Şimdi Ara

6'NCI MOT. P. TUG. K.LIĞI AKÇAY ŞIRNAK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
60.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu sabah arkadaşımızı yolladık Mardin KTM'ye.
    Ordan Şırnak'a geçecek.
    Bakalım inş sıkıntı yaşamaz.
    Uzun dönem yapacak, acemiliği ankara mamak muhaberede yapmıştı.
  • SELAM BLUE82 YADA BU SORULARIN YANITINI BİLEN BİRİ BENİM EŞİMİNDE USTA BİRLİĞİ ŞIRNAK İL JANDARMAYA ÇIKTI DAHA TAM NERESİ OLDUĞU BELLİ DEĞİL AMA YERİNİN SADECE İL BELLİ İMİŞ ORADA ÇARŞI İZNİ VARMI?BİZ AİLESİ OLARAK ŞIRNAK MERKEZE TAŞINSAK EVCİ İZNİ VERİRLER Mİ? ŞUANDA KASTAMONU GÖLKÖYDE ACEMİ BİRLİĞİNİ YAPIYOR.
  • şırnak merkezın bazı bolgelerınde carsı ıznı var 6.motorlu pıyade tugayı akcayda veya ona baglı olagan ustu hal bolgelerınde carsı ıznı yok sırnak merkezde carsı ıznı olan bıyere bıle dusse bı sure beklemenız gerekır evcıye cıkarmanız ıcın kolay degıl o ıznı koparmak komutanlardan ben gelelı 3 ay oldu anlıcagınız cok degıl son durum orada bu...
  • allah buraya düşenlerin yardımcısı olsun.bu tugayın ve çevredeki taburların yollarından geçenler büyük adrenalin yaşarlar.özellikle de cehennem deresinden geçerken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ballardini -- 27 Mart 2011; 15:15:49 >
  • Blue82, tekmil versene bi. :) Ben de 329 gabar kartallarındanım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue82

vay be bu gunleride gorucekmidim torumlarım akcaya gidiyor..:)
    dedeniz sizin için 1 sene sonra foruma girdi..kapatalım bu dede torun mevzusunu bende hiç sevmezdim zamanında direk mevzuya girelim..

10 ocak 2010 akçay tugayı arkamızda konvoyla diyarbakıra gidiyorduk tüm 329 ler terhis oluyorduk vay be o gun gozumde canlandı bian hayırlısı ile sizde ogünleri gorursunuz

