Şimdi Ara

7. Jandarma KOMANDO Er Eğ. Alay Kom. Yenifoça Düşenler ve Yapmış olanlar? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
117
Cevap
0
Favori
84.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: TIGERSHARK

boyun çok uzun seni seçmelerden kaçırmazlarsa ANKARAYA muhafız olarak alabilirler galiba anıtkabire nöbet tutan askerler varya onun için uzun boylu yuzu duzgun elemanları alıyorlardı genelde koğuşlarda saklıyorlar askerleri seçilmesin diye bızde oyle olmustu tahsilin lise ise garanti ya tim çvş yada onbası olursun benım zamanımda 1 çavuş 1 onbaşı vardi bir timde sonradan değiştirmişler 3 çavuş 5 onbaşı varmış tabi buda değişmediyse sen gözünü söylemezsen onlar senin gözünün bozuk oldugunu anlamaz ama eğitim esnasında farkederlerse gece çünki çok eğitim oluyor o zaman refüze yapabilirler

Üstadım Üniv mezunuyum 2 senelik yüzüm gözüm düzgündür allaha şükür Ben bi yolunu bulur yırtarım refüze olmaktan yapanada ağar konuşurum zaten Walla askerlik olsun nöbet tutayım fark yok ama refüze yapmasınlar ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heLLWeapon -- 12 Ağustos 2008; 14:17:45 >

• benim timimin keskin nişancısı bir motosiklet kazasında omuzunu sakatlamıstı barfiks çekemiyordu çekince omuzu şişiyordu bunu refüze etmişler aynı time girmeden önce bu bölük komutanına çıkıp ben refüze olmak istemiyorum demiş adamda bunu refüzelikten çıkartmıştı bazen refüze edilmesini istemedikleri elemanları kendiler kağıtlarda oynayarak çıkartıyorlardı ama arkadasım barfiks konusunda çok sıkıntı çekti Van'da çekemiyor diye sürekli azar işitiyordu anlatmasına rağmen raporu yok diye barfiks çekmesini istiyorlardı

bu arada refüze için muayne edenler tabib albaylar oluyor
  • quote:

benim timimin keskin nişancısı bir motosiklet kazasında omuzunu sakatlamıstı barfiks çekemiyordu çekince omuzu şişiyordu bunu refüze etmişler aynı time girmeden önce bu bölük komutanına çıkıp ben refüze olmak istemiyorum demiş adamda bunu refüzelikten çıkartmıştı bazen refüze edilmesini istemedikleri elemanları kendiler kağıtlarda oynayarak çıkartıyorlardı ama arkadasım barfiks konusunda çok sıkıntı çekti Van'da çekemiyor diye sürekli azar işitiyordu anlatmasına rağmen raporu yok diye barfiks çekmesini istiyorlardı

bu arada refüze için muayne edenler tabib albaylar oluyor

Ya allaha şükür bedensel bir sorunum yok yada iç organlarımla alakalı ama kilom düşük bunun bende bilincindeyim ama inş yapmazlar

• quote:

Orjinalden alıntı: kalkan84

ben kısa zannetmiştim seni asteğmen adayısın yani.dediğim gibi sülüs falan hatırlamıyorum ben. sen nerden sülüs falan alacaksın kim dedi sana?bizim sonuç ayın 10 unda açıklandı 12 sinde teslim olduk.hiç bi yerden belgede almadım o 2 gün içinde.nasıl komando oldum konusuda öyle boy kilo pek önemli değil bende 1,80 boyunda 68 kilo idim.gittikten 2 hafta sonra sağlık muayenesi olduk.sağlığı elverişli olmayanlar iç güvenliğe geçtiler biz kaldık komando olarak.1.60 boylarında ve 58-60 kilo arasında bir arkadaşımız bile vardı komando olan.gözlük kullananları önceden ameliyat geçirmiş olanları(örneğin apendist ameliyatı) falan refüze ettiler.herhangi bi sağlık sorunun yoksa komando olarak kalırsın merak etme.
    quote:

Orjinalden alıntı: heLLWeapon

Yaw birde hep merak etmişimdir beni nasıl Komando birliğine yolluyolar ben 1.85 boyunda 60 kiloda biriyim.Yani komando olabilmek için zayıf sayılırım.Beni oraya yollayıp refize edeceklerse hay ben böyle işin taaa içine çünkü moralman çökücem bir kere oraya yollayacağına bali normal bi yere yollasaydıda gururla yapardım.İnş refize etmezler çıldırırım herhalde.Sizce neden beni Komando alayına yolluyorlar fizik ortada ama atletik

Ya desınıze benı refuze edıcekler 1,85 boy 70 kılıyom bende fızık duzgun yanı refuze olucağım kesın gıbı bışey bı arkadaş refuze olursanız gerı hızmete alırlar felan dedı spor felan yaptırmazlar yanı komutanlala konuşsam bı faydası olurmu gerı hızmete alınmayı pekte ıstemıyroum herkez gıbı ne yapılcaksa yapsam daha ıyı

gerçı şımdı sız dıyceksınız bu anlatıklarımızdan sonra orda kı yaşananlardan sonra ıyıkıde gerı hızmete vermışler dıyceksınız ama ole deıl ışte ben gerçekten onları yaşamayı ıstıyorum ama gozluk sorun ışte Ne yapsam dersınız tecrubelı arkadaşlar fıkırlerını yazarsa sevırnırım

