Şimdi Ara

70-75 OBP ne kadar geri atar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
1
Favori
9.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 11. sınıfım 9. sınıf ortlamam 65, 10. sınıf ortalamam 63. Bu yıl ciddi bir şekilde çalışmaya başladım yıl sonu ortalamam aşağı-yukarı 80-85 arası gelir. 12. sınıf da hocaların desteğiyle 85-90 gelir. Ama 9 ve 10 çok düşük bu beni ne kadar geriye atar ?

Üstüne birde temel lise denilen lanet şeyler çıktı gidenlerin ortalamaları 90 dan aşağı değildir çünkü sınavlar kolay yapılıyor ve ortalamalar yüksek tutuluyor bizzat giden arkadaşım söyledi.

İlk 10.000 istiyorum sizce imkansız mı ? Ayrıca dershaneyede gidemiyeceğim büyük ihtimalle. Sınavda ilk 10.000 için kaç puan almam ygs ve lys den kaç net yapmam lazım ?

Lütfen yardım edin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 28 Kasım 2015; 10:25:41 >

• UP
  • Çok etkiler. 10k istiyorsan 6 7 k sıralama yapman lazım

Ayrıca temel liseler 90 değil minimum 95 ortalama veriyor.

60 puan var sınavdan önce temel liseler harcar mı o puanı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygslysuzmani

Çok etkiler. 10k istiyorsan 6 7 k sıralama yapman lazım

Ayrıca temel liseler 90 değil minimum 95 ortalama veriyor.

60 puan var sınavdan önce temel liseler harcar mı o puanı

Hocam ciddi misiniz. 6-7k imkansız benim için Tıp işi yattı desene ozaman
  • up
  • up bilgili birisi yokmu ??
  • 2k-3k anca atar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecen senenin yiginsal tablosuna bak biraz fikir edinirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Suoh Mikoto

Gecen senenin yiginsal tablosuna bak biraz fikir edinirsin

Baktım ama birşey anlıyamadım hocam. Şimdi benim aşağı yukarı 370 obp puanım var. Buda 40-42 eklenecek puana denk geliyor. Yani ilk 10k için 8k mı yapmam lazım 2k geri atarsa ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

Baktım ama birşey anlıyamadım hocam. Şimdi benim aşağı yukarı 370 obp puanım var. Buda 40-42 eklenecek puana denk geliyor. Yani ilk 10k için 8k mı yapmam lazım 2k geri atarsa ?

6 k yaparsan 10 k olursun anla artık

Obp seneye iyice fırlayacak özel okullarda. 95 ortalama garantisi ile alan özel liseler var. Ve sen seneye gireceksin sınava daha bu sene senin dönemdekiler 95 97 ortalama yapacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni 75 obp 27den 31e attı tmde benimde hedef 13 k hamda 10 bine girmek lazım
    2.5 -3.5 arası atar geri

• ulan bu obp herkesi mi geri atıyor benimki 43 o zaman ben ılk bıne gırsem anca 20 bıne gırmıs olurum :D hıc ılerı goturenı gormedım hep gerı hep geri :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

Geçen yıla gore konusursam hamda 8 binde olan kisi 10500. olmus .Moralini bozmana gerek yok , 10bine giricek duzeydeysen 7-8 bine de girersin alt tarafi 1 2 soru kafani yorma böyle şeylere .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suoh Mikoto -- 28 Kasım 2015; 13:02:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.