Şimdi Ara

70bin TL ye çıktık ama kafamız iyice karıştı yardım lütfen(kafmızda birz olştu ilk sayfayı düzelttm) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
4
Favori
18.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: en!gma

Bende boyalı olsun diyorum hocam aslında ama işte basit surtmeden vs olursa en azından içimiz rahatlar şimdilik arastirmadayim

Alıntıları Göster
    hocam arabaya bakacan 2-3 yıldır tek eldeyse sahibi dogru soyluyodur ama cabuk al sat yapmaya calısan bırıyse muhtemelen gizli galerici yanı al satcıdır guven olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: en!gma

Tabi bu değerleri görmek içinde bir hayli uğraşmak lazım zor zor araba almak çok zor

Alıntıları Göster
    Ben 1500 kiloluk , 17 jantlı , manuel Avensis ile
    8.5 - 9 litre Lpg değerlerinde kullanıyorsam,
    1200 kiloluk 16 jantlı, cvt Corolla 7-8 litre Lpg den fazla yakamaz herhalde.
    Zaten Lpg li araçları yüksek performanslı kullanmamak gerekiyor,
    2000-4000 devir idealdir.
    .
    Benzinli yaris 1.33 multidraveS
    Şehir dışı 5 litre
    Şehir içi 7 litre
    Benzin yakıyor.
    Sistem 1500-2500 devir aralığında vites değiştiriyor,
    Hatta hız 70-80 ile 7 . Vitesde götürüyor.
    Corolla-Auris multidraveS de ancak birer litre fazla yakar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 14 Mart 2019; 19:36:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pisrabbit

sen konuyu anlamak istemiyorsun herhalde.
    şuan nakit parayı her hangi bir şeye harcamak kusura bakma ama aptallık olur. doların artacağı aşikar. en geç haziran temmuz ayında 8 e yakın olacak.
    ben de araç alacağım kendime ama paramı yaptım dolar bekliyorum. 10k dolar civarında param var. 54k tl yapıyor. en kötü 6,5 tl olsa dolar 65k dan 11k kar olacak.
    bu da en kötü senaryo. şimdi benim alacağım 2. el araç, 55k dan 65k ya çıkacak mı dolar yükselince ? hayır. hatta azalacak. çünkü tl kalmayacak piyasada. yani dolar alacak millet ki bence artmasını bırak düşürecek bir dönem ikinci el piyasasını.

Alıntıları Göster
    Ben de paramı dolarda tutardım. Ancak doların yükselmesini bekleyip 11bin kar edecek demek de çok doğru değil.

Şuan 55bintl olan arabamı dolar yarın 6tl olsa 55binden satmazdim. Çok çok zor durumda olmayan kimse de satmaz. Bu yaz kurlar yükseldiği anda herkes aracına 5bin TL ekledi. Aynı şey olacak. Kar etmez demiyorum, ancak dolar artış oranı kadar etmek zor.

Sizin mantığınızla olsa idi, 55 eden arabayı daha da düşüğe mal etmeyi hayal ediyorsunuz, bu durumda siz de o aracı satarken zorlanıp fiyat kirmaniz gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

hocam arabaya bakacan 2-3 yıldır tek eldeyse sahibi dogru soyluyodur ama cabuk al sat yapmaya calısan bırıyse muhtemelen gizli galerici yanı al satcıdır guven olmaz

Alıntıları Göster
    Anladım hocam dikkat etmek gerek dediğiniz gibi günümüzde herkes galerici maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

.
    Şehir dışı 5 litre
    Şehir içi 7 litre
    Benzin yakıyor.

Alıntıları Göster
    Sizinki de baya bir iyiymiş hocam aslında bunları düşününce de LPG ye yoneliyorum bir de benzin lpg de km daha önemsiz diyorlar dizel de daha önemli diyorlar siz ne düşünüyorsunuz LPG li aldığımda en fazla kaç km almalıyım bende en az bi 60 bin km kullanırım üstüne

• quote:

.
    Şehir dışı 5 litre
    Şehir içi 7 litre
    Benzin yakıyor.

Alıntıları Göster
    hocam nickinize bayıldım :D

evt arkadaşlar dunya standartlarında dizel arabaları 2 bin devrin ustune cıkmadan, benzınlı ve lpgli aracları 3 bın devır ustune cıkmadan kullandıgınız takdirde maksımum performansı yakalarsınız. Uzun yolda benzınlı arac bayılırsa yokuslarda 3 bın devir ustu yuksek devırde olmanız da tuketımı etkılemez bunu da belırteyım. İllakı o yokus cıkılacak cunku yavaslayıp yavaslayıp vıtes kucultmek zprunda kalmayın derım yokustan önce vitesi kucultun gerekırse 5 bın devırde yokusu tırmanın benzınlı ve lpglı araclarda sadece.. Yılda 70 bın km yapan tecrubelı bırı olarak konusuyorum hep 350-400 bin km lerde aracımı satmıs biri olarak konusuyorum der ve çekilirim :D

• en!gma kullanıcısına yanıt
    Fiyat farkı ne kadar bilmiyorum hocam. Şehirdışı 4 çok zor ama 5 yakalanır rahat. Benim araçta aradığım çok başka bir özellik yok açıkçası o sizin tercihiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Arabalar 120-150 bin km den sonra ,
    8-10 yaşlarında iken masraf çıkartmaya başlarlar,
    300-400 bin km de büyük revizyonlara girebilir.
    Yani 30-80 bin km aralığında aldığınız aracı 150 bin km ye kadar kullanılabilir, 150-199 bin km de satabilirsiniz.

• shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

Nick de
    Ford
    Taunus, p100, transit, Fusion
    Var ama asıl gönlümün kralı
    1976 Ford 2.0 v6 Granada sw kırmızı

https://youtu.be/vom99PeHB64

( rampada benzinle 5-6 bin devir çevrilebilir ama Lpg ile 4500-5000 deviri zorlamamakta fayda var.)

70bin TL ye çıktık ama kafamız iyice karıştı yardım lütfen(kafmızda birz olştu ilk sayfayı düzelttm)

70bin TL ye çıktık ama kafamız iyice karıştı yardım lütfen(kafmızda birz olştu ilk sayfayı düzelttm)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 14 Mart 2019; 21:50:13 >

• quote:

Teşekkürler

Nick de
    Ford
    Taunus, p100, transit, Fusion
    Var ama asıl gönlümün kralı
    1976 Ford 2.0 v6 Granada sw kırmızı

https://youtu.be/vom99PeHB64

( rampada benzinle 5-6 bin devir çevrilebilir ama Lpg ile 4500-5000 deviri zorlamamakta fayda var.)

o donem aracları guzel salınırdı yollarda haklısınz. Bizde de bi ara tek kapı record vardı 1968 model mukemmel biraractı

• quote:

60-70 liraya binilebilecek merso
    Bulabilmek çok zor zor

Alıntıları Göster
    2005 E serisi C serisi sıfır tüm premium olmayan araçlardan daha kaliteli ve konforlu. Hatta e39 bile sıfır passattan daha kaliteli.

• quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

2005 E serisi C serisi sıfır tüm premium olmayan araçlardan daha kaliteli ve konforlu. Hatta e39 bile sıfır passattan daha kaliteli.

Alıntıları Göster
    2006-2009
    W211
    E class
    Gerisi el arabası

https://www.auto-data.net/tr/mercedes-benz-e-class-w211-e-220-cdi-170hp-automatic-12878

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 14 Mart 2019; 23:38:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ermanerz

Fiyat farkı ne kadar bilmiyorum hocam. Şehirdışı 4 çok zor ama 5 yakalanır rahat. Benim araçta aradığım çok başka bir özellik yok açıkçası o sizin tercihiniz
    Hocam focuslarda dizel 130 bin km mi yoksa lpg 95 bin km mi model aynı fiyat aynı hangisi tercih edilmeli

• quote:

Arabalar 120-150 bin km den sonra ,
    8-10 yaşlarında iken masraf çıkartmaya başlarlar,
    300-400 bin km de büyük revizyonlara girebilir.
    Yani 30-80 bin km aralığında aldığınız aracı 150 bin km ye kadar kullanılabilir, 150-199 bin km de satabilirsiniz.
    Hocam siz de bir üstteki soruma bakabilir misiniz dizel LPG konusunda ne yapılmalı

• Bütçeyi arabaya göre değil arabayı bütçeye göre ayarlarsanız 40 bin liradan 70 bin liralara çıkmazsınız.
    Hocam ben LPG ye karşıyım ne kadar sağlıklı olsa da rahat edemiyorum. Kaçak korkusu oluyor sürekli. Kullanan arkadaşlar oldukça çok, LPG daha mantıklı olabilir belki ama ben olsam yine dizel alırdım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    otomatik
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodletting.

Bütçeyi arabaya göre değil arabayı bütçeye göre ayarlarsanız 40 bin liradan 70 bin liralara çıkmazsınız.
    Valla işte öyle olmuyor hocam elbet bir sınır oluştu şuan ama oraya kadar daha iyisi olsun diye maalesef hep artirdik

• quote:

Orijinalden alıntı: ermanerz

Hocam ben LPG ye karşıyım ne kadar sağlıklı olsa da rahat edemiyorum. Kaçak korkusu oluyor sürekli. Kullanan arkadaşlar oldukça çok, LPG daha mantıklı olabilir belki ama ben olsam yine dizel alırdım
    Hocam millet çoğunlukla focus sa lpg kişi tutulmuyor diyor tekrar satman zor olur diyor o yüzden de açıkçası bilmiyorum o kaçak konusunu hiç düşünmedim ben tek sıkıntım bu dizel al focusta dizel diyorlar o ama 130
    Bin km de çok geliyor bana

• quote:

otomatik
    Otomatik focuslar da alma diyorlar

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.