akçaya gelince dıyarbakır ktm katılcaksınız 2 gün orada gecer %90 dısarda yatarsınız tostla biskuviyle gunu gecirirsiniz direk akçaya gelen vardı bizim 329lar içinde 34 kişidik 2 kişi kendi gelmişti ama özel araçla gelmişlerdi onlar..siz diyarbakır ktm katılın 2 gün sonra konvoy cıkar sırnak ktm dogru size soyleyecem eger sırnak ktm de de 2 gün kalmak istemiyorsanız sirnak içinde Kasrık Geçidinde jandarma içinde konvoy asker bırakıyor orada inin oradan akçaya gecebilirsiniz minibus var akçay tugaya cıkıyor.. dıyarbakır ktm sonrası birde şırnak ktm perişan olmayın 4gün ktm gecmesin biz 5 kişi öyle yapmıştık biz 5 kişi tugaya yerleştik diger arkadaşlar 2 gün sonra sırnak ktm den ancak tugaya gelmişlerdi..biz sayı olarak azdık ama bizden sonra gelen 331 ler kalabalıktı 333 haberim yok siz şimdi 335 siniz vaybe kendimi iyice dede hisettim..:) acemilik egitimi tugay içinde biz topcuda aldık buradan şamil üsteg zafer asteg selam olsun bize cok iyi davranmışlardı allah razı olsun..bu degişiyor belki siz farklı bölükte egitim alırsınız gazinonun yatakhanesini size verirler en iyi yatakhanedir yemine kadar uygun adım yurursunuz bagırırsınız temel askeri egitim alırsınız atış yaparsınız akşam 6 egitim biter cumartesi pazar yatarsınız acemilik iyidir herkes birliktedir yeminden sonra onbaşı olursunuz yemin töreni sonrası usta birligi yeriniz belli olur acemilikte diger bölükten komutanlar sizinle konusurlar herkesin meslegine göre dagıtım olur usta birliginde 1 ay sonra çavus olursunuz usta birliginde nöbetler başlar 1-3 3-5 size yazarlar ilk 2 ay usta birliginde kogustaki genclerle iyi gecinin dertleşin abilik yapın okuma yazma bilmeyenlere ögretin bir süre sonra size saygı duyarlar bölük içinde en önemli göreviniz aslında bu o genclere birşyler ögretmek gelecekleri hakkında bir fikir vermek hayatlarına anlam katmak yoksa içerde yapıcagınız görevler gece nöbetleri hikaye hayattan bi beklentisi olmayan okul yüzü görmemiş o gencleri o bolge insanı hepsi urfa dıyarbakırlı askerin %90 bu genclere birşeyler ögretin neyse az kişi olursanız hepiniz tugayda kalırsınız masabaşı görev yapar geceleri nöbet tutarsınız eger cok kişi olursanız ki bizden sonra gelen 331 ler bizim 3 katımızdı sanırım sizinde oyle olucak 30-35 kişi tugarda kalır gerisi sessizce yagızoymak iki tane daha vardı ama isimleri aklıma gelmiyor tugayın üst bölgeleri var taburlar oraya gider oraya gidenler ne yaptılar bilmiyorum onlar dagıtım olduklarında biz terhis olmuştuk..ama üst bölgeler tugaydan kotudur tugayda tüm imkanlarınız var internet cafe var gazinosu var ligtv var sinema salonu var yemekleri cok iyi bolca hindi yersiniz acemilikte maaş verirmiyor yanınıza para alın sıcakta egitim yurumek adamı zorluyor paranızın yarısı içecege gidecek sonra tugayda ing bank bankamatik var bizim zamanımızda tek ingbank kartları calısıyordu ing bankamatik kartı olursa iyi olur aileniz para gönderirse..sonra herşeyi donunuza kadar veriyorlar yanınıza fazla birşey almayın olmayanlarda kantinde herşey var silikon tabanlık alın kışlıkta alın komik gelecek ama ocakta terhis olurken hepimizi yanında kısa kolular dişinda birşey yoktu evden kargolatmıştık ben arkadaştan almıştım..:) postalları 1 numara buyuk alın elbise dagıtımı oldugunda tugaya gittikten 1 gün sonra verirler herşeyi yeşilleri giyersiniz..yagmur ebeyce oluyor kar siz görmezsiniz ama ceviz buyuklugunde dolu gorursunuz ..:) tugayın onundeki tepede türk bayragı var ona baktıkca beni hatırlayın bizim dönemde yapmıştık onu şimdi bukadar bir sorunuz oldugunuzda yazın..dua edin az kişi olun 35 gecmeyin hep birlikte tugayda askerligi tamamlayın..tugaydaki tum komutanlar cok iyi kişiler tugay komutanımız askere cok iyi davranıyor özellikle kısa dönemlere deger veriyor bu cok önemli tug generalin size deger vermesi..

Sen o bayrağı hatırladıkça beni de hatırlıyor musun devrem? :D

• 1994/4 tertip olarak Şırnak akçay'da 3 gün önce Askerligimi Cok rahat bir sekilde tamamladım.. :)

Öncelikle sunu söyliyim akçay tugayına dusen sayın kardeslerim allahın sevdigi kulusunuz.. İnanılmaz rahat bir askerlik yapacaksınız. Cunku akçayın doguyla bi alakası yok. Şırnakla hiç yok :) Dogunun Parisi tatil köyü diyebilirsiniz Zaten oraya gittiginizde görüceksiniz Ne kadar güvenlik ve rahat bir yer oldugunu. Ailenizin aklı sizde kalmasın gabar dagının etegine kurulduguna bakmayın cunku gerçekten bildiginiz batıdaki kışladan daha rahat güvenli ve imkanlı :)

Suan akçay'a düşen askerlere herkez torpilli gözüyle bakıyor cunku gercekten doguda böyle bi yer yok Dogunun Parisi diye bosa demiyorlar..

