Şimdi Ara

5V mod Fan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ekran kartı işlemci kasa fanı 12v ta çalışırken deli gibi ses çıkartıyordu. SOn bir kaç yıldır oyunda oynamadıgım için aldım elime bıcagı fan kablolarını kesip 5v a getirdim. Zaten saat hızlarını düşürüp kullanıyorum makinayı, seste gitti sıcaklıklarda hiç artmadı. Süper oldu.

Sesten şikayetçi olanlar varsa kesin bu işi yapsınlar, hiç sesi ugultuyu dinlemeye degmez.

Konuyu başka neler yapılabilir onu sormak istedim.

• ben benzeri işlemi, Fanını orjinal kablolarını ellemeden yaptım
    power' dan gelen 5 volt ve 12 voltu bir switch vasıtası ile 2 seçenekli yaptım

eskiden 12 cm' lik 2 adet fan kasada CPU' yu soğutur, Orthos açtığımda Cpu iyi soğusun diye bazen 12 volt moduna getirirken; şimdi aynı fan' lar ekran kartını soğutuyor, sıcaklık (5 voltta) çok düşük olduğunda (yükte bile) uzun zamandır 12 volta çekmedim bile

diğer bir resimde de kendi el yapımım Fan Kontrolcüsü
    gayet güzel oldu
    yaklaşık 12 voltluk gerilimi 11,21 volt ile 4.18 volt arasında ayarlayabiliyorum
    eliniz Havye tutuyor, az-buçuk lehim yapabiliyorsanız yapın derim
    http://www.darkhardware.com/st.php?u=articles/fan_kontrol-01

5V mod Fan

5V mod Fan

5V mod Fan

5V mod Fan

5V mod Fan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironblood19 -- 6 Mart 2010; 5:20:43 >

•  5V mod Fan

bu ürün ban zalman 120mm fan ile geldi,ürün dediğimde bir direnç ve fan dönüştürücü kablosu..netteki satış fiyatı yaklaşık 8 lira..yazık günah bence

bu direncin maliyeti nedir kablo da illaki sağda solda vardır bence kendiniz yapın.

konu açıcaktım 5 V fan başlığına uygun olduğunu düşündüm buraya yazdım
  • iyi ki yapmışım uzun süredir ne ses var ne bişe. Sıcaklıklarda artmadı. Zaten saat hızlarınıda düşürüp kullanıyorum enerji tasarrufu yapalım diye . Herkese tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.