Şimdi Ara

5200 TL Bütçeli Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar,bütçem konuda da belirttiğim gibi 5200 TL fakat biraz aşabilirim. Şu an aklımdakiler :

-MSI GP62 - 7REX(Leopard Pro) (i5 7300HQ - 8 GB RAM - GTX 1050 Ti 4 GB - 128 GB SSD + 1 TB HDD) : Fiyatı 4749 TL

-Acer Nitro AN515-51-73HG (i7 7700HQ - 16 GB RAM - GTX 1050 Ti 4 GB - 128 SSD + 1 TB HDD) : Fiyatı 4599 TL

-DELL 7577 (i7 7700HQ - 8 GB RAM - GTX 1050 Ti 4 GB - 128 GB SSD + 1 TB HDD) : Fiyatı 4598 TL

-MONSTER ABRA A5 V13.4 (i7 8750H - 8 GB RAM - GTX 1050 Ti 4 GB - 240 GB SSD) : Fiyatı 4699 TL

Arkadaşlar benim şu an almaya en yakın olduğum MSI. Fakat sizin de tavsiyeleriniz almak istedim.Siz de bilgisayar önerirseniz çok memnun olurum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Lenovo y520

• balkes73 kullanıcısına yanıt
    Lenovo'ya pek sıcak bakmıyorum açıkçası o yüzden listeme koymadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkPowerKing

Lenovo'ya pek sıcak bakmıyorum açıkçası o yüzden listeme koymadım.
    Senin koyduğun listede f/p olarak acer en iyisi ama ıdınma sorunu varmış sanırım delldede adaptör ramin 16gb olması önemli bence monstera ram takviyesiyle alabilirsin

• Monster Abra A5 v13.4 öneririm hem işlemcisi 8.nesil hem de Monster yeni kasa kullanmış bence onu almanız daha iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MSI için ne dersiniz ?

Kampanya varmış???

• quote:

Orijinalden alıntı: balkes73

Senin koyduğun listede f/p olarak acer en iyisi ama ıdınma sorunu varmış sanırım delldede adaptör ramin 16gb olması önemli bence monstera ram takviyesiyle alabilirsin

Alıntıları Göster
    Kağıt üstünde MONSTER evet 16 GB RAM ile güzel oluyor fakat ben 5000 TL 'yi olabildiğince aşmamam gerekiyor ve 240 GB SSD'nin pek beni götüreceğini sanmıyorum. (16 GB RAM + 1 TB HDD = 5500 TL) MSI'da soğutma ve günlük kullanım olarak çok rahat denmiş. İlgimi çeken nokta o. Çünkü MONSTER'ın inceleme videolarına da baktığımda ne kadar yapsalar da çok gürültücü bir ısınmaya sahip olduğu belirtilmiş (ya da ben öyle biliyorum).

• HepsiBurada indirimliyle MONSTER ABRA A5 V13.4 (4500 TL) almış bulunmaktayım.Geldiginde konu açar miyim bilmem ama özelden soru sorabilirsiniz :)

• Merhabalar,ürün elime ulaştı.Birkaç gün test vs. işlemleri yaptım.Cevap vermediğini için kusura bakmayın.Öncelikle ben ilk Windows'u kurduğumda verdikleri USB Driver'ı kullanmadan Windows güncellemesi yaptırdım fakat Windows'dan mı anlamadığım bir şekilde sürücüleri galiba yanlış kuruyor.Onun için tekrar format attım ve kendilerinin verdikleri USB Driver'ı kullandım.USB'den driverları kurduktan sonra Windows güncellemesini tekrar yaptım ve şu an hiçbir sorunum yok.

Sıcaklık sorunu olarak en çok Fortnite'de yaşadım.Fanı otomatik moda aldığımda 1-2 el attıktan sonra GPU 83°C'yi gördü fakat Turbo Fan özelliğini açıp tekrardan oynayınca GPU 68°C'in üstüne çıkamadı.Turbo Fan biraz ses çıkarıyor fakat ben kulaklık taktığım için benim için hiçbir sorunu yok.İstiyorsa bütün gün Turbo Fan ile çalışsın :D

Ses kalitesi bence çok iyi.Ses kalitesinde hiç şüphesiz olmasın :)

Oyun testlerine gelince

League of Legends (En yüksek ayarlar) : 100 - 120 FPS

arası

(Orta ayarlar) : 120 - 150 FPS

arası

TF'lerde şu ana kadar en düşük 90 FPS gordum.

Fortnite (En yüksek ayarlar) : 70 - 80 FPS (Ben biraz bu FPS'i görünce şaşırdım :D)

(Orta Ayarlar) : 80 - 100 FPS

arası

CS:GO (En yüksek ayarlar) : 110 - 130 FPS

arası

(Orta Ayarlar) : 150 - 180 FPS arası (Rekabetçi maçlarda 180-200 FPS arası geziyor)

Daha fazla sorunuz varsa alabilirim.Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.