Şimdi Ara

* 500T - Tuzla Şifa Mah. / Topkapı C.Bağ (Ana Konu) Efsane :) * (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
14
Favori
60.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her sabah bostancıda şişli otobüsünü beklerken (251) dk da 2 tane gelen ve beni her seferinde ''ulen binip leventten mi geçsem şişliye'' diye düşündüren fakat sonradan içerinin durumunu görünce vazgeçtiğim otobüs
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzerme jr.

her sabah bostancıda şişli otobüsünü beklerken (251) dk da 2 tane gelen ve beni her seferinde ''ulen binip leventten mi geçsem şişliye'' diye düşündüren fakat sonradan içerinin durumunu görünce vazgeçtiğim otobüs

• 500T 'ye bindiyseniz orta kapının oduğu bölümde durmanızı hiç tavsiye etmiyorum..

Ayrıca gittiği yol bakımından değil ama ayakta yolcu alma ve taşıma bakımından bakarsak çok böyle otobüs

var..

Örnek vermek gerekirse...

54K=Taksim>Kulaksız

54Ç=Taksim>Çıksalın

77=Şişli>Yenikapı

ve benzeri bir sürü Say say Bitmez...(hele iş çıkış saatleri)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi British -- 23 Şubat 2009; 10:16:52 >
  • seneler önce bu otobüse bi daha binmeyeceğim diye yemin etmiştim.
    sözümü hala tutuyorum:) inanın tuzlaya yürümek daha konforlu:)
  • Her bindiğimde kesin 3 yaralı 1 ölüyle ç.bağ'a varan otobüs. (benden kaynaklanmıyo, sadece şahit oluyorum)
  • silivri-yenibosna? ben en uzun mesafe bu diye biliyorum?(bu da çin işkencesi olabilmekte)
  • Bu 500T denilen illete az binmedik biz de. Oyle bir otobustur ki tarif edilemez. Soyle bir durum var, her daim otobus tika basa doludur. Oturma umidinizi evden çikarken birakirsiniz. O kadar sikça gelmesine ragmen 3 yilda en fazla 1 kere biraz bos gorme anina sahit olmusumdur.

4. Levent'ten biniyorsaniz ona ozel durak oldugunu gorursunuz. Ve genellikle o durak, diger butun hatlarin toplamindan daha doludur.

Ozellikle yaz aylarinda iyice bulaniklasir, otobus 100 kisilikse muavin elbet bir bosluk gorur ve otobus 120 kisi olur. Insanlar ne kadar kalabalik olsa da binmek zorunda kalirlar. Cunku uzun bir hattir, baska çareleri kalmaz. Her taraf abaza doludur, içlerinde kalmaktan utanirsiniz. Kendinizi insan gibi hissedemezsiniz bazen.

Ayakta olmak oturmaktan daha iyidir çogu zaman... Genellikle yaniniza kokusmus bir herif oturur, cehennem azabi çekersiniz. Her taraf les gibi kokar, camlari açtirmayan teyzelerle doludur otobus. Bu da çogu kisi için o an cinayet sebebidir.

Ayrica çogu zaman ilginç manzalar da gorursunuz. Otobuse çift kisilik yatak sokan amcaya bile rastlanir. Efsane bir otobustur kisacasi. Herkesin bir kere binip, o havayi yasamasi lazim.

• Bende Pendik-İçmeler arasında bu otobüsü kullanıyorum buarada bu otobüse binmek kolay oluyor. Bence 16K 500T den daha vahim durumda. Belkide istanbul ulaşımında en iğrenç 3 hattan biridir
  • cevizlibağ-nurtepe(kaçak durak) istikametinde 2 yıl boyunca ulaşımımı zamandan tasarruf amacıyla bu hatta gerçekleştirdim.

muvainleri bi acayiptir. genelde 20 yaşı geçmeyen bu tipler paralelinde oturan bi kız gördümü affetmez istifini bozmadan devamlı kızı keser,süzer etraftaki haşin bakışlara hiç aldırış etmez.

