Şimdi Ara

70bin TL ye çıktık ama kafamız iyice karıştı yardım lütfen(kafmızda birz olştu ilk sayfayı düzelttm) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
4
Favori
18.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yksln

Temiz tüplü Corolla veya auris olabilir
    Çok eski olmayan bulunabilir aslında hocam ama işte kafamız o kadar karıştı ki alamayacağız sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslantürk60

Faize bankaya bulaşıp araba almayın paranız kadar araç alın, sonra paranızı biriktirin model artırın bin bir zorlukla kazandığınız helal paranızı faiz olarak bankaya kaptırmayın faiz apaçık haram kılınmıştır.
    Sayın hocam düşüncenize saygı duyuyorum fakat günümüzde faiz kullanmadan hadi araba alınabilir fakat 200-300 bin tl ye nasıl ev alınır. Bu konu apayrı bir konu maalesef.

• en!gma kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. En düşük faiz oranını(veya bazı bankalarda kâr payı olarak geçen oranı) bulduktan sonra bankanın görevlileriyle konuşursanız bütçeyi birkaç bin lira daha yukarı çıkabilirsiniz. Bir de maaşınıza göre eğer ayda vereceğiniz oranı tam belirlerseniz ve onun üstüne ayda olacak oranı belirlerseniz bir ihtimal 10.000 çıkabilirsiniz.
    Edit: Dindarsanız bazı bankaların faiz yerine uyguladığı helal haramı belirsiz bir yöntem var. Arabayı satıcıdan aldıktan sonra sizin elinizdeki peşinide alıp arabanın peşin fiyatını arttırıp satmak gibi bir yöntem var.
    Yani: 70.000'e araba alacaksınız. 30.000 peşin vereceksiniz. Arabayı 30.000+40.000 liraya alıyor, o 40.000 liralık payı 47.000 liraya çıkartıp size aylık olarak ödetiyor.
    Edit2:Bir de kriterlerinizi belirtirseniz size yardımcı olabilirim araba bakma konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunpower-storm -- 10 Mart 2019; 20:16:53 >
    Biz cok yol yapmiyoruz o nedenle lpg ye gerek duymadik benzinle 7 lt ortalama tuketimi var (bunda araci sadece babamin kullaniyor olmasi da etkili olabilir. benim kendi aracim 1.4 linea) . siz buyuk sehirde yasiyorsaniz ustune 2-3 litre ilave edin. temiz olmak kaydi ile 1.4 t astra derim uzun yolda turbonun ve 6 vites olusunun faydasini goruyoruz. mesela linea 3000 devir 5.viteste 105 km hiza ulasiyor astra 3000 devir 6.viteste 160 civari hizlara cikiyor. linea ile 3.vitese dustugum rampada astra 6.viteste hizlanmaya devam ediyor arada cok fark var. ben egeanin lineadan aman aman cok bir farkinin olacagini dusunmuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Teşekkürler. En düşük faiz oranını(veya bazı bankalarda kâr payı olarak geçen oranı) bulduktan sonra bankanın görevlileriyle konuşursanız bütçeyi birkaç bin lira daha yukarı çıkabilirsiniz. Bir de maaşınıza göre eğer ayda vereceğiniz oranı tam belirlerseniz ve onun üstüne ayda olacak oranı belirlerseniz bir ihtimal 10.000 çıkabilirsiniz.
    Edit: Dindarsanız bazı bankaların faiz yerine uyguladığı helal haramı belirsiz bir yöntem var. Arabayı satıcıdan aldıktan sonra sizin elinizdeki peşinide alıp arabanın peşin fiyatını arttırıp satmak gibi bir yöntem var.
    Yani: 70.000'e araba alacaksınız. 30.000 peşin vereceksiniz. Arabayı 30.000+40.000 liraya alıyor, o 40.000 liralık payı 47.000 liraya çıkartıp size aylık olarak ödetiyor.
    Edit2:Bir de kriterlerinizi belirtirseniz size yardımcı olabilirim araba bakma konusunda.
    Hocam teşekkür ederim dindarlık vs değil hocam benim eşim zaten bankacı yani kimine göre yediğimiz para faiz paraları o yüzden kısma hiç girmiyorum :)

Hocam bizim şuan için Max odeyebilecegimiz şekilde kredi çekince Max 70 civarına alabiliyoruz hocam kriterlerim aslında çok kafam ağrımasın çünkü ben arabadan anlamam ama işte o yüzden egea diyorum ama daha yeni evliyiz ve yasımız çokta büyük değil o yüzden daha spor bir araba alsak diyorum ve hb olursa eşim de biraz daha kendini rahat hissedip kullanabilsin istiyorum.

