Şimdi Ara

600D fotoğraf formatı, cep telefonuna aktarım sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
1.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 600D makinamdan çektiğim fotoğrafları N97, Blackberry 8520, ve samsung e250 tarzı telefon olarak 3 telefona aktarmayı denedim hepsinde de problem çıkardı.
    Photoshoptan çözünürlük, fotoğraf kalitesi, boyutu vs. her şeyi düşürmeyi denedim ama ne kadar düşürsem de bir değişiklik olmadı.
    Fotoğraflar .JPG formatında

N97, aktardığımda okumakta bir hayli zorlanıyor, ve okuduğunda da renkleri bozuk pembe mor gibi görünüyor.
    Eski dijital makinamdan, arkadaşımın cep telefonundan aktardığım fotoğraflardan hiç sorun çıkarmadı şimdiye kadar. Ama yeni 600D makinamdan hiç resim aktarmayı başaramadım.

Blackberry 8520 de önceden her tür fotoğrafı açardı, bunda fotoğraf galerisi öyle hantallaşıyor ki, açıyor sorunsuz renkler vs. de normal ama telefonu çok yavaşlatıyor.

Samsung açmadı, resim çok büyük dedi, 15kb'lik pixel pixel resim yapsam da çok büyük dedi.

Anladığım kadarıyla makinanın fotoğraf formatıyla ilgili bir problem var ama neyi ayarlamam gerekiyor anlayamadım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

• total converter dan formatı değiştirmeyi denedinmi ?
  • hayır denemedim, neyini değiştirmem gerekiyor?
  • up
  • yavaş açıyorsa çözünürlük yüksek demektir. orta kalite ve 800x600 yapın resimleri o zaman telefonlar zorlanmaz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • program yoksa paint te aç Ctrl+W yap yüzdeliğini 50 yap.
  • Boyutu düşürüp atmayı deneyin. bahsettiğiniz telefonlar en fazla 5 mp 2400 küsür pixel çözünürlüğü destekliyor zaten. O yüzden siz 18 mp lik bir fotoğraf attığınızda açmakta zorlanıyor veya hiç açamıyor. Photoscape veya acdsee gibi programlarla çözünürlüğünü 2000 in altına düşürüp telefonda görüntüleyebilirsiniz.
  • çözünürlüğü düşürmeyi deneyin.
    bit derinliği 8 bit olsun.
    renk uzayı ise adobe rgb
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.