Şimdi Ara

700K'den 60k Sıradaki Hedef İlk 15K

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
2.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen sene Ygsye 211 gün kala başladım ve tamamiyle sıfırdım(Sonucumdan anlaşılabileceği gibi). Sadece konu çalışma fırsatım oldu ve pek fazla soru çözemedim malesef zaman sıkıntısından dolayı.

Ygs için konularım tam şuan sadece deneme çözüp eksik bilgilerimi ekliyor ve bilgilerimi tazeliyorum.

2018 için hedefim ilk 15K'ye girmek, deneyimli arkadaşlardan ricam nasıl bir yol izlemeliyim ? Ygs için tecrübem olsa bile Lys için nasıl bir planla ilerleyeceğimi bilmiyorum.Kafamdaki soru ise bu işi gerçekten başarabilir miyim, hayalime ulaşabilir miyim ?

İyi çalışmalar, mutlu hayatlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlockçu -- 27 Haziran 2017; 6:59:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• istersen tek başına uzaya bile gidebilirsin öyle bir beyne sahip ki insanoğlu evreni 2 ye bile bükebilir istediği sürece ama önemli olan nasıl yapacağını düşünmek sende düşün nasıl 15k yaparım de plan program yap 15k gir

• Dr. eneox kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler cevabın için eneox, inşallah o sıralamayı tutturacağım yaparsam da güzel bir konu açıp geri sıralamalardan aşama aşama nasıl taşındığını sizden öğrendiklerimi kendi tecrübelerimi aktaracağım. Lys'ye hemen başlamalı mıyım ? Biyoloji hariç temel düzey bir Lys bilgim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlockçu -- 27 Haziran 2017; 7:4:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlockçu

Çok teşekkürler cevabın için eneox, inşallah o sıralamayı tutturacağım yaparsam da güzel bir konu açıp geri sıralamalardan aşama aşama nasıl taşındığını sizden öğrendiklerimi kendi tecrübelerimi aktaracağım. Lys'ye hemen başlamalı mıyım ? Biyoloji hariç temel düzey bir Lys bilgim var.

geometri ve problemler bugün başla derim fenin ygs kısmını ygsye 3 ay kala başlarsın .lys halletmeye çalış azaltabildiğin kadar konu azalt 1 sene adam gibi çalış ömür boyu rahat et sevdiğin işte

• Dr. eneox kullanıcısına yanıt
    Peki, şuan derse geçiyorum. Apotemi problemler üzerinden ilerleyip, birey b çözeceğim geometri için. Tekrardan teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlockçu -- 27 Haziran 2017; 7:9:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlockçu

Peki, şuan derse geçiyorum. Apotemi problemler üzerinden ilerleyip, birey b çözeceğim geometri için. Tekrardan teşekkürler.

kolay gelsin hocam pes etmek yok uzaydan gelmedi o sorular herifin teki hazırladı :D

• Arkadaşa katılıyorum düzenli bir şekilde geometri ve problemler cöz hocam. Onun dışında ygs adına bence turkce ve sosyal çok önemli heleki senin icin farki atacağın kulvarlar olacak. Ygs de Türkçeye 'ya 4-5 yanlış olsun sanki ne var' kafasıyla girmemeni tavsiye ederim. Ben bu sene matematik ve fende sinav anında istediğimi yapamadim ama imdadima Türkçe yetisti ve beni kotada tuttu.Genel olarakta lys konularını temizle. Unutma lys de konu>>>>soru Soru tabiki cozeceksin fakat çözdüğün soruların tekrar amaçlı olduğunu unutma. Soru çözmek senin bilgilerini sınamak ve ufak tefek kaçırdığın noktaları gostermek için gerekli. Umarım yararim dokunmuştur sana kolay gelsin hocam umarim bu azmini hiçbir zaman yitirmez ve istediğin hedefe ulaşırsın

• Cansınız, Türkçe için önümdeki 2 hafta dil anlatım çalışacağım her gün paragraf çözüyorum. Haftada da 4'er ygs denemesi çözüyorum şimdilik. Dediklerinizi harfiyen yapacağım özellikle geometri beni de endişelendiriyordu. 11 temmuzda inşallah beklediğinizden daha iyi bir sonuçla hakkınızı alırsınız.

• İnşallah hocam teşekkürler ederim

• Kaç saat çalışmam gerek sizce ?

