vakit ayırdığın için, direkt 2060 taksam ne olur peki bu sisteme ?

• schwarzbite kullanıcısına yanıt
    Daha düşük fps alırsın başka bir sorun çıkmaz.
    Hocam o kadar fps delisi bir insan değilim, mühendislik uygulamalarını rahat çalıştırsın;bir de piyasadaki oyunları ortalama üstü bir kaliteyle oynayabileyim yeterli. Bu sistem bunun için olur sanırım 2060 takarsam.

Beni de uzun süre götürür gibime geliyor.

2060 a gerileyerek +600 TL kazanç sağlayabilirsiniz hatta bu size yeterli gelmediyse son çare anakart olarak Gigabyte b450 sh2 ye ile değişim sağlayarak +600 TL de buradan kazanç sağlarsınız totalde ürün sizi 7500 TL ye gelmiş olur.
    Hocam neden aralarında 600 tl gibi büyük bir fark var anakartların ? Konuda da dediğim gibi anakartlar konusunda bilgi eksikliğim var biraz.

Yonga farkıyla birlikte gelen özellikler ve kompanet farkı var bu denli fark oluşu normal b550 ilerisi için 4. nesil işlemcilerde size kolaylık sağlayabilir.
    Anladım hocam teşekkür ederim tekrardan

• konu takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.