Şimdi Ara

7 koltuklu otomatik dizel araçlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Orijinalden alıntı: m.k.o.

2017'yi bulur mu dersin? Kasa 2009'da çıkmış, 6 yılda yenilenir diye umuyordum.

Grand Scenic yeni kasa çıkınca fiyat seviyesi aynı kalmıştı, Peugeot da öyle olur sanırım. Ama dediğin gibi 2017'de çıkarsa o zamanki fiyat 150 bin bile olabilir.

Mesela picasso 2006'da ilk olarak üretildi ve 8 sene sonra yeni kasa çıktı..fiyat olarakta ortalama 70k'dan 95-100k'lara çıktı..tabi donanım olarak çok fark var..aynı şey 5008 içinde geçerli olur diye tahmin ediyorum..

Arkadaşlar bizde 1 vergi artti 2 döviz artti. Dolayisiyla mesela 5 sene önveye göre picasso yuzde 10 zamlandiysa avrupada bizde yuzde 40 zamlandi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• toros7 T kullanıcısına yanıt
    Rexton'a çok umutlu gitmiştim. Heybetli, geniş, sağlam duruyor. Ama iç mekan çok demode duruyor ve malzeme kalitesi vasatın altında görünüyor. Direksiyon gerçekten çok çirkin ve test aracında bayağı tıkırtı vardı. Performans ve yakıt olarak da pek parlak değil.

Araca haksızlık etmeyeyim; o boyutta bir SUV için fiyat/performans olarak çok başarılı olabilir. Ama benim aradığım aslında bir SUV olmadığından bana hitap etmedi de denebilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhan kayar

quote:

Yeni Espace gelirse 1.6 motor gelmez herhalde. 2 lt motorla da 150 bin TL.yi bulmaz mı?

X-Trail test etmedim, sadece kağıt üzerinde güzel geldi. Ama zaten onun da fiyatı çok yüksek.

2.0 motor olmayacak.

1.6 benzin 200 hp

1.6 dci 130 ve 160 hp.

160 hp motor sanirim yeterli olur.

Yeni Espace'e netten baktım biraz. 160HP mutlaka yeterli olur ama güncel (eski) kasa Espace fiyatları şu anda Avrupa'da 33 bin EUR'dan başlıyor. Benim bütçem olan 100 bin TL.nin bayağı üzerinde olur herhalde fiyatı.

Bende yeni espaceyi cok begendim ama bu yil gelmez dedi reno subeleri (3 ayri ildeki subeleri aradim). Motor ve gorunum harika duruyor.

• quote:

quote:

Grand Scenic yeni kasa çıkınca fiyat seviyesi aynı kalmıştı, Peugeot da öyle olur sanırım. Ama dediğin gibi 2017'de çıkarsa o zamanki fiyat 150 bin bile olabilir.

Mesela picasso 2006'da ilk olarak üretildi ve 8 sene sonra yeni kasa çıktı..fiyat olarakta ortalama 70k'dan 95-100k'lara çıktı..tabi donanım olarak çok fark var..aynı şey 5008 içinde geçerli olur diye tahmin ediyorum..

Picasso'ya baktım; eski kasa Kasım 2006'da çıkmış, güncel kasa ise Mart 2013'de. Yani 8 yıl değil 6 yıl, 4 ay :) Gerçi 5008 de Kasım 2009'da satışa çıkmış. Üzerine aynı süreyi de koysak onun da yeni kasası 2016 Mart olur, TR'ye gelmesi ise 2016 ikinci yarıya kalır. Çok varmış gerçekten de...

Grand Picasso'nun fiyatını dikkatli takip etmedim ama C4'ün hep biraz üstündeydi, hala da öyle. Yani 70'den 90'a çıkması kasa değişimi olduğundan değil, araçların genel olarak fiyatlarının artması yüzünden. Şu anda Grand Picasso aynı 5008 gibi 90 binden başlıyor, iyice doldurunca 100'ü biraz geçiyor. Bir şişkinlik yok.