koloni halinde otobüse binen kapalı kadınlardan muhakkak aralarından bikaçı kaynak yapıp yolculuğu beleşe getirme düşüncesiyle muavini ilk aşamada alt eder. ancak bu muavin önce ikaz ederek bu kolonini geneline ücret konusunda hatırlatma yapar fakat hiçbiri oralı olmaz ve istiflerini korurlar ama bu özel yetiştirilmiş muavinin ücreti almak için yapmayacağı şey yoktur. kaynak yapan kadınları gelişmiş göz taraması yeteneğiyle önce tespit eder sonra kesin çözüm olarak kadınların yanına gider ve en doğal haliyle parayı ister.

bu hattın otobüslerinde cam açılmaz, mp3 dinlenemez, ikili koltuklara arka arkaya tek erkek+boş koltuk şeklinde oturulamaz; aksi takdirde otobüse binen herhangi bir bayan uyarısını yaparak erkekleri eşler ve erkeğin boşalttığı ikili koltuğa oturur. yandaki boş koltuğa da çeper görevi görme amaçlı herhangi bir aksesuarını koyar.

• quote:

Orjinalden alıntı: best27

silivri-yenibosna? ben en uzun mesafe bu diye biliyorum?(bu da çin işkencesi olabilmekte)

Evet oyle.arada 69 durak var.
  • 500T=Kozyatağı=GBT
  • quote:

Orjinalden alıntı: DVDRip

Vay be ne otobüsmüş ama!

Hiç binmedim, inşallah binmek zorunda da kalmam.

Herkesin kaderinde yazılıdır 500T'ye binmek . . .
  • yok baba bende binmedim sanmıorum bineceğimide
  • benimde var bi kaç kez binmişliğim ama hiç bu kadar kalabalık rastlamamıştım
  • Korkuyorum birgün kimvurduya gideceğiz diye, mazallah Tren yapılırken arada kalmayalım değilmi ama . . .
  • İzmirde 525 binmemişsiniz anlaşılan Halinize şükür edin

* 500T - Tuzla Şifa Mah. / Topkapı C.Bağ (Ana Konu) Efsane :) *
  • quote:

Orjinalden alıntı: metintekin

İzmirde 525 binmemişsiniz anlaşılan Halinize şükür edin

* 500T - Tuzla Şifa Mah. / Topkapı C.Bağ (Ana Konu) Efsane :) *

quote:

Orjinalden alıntı: best27

silivri-yenibosna? ben en uzun mesafe bu diye biliyorum?(bu da çin işkencesi olabilmekte)

Bunlarda uzun mesafe ve kalabalık olabilir ama 500T Her 5dk da bir Geçyo her seferinde tıklım tıklım...İzmirde yarim saatte 1 gelyo 1 otobüs :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayyass_57 -- 16 Mart 2009; 15:59:58 >

• bir otobüs bu kadar pis kokabilirmi bu sabah bostancıdan bindim levente gitmek için üzerime sıktığım armani kokusu yerine yarım saat sonra otobüsün o pis kokusu üzerime sindi birde orta yaşlı oturan bir bayan vardı araba sert fren yapınca hafif deydim bayana inene kadar sapık gözüyle baktı olmaz böle bişi
  • quote:

Orjinalden alıntı: by.helix

bir otobüs bu kadar pis kokabilirmi bu sabah bostancıdan bindim levente gitmek için üzerime sıktığım armani kokusu yerine yarım saat sonra otobüsün o pis kokusu üzerime sindi birde orta yaşlı oturan bir bayan vardı araba sert fren yapınca hafif deydim bayana inene kadar sapık gözüyle baktı olmaz böle bişi

hadi lan fordçuyum demiyosunda yanlışlıkla deydim falan ayaklarını bırak
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzerme jr.

quote:

Orjinalden alıntı: by.helix

bir otobüs bu kadar pis kokabilirmi bu sabah bostancıdan bindim levente gitmek için üzerime sıktığım armani kokusu yerine yarım saat sonra otobüsün o pis kokusu üzerime sindi birde orta yaşlı oturan bir bayan vardı araba sert fren yapınca hafif deydim bayana inene kadar sapık gözüyle baktı olmaz böle bişi

hadi lan fordçuyum demiyosunda yanlışlıkla deydim falan ayaklarını bırak

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.