Şimdi Ara

5700 32GB yazısı varda bi baksanız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar actıgım bi konuda arkadasın teki bu sitede telefonun bilgilerinin oldugunu söyledi baktım ama orda bi 32gb yazısı var ve hafızanın yanında yazıyo ama ingilizce kanımca cözemedim bi bakarsanız

http://www.pdadb.net/index.php?m=specs&id=983&view=1

Interfaces
    Expansion:Interfaces: microSD, microSDHC, TransFlash
    Supports High Capacity (SD 2.0/HC) memory cards with capacity of up to 32GB
    USB: USB 2.0 client, Full-Speed (12Mbit/s)
    USB Series Mini-B (mini-USB) connector
    Bluetooth+(802.15): Bluetooth 2.0, Internal antenna
    Wireless:LAN/Wi-Fi_(802.11): Not supported
    Infrared_Gate: IrDA 1.2, 115200bit/s (SIR/CIR)

• quote:

Orjinalden alıntı: mehmet-im

arkadaslar actıgım bi konuda arkadasın teki bu sitede telefonun bilgilerinin oldugunu söyledi baktım ama orda bi 32gb yazısı var ve hafızanın yanında yazıyo ama ingilizce kanımca cözemedim bi bakarsanız

http://www.pdadb.net/index.php?m=specs&id=983&view=1

Interfaces
    Expansion:Interfaces: microSD, microSDHC, TransFlash
    Supports High Capacity (SD 2.0/HC) memory cards with capacity of up to 32GB
    USB: USB 2.0 client, Full-Speed (12Mbit/s)
    USB Series Mini-B (mini-USB) connector
    Bluetooth+(802.15): Bluetooth 2.0, Internal antenna
    Wireless:LAN/Wi-Fi_(802.11): Not supported
    Infrared_Gate: IrDA 1.2, 115200bit/s (SIR/CIR)

32 gb a kadar kart desteklediği yazıyor

• nasıl oluyo ordakini bi acıklarsanız
  • Hafıza kartı takmayı düşünürseniz -ki bu kartların 1, 2, 4, 8, 16, 32 GB gibi versiyonları mevcut- en fazla 32 GB olanlarından takabilirsiniz diyor. Piyasada zaten 32 GB gibi yüksek kapasiteli bir kartı bulmak biraz zor olduğundan istediğiniz SD kartı alabilirsiniz diye yorumlamak doğru olacaktır
  • orda öle yazıyo tamamda peki nokia neden 4 gb diyorki 32gb dese nerdeyese fiyatı yarı yarıya katlardı.fiyat hakkında bilgisi olan varmı gerci 32 gb neyi doldurcamki benim pc mp lerini videolarını resimlerini yazılar en kaliteli şeikilde koysam 10 gb tutar.hadi 5 gb de kafadan gitse.5gbde yazılımlar oyunlar program tutsa yaf gene bos yer kalıyo n yapıyolar o 32 gb ile anlamıyorum
  • Genelde telefon piyasa çıktığı tarihte, desteklenen kartların piyasadaki en yüksek kapasiteli olanının değerini yazarlar tanıtımda. Bu telefonun da çıkış tarihi 2007 Nisan ayı olduğuna ve o sıralarda 4GB kartlar piyasada olduğuna göre Nokia'nın tanıtımı gayet mantıklı.

Daha yüksek kapasiteli kartlar çıktıkça onların da bu telefonlarda çalıştığı görülür. Fakat bu her MicroSD kart okuyucusu olan telefonun her kapasitedeki kartı çalıştırabileceği anlamına gelmiyor. MicroSD kartlar hızlarına göre Sınıf sınıftırlar çünkü. 32GB yazarak bence abartmışlar, çünkü denemeden bunu söylemek biraz garip. Çünkü takip ettiğim kadarıyla henüz 32GB MicroSD kartlar piyasaya sürülmedi. En son 16GB'lıklar daha bir iki ay önce satılmaya başlanmıştı.

Ayrıca Nokia böyle yazsa fiyatında hiçbir değişiklik olmaz, söylediği kapasitedeki kartı paket içeriğinde vermediği sürece. Şimdi baktım da ebay'de bile 16Gb kartlar 55-60 dolar civarı.

Bir de dolar mı diye telaş etmişsin, 32 de dolar, 64 de dolar, doldurulur icabında...

• 32 gb kartı telefonun kaldıracağını sanmam. Nokia telefonun stabil çalışabilmesi için max 4gb yazıyor
  • telas değil normal ölcülerde kulanan için o boyut cok fazla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.