Şimdi Ara

500GB NVMe SSD Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, aciliyetten dolayı bugün vatan bilgisayara gidip NVMe SSD alacağım. Aklımda 2 model var biri Corsair MP510 480GB diperi WD BLACK SN750 500gb Soğutuculu olan modeli. Sizce hangisini almalıyım? Özellik ve fiyat olarak birbirlerine çok yakınlar. Aldıktan sonra sorun yaşamak istemiyorum. 2013 de corsair ssd almıştım hala kullanıyorum, sağlam bir ürün olsun istiyorum. Teşekkürler.

• ikisininde toplam okuma yazma ömrüne sonra okuma yazma hızına bak ona göre al
  • Samsung SSD sektörünün öncüsü. Eğer bütçen varsa bunu tavsiye ederim.
    https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-500gb-970-evo-plus-nvme-m-2-ssd-okuma-hizi-3500mb-yazma-hizi-3200mb-.html
  • NVMe'lerin hızları pratikte sanıldığı gibi değil o yüzden bütçe önemliyse SATA SSD öneririm. Mutlaka ikisinden biri olacaksa Corsair. NVMe veya SATA fark etmez en iyisi isteniyorsa Samsung.
  • Biraz konu dışı olacak ama kafama takılan bir soru var. Kendinden pasif sogutmali M2lerde anakart üstündeki pasif soğutmayı kullanmak istersek m2nin soğutmasını sokmemiz gerekiyor bu durumda m2 garanti disi kalıyor mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.