Şimdi Ara

NVIDIA GTX/RTX Kulubü rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi (1159. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.945
Cevap
72
Favori
958.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11571158115911601161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nvidia forumlarında amd nin mantle ço kabarttığı mucize gibi gösterdiği söyleniliyor.. ayrıca nvidia nın yıllar önce çıkarttığı NVAPI si zaten varmış fakat kullanan oyun yokmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

nvidia forumlarında amd nin mantle ço kabarttığı mucize gibi gösterdiği söyleniliyor.. ayrıca nvidia nın yıllar önce çıkarttığı NVAPI si zaten varmış fakat kullanan oyun yokmuş.

Ona kalırsa Nvidia'nın yıllar önce Nforce yongaları ile kullanıma sunduğu SoundStorm da var, APU adıyla (Audio Processor Unit). Hatta Nvidia'nın NVAPI haricinde FX serisi döneminde denediği başka taban yazılımlar da oldu. Amacı DX'ten kurtulmak olarak yorumlanmıştı o zamanlar. Zira MS ile davalık olmuştu XBOX yüzünden.

Şimdi millet Mantle'ı duyunca çok gaza geldi. Ben yalnızca "önce görelim, sonra ne olduğunu yorumlarız" diyorum. Ortada bir şey yokken çok atlamamak lazım. Kullanıcılar tarafından bu kadar abartılmasının sebebi de öncelikli olarak AMD'nin tüm konsollara yayılmış olması, diğer bir nokta ise yıllardır pasif kalan AMD'den patlama beklentisi.

Nvidia'nın bu grafik işleri ile ilgili olarak neredeyse denemediği hiçbir şey kalmadı. Yani AMD'nin 4 gün önce söylediği hemen her şey bir zamanlar Nvidia'nın da el attığı işlerdi. Bu konularda Nvidia çok daha deneyimli. Hepsini geçelim, AMD'nin Sky platformu, Raptr'si falan doğrudan Nvidia'dan görüp yaptığı şeyler. Fizik motoruydu, 3d'ydi, bunlar zaten Nvidia'ya rakip sundum diyebilmek için yapılan işlerdi. Benzer şekilde TressFX vs...

Şimdi bir de Mantle için yeni Glide vs. lafları dolanıyor. Yahu arkadaş Glide sanki über bir şeymiş gibi neden abartıyorlar anlayamıyorum. Yok yani, Glide API'sinin tapusu Nvidia'da. Bir cacık olacağını bilse basar parayı, yapar bir şeyler. Eğer Mantle tüm konsollarda ve PC'de kullanılacak olursa, standart olmak zorunda kalırsa, Nvidia'ya da lisanslanması gerekir. Yoksa Mantle da PhysX gibi yahut Glide gibi kapalı bir yapı olarak kalır. Belki de XBOX One'ın dandik donanımı, PS4'e yetişebilsin diye kullanılır.

Yani demek istediğim Mantle hadisesi ile ilgili tahminden öte bir şey yok şuan elde. Çıkınca görürüz. Ancak çok über süper bir şey olsa, AMD o tanıtımda 2 tane ekranı yanyana koyar, "aha bu Mantle'lı yeni margarin, bu da ananızın eski margarini" diye gösterirdi. Belki de editör toplantısında yapmıştır, bilmiyoruz. Ama biz görmedik henüz. Yani çok da abartacak bir şey yok şimdilik.

@Nessarien

Sizin sorunuza da kısmen cevap olmuştur sanırım. R9 290X ile ilgili hemen hemen tüm düşüncelerimi kartla ilgili konu başlığındaki mesajlarımda görebilirsiniz.

• Bf3 teki sorunlar bir türlü düzelmesi gitti hocam bf3 hep sorunlu geçti bf4 te umarim yasamayiz bu tarz sorunları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Renji-tr

Bf3 teki sorunlar bir türlü düzelmesi gitti hocam bf3 hep sorunlu geçti bf4 te umarim yasamayiz bu tarz sorunları

Aynen hocam aynı gpu kullanımları yine mevcut hatta işlemciye biraz daha gaz verdim ama değişen hiç bir şey olmadı gpu kullanımları çok dengesiz ama stuttering tarzı akıcılığı bozan bir etken kalmamış özellikle sorun yaşadığım gulf of oman haritasında 64 kişilik serverda gpu kullanımı %75-99 arası değişkenlik gösteriyor ama akıcı.(son whqlye göre tabi 326.41 çok daha iyiydi)Çatışma anında düşen kullanım replaylarda tavan yapıyor ne işe yarayacaksa bu.Betaya bir katılayım(şu an iniyor) oda aynı böyleyse hiç bulaşmayacağım bf4 e %75 gpu kullancaksam niye 780 alayım ki

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostliving

GTX 650 ti boost lular giremiyor mu klübe ?

NVIDIA GTX/RTX Kulubü  rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi

hoşgeldiniz
    GTX 650 ti boostlar klube alcaz bu kartla nvidia 7850 2gbların önünü kesti diyebiliriz...fiyat performansda baya iyi az güç tüketim tek 6pin güç çıkışı 1000mhz core 6ghz ram hızları ile baya güzel kart testlerde 7870in sırtında 660tinin küllerinden doğdu

• quote:

Orijinalden alıntı: white_power

Gigabyte nVIDIA Kepler GTX770 OC Windforce 3X 4GB

Montajladım başlarız şimdi kurcalamaya.