Yemekleri harikadır. Her ogunde 4 5 çeşit yemek cıkar. İnternet cafesi atari salonu vs. vardır. Kantin bildiginiz market gibidir. Komutanların %90' ı 10 numara adamlardır. Kogusları rahattır. Tertemizdir. Büsbüyük Tugay banyosu vardır. Gerçi cogu bolugun kendi banyosu var 7/24 Sıcak su vardır. İstediginiz zaman duş Alabilirsiniz. 1 2 Bölükte Devrecilik Vardır onun haricindeki Bölüklerde Sıracılık vardır. (Gerçi aynı b.kun laciverdi :) ) Yani söyle En alt devre mıntıka yapar, Kogus çeker , Angarya işleri yapar taaa ki Alt devresi gelene kadar. Bu boyle gider.

Ben Emniyet ve muhafız takımındaydım Nizamiye Gece Muhafızı ve Sorumlusuydum İnanılmaz rahat bir askerlik yaptım Komutanlarımda On numara adamlardı. 305 Günlük Akçay'da askerlik hayatım boyunca yaptıgım tek Şey 12 Saat nöbetti 6 Saat Nöbet 6 Saat İstirahat Şeklinde Tek işimiz Nizamiye Nöbetiydi Cunku :) Onun haricinde en ufak bişey yapmadan Bitirdim Askerligimi..

Telefon muhabbetine geleyim İstikhak olarak adlandırılan Kamerasız telefonu yakalattıgınızda komutanlar müsama gosteriyor ama android yakalattıgınızda 10 15 gun askerlik uzayabiliyor. Allaha sükür benim komutanlarım 10 numara adamlardı 10 Ay boyunca Android telefon kullandım :) Kesinlikle birlik içinde foto cekip paylasım yapmayın sosyal aglarda İstihbarat sube anında tespit edip mahkemeye veriyor sizi. Cok kişinin bası yandı bu yuzden..

Dedigim gibi buraya dusenler cok sanslı cok rahat askerlik yapacak Guvenlik ust duzey Sırnakta tek saldırı olmayan yer burasıdır. Olamazda :) Tugaya gittiginizde ne demek istedigimi anlarsınız..

Simdiden tum yeni asker kardeslerime hayırlı tezkereler.. 1994/4 P.Onb. AnıL Ercan [Artist Nizamiyeci]

• Hayırlı olsun Anıl..Merak edenler için bu detayları yazman iyi olmuş..
    Ben Alkanın abisiyim bu arada..
  • Eyv sagolasın abi.. Darısı Ugurun basına :)

Anlatma geregi duydum cunku orda Gordugum kadarıyla Oraya Düşen Askerlerin aileleri İnanılmaz Tedirgin Cunku ŞIRNAK :) Ama oraya Düşen Arkadaslar Ailenize söyleyin Kesinlikle Üzmesin Kendini Gerçekten Şırnakla bi alakası yok oranın Oraya gittiginiz gün göreceksiniz bunu.. Tugay içtima alanında oynayan Mini mini komutan cocuklarını goreceksiniz :) Yazdıgım hersey noktasından virgülüne kadar Doğrudur İçinizi Rahatlatmak için yalan yazmadım hepsi %100 Dogru :)
  • konuyu hortlatmaya geldim 1998/3 devre yaptık 2018 yılında geldik vay be başta aşırı tedirgin olmuş sosyal medyadan tanıştıklarımla konuşup biraz o tedirginliği atmış en sonunda birliğe katılıp 2 ay geçince tamamıyla anı yaşamıştım güzel günlerdi

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.