Toyota yaris hybrid bakabilirsiniz. Donanımı nasıldır bilmem fakat HB küçük aile için öneriyorlardı.
    Yakıtı çok az yakan bir araç. Hybrid motoru sağolsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunpower-storm -- 10 Mart 2019; 20:39:37 >
  • Şehir dışı için Lpg uyumlu D segment mantıklı,
    Toyota Avensis 1.6 Elegant Extra

https://www.sahibinden.com/toyota-avensis-1.6-elegant-extra?price_min=60000&price_max=75000&sorting=date_desc&a4_max=133333#/

Tüplü Corolla veya civic harici araçlar sıkıntı çıkarır. Kafa karıştıracak durum yok aslında.
    Mesela 2012 dizel auris veya Corolla da olabilir.

Eşinizde kullanacaksa
    Otomatik egea yakıt olarak üzer,
    Cvt Otomatik vites 2012-2017 Toyota Yaris 1.33 multidraveS öneririm.
    (Lpg uyumlu)

https://www.sahibinden.com/toyota-yaris-1.33/otomatik,yari-otomatik?a5_max=2017&a4_max=99999&sorting=date_desc&a5_min=2012&price_min=55555&price_max=77777#/

https://www.sahibinden.com/opel-astra-1.6-cdti/manuel?a5_min=2014&a5_max=2014&a2320=74345&paging

1.6 dizel astra diyorum .seç begen al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8643D86AA -- 10 Mart 2019; 20:56:1 >
  • Corolla\ auris 1.33 manuel benzin model frk etmz fazla para vermene gerek yok bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkantsatin

Corolla\ auris 1.33 manuel benzin model frk etmz fazla para vermene gerek yok bence
    Eşi de kullanacakmış;

2012-2017 Yaris 1.33 multidraveS
    Veya 5-10 daha ekleyebilirse
    2013-2017 Auris 1.6 multidraveS
    daha mantıklı

• Bence konfora çok takma.

Sanayiye konforlu bir arabayla gitmenin artısı yok. Sıfır araba alma imkanın varsa düşünme bile.
    Ben de araç alırken 33-35ten 90a çıkmıştım

• Madem şehirler arası gideceksi D segment Peugeot 508, 1.6 dizel alabilirsin 70 bine.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslantürk60

Faize bankaya bulaşıp araba almayın paranız kadar araç alın, sonra paranızı biriktirin model artırın bin bir zorlukla kazandığınız helal paranızı faiz olarak bankaya kaptırmayın faiz apaçık haram kılınmıştır.
    Amenna Allah günahlarımızı affetsin de
    Feleğin işine bak
    Yazının muhatabı Bankacı eşi

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_atr

Biz cok yol yapmiyoruz o nedenle lpg ye gerek duymadik benzinle 7 lt ortalama tuketimi var (bunda araci sadece babamin kullaniyor olmasi da etkili olabilir. benim kendi aracim 1.4 linea) . siz buyuk sehirde yasiyorsaniz ustune 2-3 litre ilave edin. temiz olmak kaydi ile 1.4 t astra derim uzun yolda turbonun ve 6 vites olusunun faydasini goruyoruz. mesela linea 3000 devir 5.viteste 105 km hiza ulasiyor astra 3000 devir 6.viteste 160 civari hizlara cikiyor. linea ile 3.vitese dustugum rampada astra 6.viteste hizlanmaya devam ediyor arada cok fark var. ben egeanin lineadan aman aman cok bir farkinin olacagini dusunmuyorum
    Hocam yok büyük bir şehirde değilim o zaman astralara bakabilirim gerçekten çok sportif bir araba olarak geliyor bana 7 lt ortalama da lpgde 1.2 koysak oldukça iyi bence

• 2012-2013 model citroen c5 1.6 dizel executive modelini al bence d segment ve en full u her özellik var lüks rahat yol tutuşu konfor süper fiyat olarak ekonomik piyasası fazla yok ama sen zaten binmek için alıyorum diyorsun sağlam bir araba alırsan yıllarca sorunsuz kullanırsın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.