Şimdi Ara

5S 500 Sarj Dongusune Geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
1.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazimin sarji cok cabuk bitmeye basladi , apple destek cihazima uzaktan baglanip test etti ve 500 sarj dongusunun doldugunu bunun normal oldugunu soylediler. Fakst %20 de telefonun kapanmasi ne kadar normal bilemedim. Randevu alip gitsem degisim yapmazlar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanırım 275 TL+kdv dahil değiştiriyorlardı, onun dışında alabileceğin güvenilir yerler dejibatarya,ifixit sitelerine bakmanı öneririm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EC90E5256 -- 24 Aralık 2015; 5:16:01 >
  • Garantin varsa değişim olabilir.

• Benim genius dan aldigim en son bilgiye gore 500 sarj dongusunden sonra garantiye sokmadiklari,direkt ucretli degisime yonlendiriyorlar,ama sen buna bakma yine de cihazini garantiye ver derim

• o da bişey mi benim telefon 990 şarj döngüsünü geçti, batarya performansı fena değil

• Hat operatörün nedir?
    Şebeke çekimi farkediyor
    Ben Avea kullanırken sık sık % 20 lerde kapanıyordu
    Turkcell e geçince % 2-3 olunca kapanıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

Benim genius dan aldigim en son bilgiye gore 500 sarj dongusunden sonra garantiye sokmadiklari,direkt ucretli degisime yonlendiriyorlar,ama sen buna bakma yine de cihazini garantiye ver derim

Türk Genius'a denk gelmişsiniz. Ben Amsterdam'da 1200 şarj döngülü telefonu swap cihaz ile değiştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emirhan Terzi

Cihazimin sarji cok cabuk bitmeye basladi , apple destek cihazima uzaktan baglanip test etti ve 500 sarj dongusunun doldugunu bunun normal oldugunu soylediler. Fakst %20 de telefonun kapanmasi ne kadar normal bilemedim. Randevu alip gitsem degisim yapmazlar mi?

Pilin durumunu test eden programlar ile pilintest edip, pilin saglik durumunu gösterir ekran goruntusunu zorluda danismana gosterirseniz cihazin degistirirler diye dusunuyorum.

Pilin sagligi iyi ise sorun baska bir yerde demektir

• 500 şarjı ne kadar sürede yaptınız

• 500 sarj döngüsüne geldi ne demek?

• quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

500 sarj döngüsüne geldi ne demek?

500 defa telefon %0 dan %100 oldu demek. Diyelim ki %100 den %20 ye geldi ve şarj taktı. Şarj %100 olunca %80 doldurmuş oluyorsun. Çünkü %20 de taktın. Telefonla oynadın şarjın %80 e düştü ve tekrar şarja takıp %100 yaptın. Bu seferde %20 doldurmuş oluyorsun. Ettimi sana %100 dolum :) İşte bu 1 döngüdür.
  • burakpadir kullanıcısına yanıt
    Turkiye de olunca malum iste , ama dedigin dogru burda ki muamele farkli

• quote:

Orijinalden alıntı: brkbrktgl

quote:

500 defa telefon %0 dan %100 oldu demek. Diyelim ki %100 den %20 ye geldi ve şarj taktı. Şarj %100 olunca %80 doldurmuş oluyorsun. Çünkü %20 de taktın. Telefonla oynadın şarjın %80 e düştü ve tekrar şarja takıp %100 yaptın. Bu seferde %20 doldurmuş oluyorsun. Ettimi sana %100 dolum :) İşte bu 1 döngüdür.

Normal şartlarda 500 döngü 7-8 ayda dolar o zaman ne diye değişim yapmıyormuş bunlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brkbrktgl

quote:

Normal şartlarda 500 döngü 7-8 ayda dolar o zaman ne diye değişim yapmıyormuş bunlar.

Günde 1 kez telefonu full boşaltıp doldursan 500 döngü 500 gün eder hocam. Eğer 8 ayda doluyorsa cok yopun kullanıyorsunuz cihazı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emirhan Terzi

Cihazimin sarji cok cabuk bitmeye basladi , apple destek cihazima uzaktan baglanip test etti ve 500 sarj dongusunun doldugunu bunun normal oldugunu soylediler. Fakst %20 de telefonun kapanmasi ne kadar normal bilemedim. Randevu alip gitsem degisim yapmazlar mi?

Hocam Apple Destek uzaktan nasıl bağlanıyor acaba bende test ettirmek istiyorum.
  • CycleCount: 193
    DesignCapacity: 2855
    FullChargeCapacity: 2400
    Status: Success

Sürekli olmasa da %10-20 civarı bazen kapanıyor cihaz 6 plus. Telefonu alalı ise 10 ay oldu 10 ayda 400 mah düşüş çok fazla bence.
  • millet samsunga mok atıyorda samsungun s serileri ve note serileri bu kadar sıkıntı çıkarmıyor tam tersi apple çık sıkıntılı ve değişimi falanda iyi değil
    500 saçmalığı ne =
  • şarj döngünüsümü nerden görüyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: caGATay89

CycleCount: 193

Sürekli olmasa da %10-20 civarı bazen kapanıyor cihaz 6 plus. Telefonu alalı ise 10 ay oldu 10 ayda 400 mah düşüş çok fazla bence.

cihazi gece sarjda birakiyor muydunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

quote:

Orijinalden alıntı: caGATay89

CycleCount: 193

cihazi gece sarjda birakiyor muydunuz?

Bırakıyorum ancak kapasite düşüşünün bununla alakalı olduğunu sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.