• Tabiki rexton. 1.6 dizel otomatik 5008 parasına 2.0 dizel otomatik 4x4 7 kışlık deri koltuklu taş gibi araba alıyorsun.

Ayrıca 7 yetişkin sapancadan istanbula gittik harika.

Kenan abi bak senin aracın piyasayı yükseltiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: 44mami44

quote:

quote:

quote:

Yeni Espace gelirse 1.6 motor gelmez herhalde. 2 lt motorla da 150 bin TL.yi bulmaz mı?

X-Trail test etmedim, sadece kağıt üzerinde güzel geldi. Ama zaten onun da fiyatı çok yüksek.

2.0 motor olmayacak.

1.6 benzin 200 hp

1.6 dci 130 ve 160 hp.

160 hp motor sanirim yeterli olur.

Yeni Espace'e netten baktım biraz. 160HP mutlaka yeterli olur ama güncel (eski) kasa Espace fiyatları şu anda Avrupa'da 33 bin EUR'dan başlıyor. Benim bütçem olan 100 bin TL.nin bayağı üzerinde olur herhalde fiyatı.

Bende yeni espaceyi cok begendim ama bu yil gelmez dedi reno subeleri (3 ayri ildeki subeleri aradim). Motor ve gorunum harika duruyor.

Beğenilmeyecek gibi değil ama ben bu yıl değil, herhangi bir yılda geleceğinden de şüpheliyim.

Scenic C sınıfı MPV iken Espace yanlış bilmiyorsam D sınıfı üzerine oturan bir araç. Bugün Grand Scenic satılsa donanımlı versiyon fiyatı 90-100 bin TL olacaktı. Bu yüzden motoru 1600cc bile olsa Espace'in fiyatı 130 bin TL civarı olur gibi geliyor. Bir de aracı crossover sınıfına kaydırmışlar ki fiyatın 10-15 binlik kısmı da oradan gelir.

• şu vergi ve yakıt fiyatlarıyla ben asla 2.0 motor önermem yılda bakım mtv ve yakıta vereceğin fazla para alırken ödediğin vergi ve 2. elde kaybettiği mükemmel değer kaybı...

c4 picasso yeni yüzü ile en iyi seçenek gibi 6 yıl aynı kasa devam eder yakıtı anlatmaya gerek yok c4 den biliyorsundur..

5008 de çok hoş ama bencede en geç 2016 da yenisi gelir ama hali hazırda buda çok güzel araç...

birde grand senic var ama ben özellikle arka stopları için almadım aracı...

bunların dışında manuel deseniz araç önerilirdi ama otomatik denince iş zorlaşıyor.. alhambra var vw nin ama dsg ye bakışınız nasıl bilemem...

suw tarzı düşünürken aracın oldukça masraflı olacağını göz ardı etmeyin en basit 4 lastık kışlık alsanız ebatından dolayı 3000-4000tl den aşağı zor....

ben şuan önceki kasa c4 picasso kullanıyorum değiştirsem yine c4 picasso alırım yada 5008 olur...

• X-Trail bence müthiş olmuş fiyat pahalı tabi ama ucuz arabada kalmadı zaten onun dışında 5008 de güzeldir

• quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Tabiki rexton. 1.6 dizel otomatik 5008 parasına 2.0 dizel otomatik 4x4 7 kışlık deri koltuklu taş gibi araba alıyorsun.

rexton iyi ama guvenlik testi falan yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

şu vergi ve yakıt fiyatlarıyla ben asla 2.0 motor önermem yılda bakım mtv ve yakıta vereceğin fazla para alırken ödediğin vergi ve 2. elde kaybettiği mükemmel değer kaybı...

c4 picasso yeni yüzü ile en iyi seçenek gibi 6 yıl aynı kasa devam eder yakıtı anlatmaya gerek yok c4 den biliyorsundur..