Kronometre tutarak 45-50 dakika arası çalışıyorum bu şekilde 6-7 seans çalışıyorum. Yeterli midir siz nasıl çalışıyordunuz ?

• Hocam kusura bakmayın telefonum ölüyor da giremiyorum pek internete. Ben mezuna kaldığım yaz çalışmadım ancak doğru olan budur diyemem. Sen kendini tanıyorsun çok eksiğin olduğunu dusunuyorsan bahsettiğin gibi 6-7 saat gerçekten çok iyi. Okul zamanına gelecek olursak ben hep evde çalıştım ama ygs ye 1 ay kala ve lys ye 2 ay kala hep dersten soğudum ve uzaklaştım. Sana tavsiyem mümkün olduğunca evin dışında bir yerde ( okul, kütüphane vs) çalışman. Emin ol bir hafta bile ders yüzü görmediğinde bu cok fark ediyor. Şu şekilde çalış bu şekilde çalış diyemem konuştuğum yakın arkadaşlarımın hepsi farklı farklı şekillerde çalışıyordu ve aynı seviyedeler. Tek ortak yanları ders zamanı full konsantre olup bir oturuşta 1.5-2 saat çalışmak. Ben 45 dk olayını denedim ancak verim alamadım kalktığım zaman tekrar oturmak bana 20-30 dk kaybettiriyordu. Bunun dışında kendine ufak çaplı zamanlar ayırıp kafani dagitmanı, mümkünse bunu arkadaşlarınla beraber yapmanı tavsiye ederim. Çünkü bireysel olduğunda simdi arkadaşlarım calışıyor ben ne yapıyorum diye bazen kendini kötü hissedebilirsin. Umarım yararım olmuştur hocam benim aklıma gelenler bunlar şimdilik. Başka sorunuz, aklınıza takılan bir şey olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırim

• Çok teşekkür ederim, geçen seneki rehberlikçiden çok daha iyi motive ettiniz sağolun. İnşallah yeni üniversiteyle birlikte yeni bir telefon hediyesi aileden gelir . 1.5 saat çalışmayı yarın deniyeceğim 5 seans veya 4 seans yapabilirsem süper olur kronometreyle.

• İnşallah hocam Kolay gelsin size

• Çok sağolun hocam 1 saat olarak seansları ayarladım bugün öyle çalışmaya başladım hava biraz serinleyince 1.5 saate çıkacağım inşallah

• Hadi bakalım hocam iyi haberlerinizi bekliyorum

• Türkçe dil anlatımı bitirdim paragrafım iyiydi dil anlatımdan 4-5 soru kaçırıyordum-32-34 net arası alıyordum.-şimdi 38-39 lara çıktım yaptığım denemede.

Matematikten ilk 2 deneme sonrası eksik olduğum konuları bitirmeye başladım. 1-2 hafta içerisinde problemler hariç matematikten eksiğim kalmayacak.

Ancak 345 ygs matematik aldım karakök ygsde var hangisini çözsem bilemiyorum ?

Kaf problemler ve apotemi problemler var elimde hangisiyle problemler iyi olur ?

Geometrim çok kötü okyanus tamamı çözümlü lys geometri aldım, birey a ve b geometride var hangisini çözeyim ? Konu dinlemem gerek mi sizce yoksa soru çöze çöze not ala ala mı ilerleyeyim. Okyanus çünkü özetlere de yer veriyor.

Sosyal özet kitapları aldım ( tarih,felsefe,coğrafya ) şimdiden çalışmayaya başlayayım mı yoksa haftada çözdüğüm 3-4 deneme şuanlık sosyal için yeterli mi ?

Ygs fizik ve kimya için lys ağırlıklı çalışacağım.

Fizik için karaağaç

Kimya için kimyaözel ve palme lys yeterli olur mu ?

Biyoloji netlerim ve bilgim iyi olduğunu düşünüyorum. Denemelerde pek soru kaçırmıyorum. Ygs için özel olarak bi soru bankası bitirmeme gerek var mı yoksa lys soru bankalarını çözüp arada ygs konu anlatımlı okuma yapsam yeterli midir ?

Lys matematik için kaflar ve apotemi var şimdiden başlıyayım mı yoksa ygsde 140 üzerine çıkmaya mı çalışayım ? Teşekkürler mutlu hayatlar inşallah

• Sırayla cevaplamaya çalışayım hocam.