• böyle basit şeylerden kimseyi refüze etmezler kimse senin kilonun azlıgına bakmaz yemek yedirir sana kilo aldırırlar merak etme
  • quote:

böyle basit şeylerden kimseyi refüze etmezler kimse senin kilonun azlıgına bakmaz yemek yedirir sana kilo aldırırlar merak etme

Moralim düzeldi
  • quote:

böyle basit şeylerden kimseyi refüze etmezler kimse senin kilonun azlıgına bakmaz yemek yedirir sana kilo aldırırlar merak etme

ya ben kılosund değılım bu fızıkle benı refuze ederlerse daha kımseyı askere almasınlar :) ama gozluk olayı var ışte gozler uzağı gormuyor benım gozluk kulanıyorum sorun orda
  • quote:

Orjinalden alıntı: Don Lastiği

quote:

ya ben kılosund değılım bu fızıkle benı refuze ederlerse daha kımseyı askere almasınlar :) ama gozluk olayı var ışte gozler uzağı gormuyor benım gozluk kulanıyorum sorun orda

Takma gözlüğü üstadım Refüze ederlerse ben konusuruz zaten elim ayağım tutuyor hastalığım falan yok dövmem façam yok portakal gibi delikanlıyım yani

• @SARAY 59

TIGERSHARK'ı tanımam etmem ama az bile anlatmış,biz sizin gibi poşet değildik,ben oradan çıkalı neredeyse 10 yıl olucak artık,oradaki eğitimi bir ben bi Allah bilir.Arkadaşın dediği gibi hele bide flamacı bölüğe düşersen resmen kan çekiyolar,dayak yokmuş,haklısın asteklere benim zamanımdada dayak yoktu.

@Hellweapon
    Hocam kilonu kafana takma,inan camış gibi olcaksın orada.
  • farukan arkadaşlar poşet denilen kitleden değil yedek subay'mış yanlış yazmışsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 13 Ağustos 2008; 14:59:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: farukaan

@SARAY 59

TIGERSHARK'ı tanımam etmem ama az bile anlatmış,biz sizin gibi poşet değildik,ben oradan çıkalı neredeyse 10 yıl olucak artık,oradaki eğitimi bir ben bi Allah bilir.Arkadaşın dediği gibi hele bide flamacı bölüğe düşersen resmen kan çekiyolar,dayak yokmuş,haklısın asteklere benim zamanımdada dayak yoktu.

@Hellweapon

valla zaten kılo almak ıstıyordum ıyı olucak bu ış :) tek tesellım bu olucak donduğumde ıyı bı vucut yapım olucak sanırım :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: farukaan

@SARAY 59

@Hellweapon

Oh be yeter ki camış gibi olayım bıktım artık tüy siklet olmaktan

• bende izmir yeni foçaya gidecem giderken ne göturecegız ordan aldırıyorlamı tekrar
  • bende 88/3 gıdıyorum samsunlu_0655@hotmail.com ekleyın tertıpler
  • 88/4 benden başka varmı giden?
  • yokmu?
  • ben 88/4 yaptım ve yeni geldim ordan. 89/1 gidecek olanlara şimdiden geçmiş olsun diyorum.
    ben 3. bölükte yaptım.
    sakın oraya gitmeyin gidende akıllı olsun ve denileni yaparak hiç birşeye itiraz etmeden verilen emri yerine getirerek derslerine iyi çalışsın.
    ve sakın timde 4 ve 12 numara olmaya kalkmasın eline verdilermi mg3 ü araziye hep onla gider. bende vardı omuzlarımda halen ağrıları durur. ağırlığı 11,5 kg dır.
    orada epey sürünmek komando dansı çök ve kalk yaparsınız şimdiden size kolay gelsin. sakın üzülmeyin tadını çıkarmaya bakın. tecavüz kaçınılmazsa tadını çıkarmaya bak............
    :)
  • YENİFOÇA 7'İNCİ J.KOMD.EĞT.A.K.LIĞI/İZMİR
    benimde usta birliği buraca olucak, burada yazılanları okuyunca 4 ay geçmicek gibi geldi bana..
  • yenifoça 7.jandarma ile
    foça handarma farklı yerlermi yoksa 2side aynı yermi?
  • Yeni gelen arkadaşlar yedeksubay .tk ya giriş yapalım lütfen.

Hem birbiriyle aynı yere düşenleri bulmak kolaylaşır hem de oluşacak istatistik tablosunda faydaları olmuş olur.

Zaten 900 den fazla arkadaş oraya kayıtlarını girdiler çoğu da donanım haberden burada paylaşırken bir yandan da o listeyi ihmal etmeyin.

Hepinize hayırlı tezkereler. ;)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.