5008 de çok hoş ama bencede en geç 2016 da yenisi gelir ama hali hazırda buda çok güzel araç...

bunların dışında manuel deseniz araç önerilirdi ama otomatik denince iş zorlaşıyor.. alhambra var vw nin ama dsg ye bakışınız nasıl bilemem...

suw tarzı düşünürken aracın oldukça masraflı olacağını göz ardı etmeyin en basit 4 lastık kışlık alsanız ebatından dolayı 3000-4000tl den aşağı zor....

ben şuan önceki kasa c4 picasso kullanıyorum değiştirsem yine c4 picasso alırım yada 5008 olur...

Sifir 2.0 almak zaten kuliiyen zarar.

2.0 masrafli da ama bagladiginiz parada 100 bin tl .

Bence ikinci el zaten degerini kaybetmis 15 20 binde freemont rexton gibi araclar da cazip .sifir picassodan daha cok zarar edersiniz 2 yil icinde satarsaniz.

Yakit olarak da uzun yolda cok farkedecigini sanmam ki 130 gibi hizlarda picassoda rahatlikla 7 8 ltleri goruyor yuklu oldugunda. Yerden yuksek 4x4 vs gibi avantajlarinada yillik 1000 tl vergi fazla degil.

Tabi ihtiyac meselesi.ben piknige baliga cok gittigim icin yerden yuksek araç sart 4x4 olmasa bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOMBO KRALI -- 23 Aralık 2014; 0:47:48 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

şu vergi ve yakıt fiyatlarıyla ben asla 2.0 motor önermem yılda bakım mtv ve yakıta vereceğin fazla para alırken ödediğin vergi ve 2. elde kaybettiği mükemmel değer kaybı...

Sifir 2.0 almak zaten kuliiyen zarar.

2.0 masrafli da ama bagladiginiz parada 100 bin tl .

Bence ikinci el zaten degerini kaybetmis 15 20 binde freemont rexton gibi araclar da cazip .sifir picassodan daha cok zarar edersiniz 2 yil icinde satarsaniz.

Yakit olarak da uzun yolda cok farkedecigini sanmam ki 130 gibi hizlarda picassoda rahatlikla 7 8 ltleri goruyor yuklu oldugunda. Yerden yuksek 4x4 vs gibi avantajlarinada yillik 1000 tl vergi fazla degil.

Tabi ihtiyac meselesi.ben piknige baliga cok gittigim icin yerden yuksek araç sart 4x4 olmasa bile.

hocam sıfır olduktan sonra 100bn tl çok büyük para değil günümüz piyasasında( bana göre çok para o parayı asla bi araca vermem ama dizel otomatik b sınıfı şu gün 60 dan başlıyor ki çoğu 120-140bn tl bandında)

yakıt olarak uzun yolda ben 80-90 bandında picasso ile 3-3.5 ortalamadayım en kral bassan 5 olur hocam...

vergi olarak yılda 1500tl den fazla fark var ki buna bakım maliyeti falan girince ara iyice açılıyor..

ama sizinde dediğiniz gibi tercih ve alım gücü ile ilgili bi devlet memuru olarak beni aşar..

2012 de sıfır kıa spo aldım 2.0 ama 2 temel etkenden sattım bir vergi iki yakıt 3 te ilk aldığım kışlık lastikler beni araçtan soğutmaya yetti.. yoksa yayla yayla av av geziyordum tadı bambaşkaydı...

• 5008 oneririm

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Tabiki rexton. 1.6 dizel otomatik 5008 parasına 2.0 dizel otomatik 4x4 7 kışlık deri koltuklu taş gibi araba alıyorsun.

rexton iyi ama guvenlik testi falan yok.

7 koltuklu otomatik dizel araçlar

bu resimdeki araba 80ile tıra arkadan çarpmış..

walla ncapta testi yok ama servislerde kaza yapmış 3-4 araba gördüm...iç kabinler felan çok iyi durumdaydı..

enes reklama karşıyız. aracın piyasası son 1 yılda acayip arttı .

• Bu sinifta 5008 dikkat ceken bir fiyat donanim ozelligine sahip. Zafira nin dizeli var ve harika bir motor. Sifir fiyatlari da cok abartili degil. Ama bu sinifi ikinci el almak cok avantajli. Cok fazla deger kaybeden bir sinif.