Türkçe dil bilgisini bitirmen çok iyi olmuş. Arada sırada aklından çıkan veya tam anlamıyla oturtamadığın kısımlara bakarak devam edersin. Her gün Türkçe çözmeni öneririm. Paragraf soru bankası istersen aklında bulunsun pegem akademinin kocaman bir kitabı var turuncu sorular basmakalıp değil sınav ayarında dikkat gerektiriyor.

Matematik adına bu sene 345 ygs çözen arkadaşlarım zaman kaybı demişti. Çok kasıntı soruları varmış. Önceliğin karekök olsun istersen. Problemler için de şunu söyleyeyim ikisini de çözmeye bak. Kaçar soru var bilmiyorum ama ygs matematik son 2 senedir hiçbir konu başlığına koyamadığın soru yığınlarına dönüştü. Bu sorular problemler tarzı sorular ve sürekli akıl yürütme kabiliyetini zinde tutman için bol bol çöz ikisinden de.

Bu sene okula veya dershaneye gideceksen geometri için konu çalışmana gerek yok. Ancak analitik, rküp vektör, konikler gibi konuları hatim et hocam. Bu konulardan ufak tefek de olsa eksiğin kalmasın. Birey b çözersen yararını görürsün.

Sosyal için şunu söyleyebilirim, eğer zamanım uygun ve yorulmam diyorsan erken başlaman iyi olur ancak cok nankör bir bölüm olduğunu dusunuyorum. Yani 1 hafta coğrafya tekrari yapmadığında sıkıntı çekmeye baslıyorsun ve özellikle coğrafya da tüm konular birbirini tamamlayıcı durumda o yüzden eksiksiz ilerlemen sart hocam. Bence yazin zamanın bol iken coğrafya ağırlıklı bir sosyal çalışması yapmalı ve okul başladığında güzel bir soru çözme programıyla surekli diri tutmalısınız.

Kimya için kimyaozel ve palme lys yeterli. Benim fizik dersim çok zayıf olduğu icin 4 kitap bitirdim ve meb kitaplarin okudum. Sana şunu söyleyebilirim meb kitaplarını düzgünce satır satır okuyup özetini çıkartmadan sınava girmeyin hocam. Zaten 2016 senesi fiziğini biliyorsunuz. Bu senede maxwell gibi sorular çıktı ve tum hepsi benim özet defterimde yazıyordu soruları okuyup direk işaretleyip gectim. Mantık yürüterek doğru yapma şansınız cok zor. 2016 yı hatırlatayım tekrardan

Biyolojim iyi diyorsan dediğin gibi lys soru bankası+ ygs konu tekrarı yeterli olabilir. Ancak yinede 1 ygs soru bankası bitirmeni öneririm kafan rahat olsun

Hocam bu kadar şey yazdım ancak bunları yaptığınız halde ygs de beklediğiniz başarıyı yakalayamayabilirsiniz. Ygs nin %70-80 i o gün ki sınav psikolojisi ve gelen sorularla alakalı. Binlerce soru tarzı var ygs=pratik + gordugun soru sayısı. Lys=konu. Lys matematik mı ygs 140+ mi dersen senin eksigine bağlı derim hocam. Misal bende hiç limit yok diyorsan o konuya çalışabilirsin. Ama seçimi zor bir soru bu soruyu ben olsam lys matematik derdim ancak dedigim gibi sizin eksiğinize bağlı hocam.

Elimden geldiğince aklıma gelen doğru olduğunu dusunduğüm şekilde yazdım hocam benimde yanlışlarım olabilir. Eksik ve yanlışlarım olduysa kusura bakmayın. Kafanıza takilan birsey olursa veya şöyle yaşam daha mı iyi olur diye dusundugunuz durumlarda mesaj atabilirsiniz. Başka insanlarla da muhakkak gorusuyorsunuzdur. Kendinize en doğru gelen en iyi verimi alabildiğiniz şekilde yolunuza devam edin hocam. Başarıya ulaşmanız dileğiyle, kolay gelsin.

• Allah sizden bin kere razı olsun çok yardımcı oluyorsunuz. Harfiyen uygulayacağım inşallah, haftada 4 gün deneme eksiklerimi kapatma ve her gün matematik lys şeklinde gideceğim bakalım :)

• lnsurgent kullanıcısına yanıt
    Anlayamadım hocam kinaye mi vardı yoksa yanlışlıkla mı yazdınız

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.