Listeye eklemeyi unutmayın. Eklenmeyen daha bir sürü kişi vardır ....

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

hoşgeldiniz
    GTX 650 ti boostlar klube alcaz bu kartla nvidia 7850 2gbların önünü kesti diyebiliriz...fiyat performansda baya iyi az güç tüketim tek 6pin güç çıkışı 1000mhz core 6ghz ram hızları ile baya güzel kart testlerde 7870in sırtında 660tinin küllerinden doğdu

Hocam bu Asus 650Ti boost 395TL vatanda acaba bundan mı alsam yoksa az daha ekleyip 78TL daha ekleyip Asus 660 mı alayım ? Bide Lenovo Y560 laptoptan galiba laptopta Gtx660M var çok fark görurmuyum masaustunde ?

• quote:

Hocam karttan memnun musunuz ? BF3 Crysis3 gibi oyunlarda performansı nasıl bende tam almaya çalışıyorum bu sefer kendi masaustum icin Gtx 660 a 78TL daha para verip onu mu alsam yoksa bunu mu tam karar veremedim. Kartta dalgalanma vs gibi sorunlar yok değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: gorko15

quote:

Hocam karttan memnun musunuz ? BF3 Crysis3 gibi oyunlarda performansı nasıl bende tam almaya çalışıyorum bu sefer kendi masaustum icin Gtx 660 a 78TL daha para verip onu mu alsam yoksa bunu mu tam karar veremedim. Kartta dalgalanma vs gibi sorunlar yok değil mi ?

İmzamda yazan sistem ile crysis 3 very high 1280x1024 1xmsaa ile 60 ile 49 fps arası genel oynanış.

Bazen anlık droplar oluyor geri hemen 60 a geliyor fps. Bf3 test etmedim ama bf4 beta ve bf4 ü oynayacağım.

• Zaten bir sayfa üye listesi maşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorko15

quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

hoşgeldiniz

Hocam bu Asus 650Ti boost 395TL vatanda acaba bundan mı alsam yoksa az daha ekleyip 78TL daha ekleyip Asus 660 mı alayım ? Bide Lenovo Y560 laptoptan galiba laptopta Gtx660M var çok fark görurmuyum masaustunde ?

650ti boost yeterli farka gerek yok fark verip alcaksan 660ti alcan.
    masaüstü vgası daha iyidir aynı model olsalar bile kırpılmış saat hızları ile gelir laptop gpuları...

• Evga GTX 780 Classified

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAuS -- 2 Ekim 2013; 16:08:30 >
  • ASUS GTX 670 DirectCU II 2 gb.

• Geçen cuma aldığım asus gtx 650 ti boost ile aranızdayım arkadaşlar. Karttan oldukça memnunum. Soğutması serin ve sessiz. Ayrıca vga monitörde hiç sorunsuz kullanıyorum. Almayı düşünen arkadaşlara tavsiyemdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scutaro

ASUS GTX 670 DirectCU II 2 gb.

vay vayy vayy gtx 470den uzun süre sonra gtx 670dc2 bf4 ve gta5 yatırımımı diyelim

• @ demircibu

GTX 660 Ti'den 670'e geçtim, evet BF 4 multiplayer hazırlığı, rop ve bellek bant genişliği önemli bu tip oyunlarda. GTA V bebe oyunu PC'ye çıkmasa da olur ben WD'u bekliyorum, bu oyun aynı zamanda grafik olarak konsollardan üstün olacak. NVIDIA Ubisoft ile anlaşma yaptı, WD DirectX 11 Tessellation ve TXAA destekliyor, AC 4 de PC'ye özel yapılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 4 Ekim 2013; 10:24:20 >
  • beni de ekleyin gtx 560 1gb 256 bit ..benide eklerseniz sevinirim..tüm 560 kullananlarla paylaşım yapmak sohbet etmek isterim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: scutaro

@ demircibu

GTX 660 Ti'den 670'e geçtim, evet BF 4 multiplayer hazırlığı, rop ve bellek bant genişliği önemli bu tip oyunlarda. GTA V bebe oyunu PC'ye çıkmasa da olur ben WD'u bekliyorum, bu oyun aynı zamanda grafik olarak konsollardan üstün olacak. NVIDIA Ubisoft ile anlaşma yaptı, WD DirectX 11 Tessellation ve TXAA destekliyor, AC 4 de PC'ye özel yapılacak.

Gta v bebe oyunumu

• Zotac Geforce GTX 650 Ti AMP! Benide ekleyin lütfen
  • http://wccftech.com/nvidia-planning-price-cuts-geforce-gtx-titan-geforce-gtx-780-geforce-gtx-770-gpus/

sonunda gtx770 gerçek fiyatına düşüyor
    780 ve 770 arasındaki fiyat farkı daha da açıldığından araya bir gk110 gpu lu 770ti gelecek deniyor ama net bilgi yok
    titanın fiyatı da 290x sağolsun baya düşecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 7 Ekim 2013; 3:46:11 >
  • 
Sayfa: önceki 11571158115911601161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.