• quote:

quote:

quote:

Picasso'ya baktım; eski kasa Kasım 2006'da çıkmış, güncel kasa ise Mart 2013'de. Yani 8 yıl değil 6 yıl, 4 ay :) Gerçi 5008 de Kasım 2009'da satışa çıkmış. Üzerine aynı süreyi de koysak onun da yeni kasası 2016 Mart olur, TR'ye gelmesi ise 2016 ikinci yarıya kalır. Çok varmış gerçekten de...

Grand Picasso'nun fiyatını dikkatli takip etmedim ama C4'ün hep biraz üstündeydi, hala da öyle. Yani 70'den 90'a çıkması kasa değişimi olduğundan değil, araçların genel olarak fiyatlarının artması yüzünden. Şu anda Grand Picasso aynı 5008 gibi 90 binden başlıyor, iyice doldurunca 100'ü biraz geçiyor. Bir şişkinlik yok.

Allah Allah güncem kasa çıkalı o kadar olmuş mu yahu..bana sanki 14 başında gibi geliyor..fiyat olarak 2012 sonu 65k"ya makyajlanmış olan picasso"nun grand modelinden alınabiliyordu..eğer 3 ay sonra 85-90k"lara kadar çıkmasının piyasayla falan alakası yoktur diye düşünüyorum..bunun olsa olsa yeni kasa ile alakası vardır..tamam fiyatlar arttı ama 3 ayda 20-25k kadarda değil.. ben şu an sıfır araç alacak olsam tipini pek beğenmesemde grand picasso alırdım herhalde..çünki araç gerçekten çok dolu..zaten yeni picassoda ki donanımları gördükten sonra yeni 5008"i de gerçekten çok merak ediyorum..

• Rexton kullanan arkadaşlar aracin yol tutuşundan memnun mu ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Allah Allah güncem kasa çıkalı o kadar olmuş mu yahu..bana sanki 14 başında gibi geliyor..fiyat olarak 2012 sonu 65k"ya makyajlanmış olan picasso"nun grand modelinden alınabiliyordu..eğer 3 ay sonra 85-90k"lara kadar çıkmasının piyasayla falan alakası yoktur diye düşünüyorum..bunun olsa olsa yeni kasa ile alakası vardır..tamam fiyatlar arttı ama 3 ayda 20-25k kadarda değil.. ben şu an sıfır araç alacak olsam tipini pek beğenmesemde grand picasso alırdım herhalde..çünki araç gerçekten çok dolu..zaten yeni picassoda ki donanımları gördükten sonra yeni 5008"i de gerçekten çok merak ediyorum..

Picasso II forumunu okudum biraz. Araç TR'ye Eylül 2013'de gelmiş ve o zaman başlangıç fiyatı 70 bin TL civarındaymış, opsiyonlarla 80 bini buluyormuş. 2012 sonundan 2013 Eylül'e kadar bu fiyat artışı anormal değil.

Ben de eviriyorum, çeviriyorum senin de dediğin gibi tüm yollar sonunda Grand Picasso'ya çıkıyor. Bu hafta sonu bu sefer eşimi de alıp tekrar inceleyelim diyorum. Olmadı bir süre daha C4 ile devam diyeceğiz.

• 7 koltuklu Captiva olabilir bence, seçenekler arasına ekleyin derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozeceze kullanıcısına yanıt
    Captiva da baktım ama iç mekan kalitesi çok düşük ve yakıtı için çok olumsuz yorumlar var. 10 lt.nin altına inmek imkansız diyorlar, uzun yolda bile 8-9 lt yakıyormuş. Yakıta ve 2 lt motorun vergisine bu kadar fazla ödeyeceksem kalitesi ile de hakeden bir araç olmalı.
  • Suan full paket xtrail var, gayet memnunuz. Performans olarak 60-70 e kadar kesintisiz sonrasi ortalama.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.