Şimdi Ara

60.000 - 65.000 arası Monitör Dahil Sistem Tavsiyesi Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şuan için işsizim 1 2 ay ileri tarihli olarak 60.000 TL ile 65.0000 TL arasinda monitör ve klavye mouse seti dahil bir sistem almak istiyorum. Klavye ve mouse çok pahalı birşey istemiyorum standart bir set yeterli gelir.

PC yi genelde 3D CAD ve Cam, analiz için kullanacağım. Tabiki bunların yanında oyun ve genel kullanım da olacak. Quadro ekran kartı istemiyorum çok pahalı çünkü.

İ7 14700k serisi

En az Ddr5 ram 32 GB

Masaüstü olduğu için anakart wifi li olursa güzel olur

Aslında 2 TB ssd istiyorum genel depolama içinde ama ilk başlarda 1 tb yeterli gelebilir slot var ise sonradan 1 tb daha alabilirim ya da HDD de tavsiye ederseniz ondan da alabilirim.

Ekran olarak 27 inç olursa güzel olur. Ortalama 5 binlik bir ekran gibi düşünüyorum ama..

Ekran kartı içinde düşüncem rtx 4070 yada 4070ti

Sıvı soğutucu olması gerekiyor galiba eski konularda okuduğumda 3 4 sene sonra yabancı forumlarda sorun çıktığı falan yazılmış noctura gibi hava soğutma markaları da varmış ama bu kısım ile ilgili çok bilgim yok.

PC yi en kötü 6 7 sene kullanırım. OC falan anlamam da yapmam da standart kullanıcıyım.

1 2 ay sonrası dolar fiyatını da göz önünde bulundurursaniz limitim 65 bin en fazla. Tabiki sizinde bu kadar fiyata gerek yok bunu da alsan olur dediğiniz olursa ayrı olarak bu tavsiyelerinizi de beklerim. Ama önceliğim yukaridaki gibi ve limite göre.

Parçaları ayrı ayrı alırsam kendim toplayabilir miyim bilmiyorum.. Hazır sitemlere de baktım ama ne yapacağımı bilemedim. Bu konuda da bana yol gosterirseniz sevinirim.

Teşekkürler Saygılar,

@metin abi 52 @metin abi 65

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blocktrade -- 13 Ocak 2024; 22:15:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• n201 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler bu sistemde 14700kf kullanabilir miyim ? Siz 13. Nesil yapmışsınız da birde ekran olarak ne tavsiye edersiniz ? Samsung ile Kingston SSD arasında çok fark var mıdır ?

• blocktrade B kullanıcısına yanıt
    Kullanirsin, samsungda olabilir 980 pro vs tercih edilebilir.
    Ekran 27 inch 2k monitor alinabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir yardımcı olabilir misiniz ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.