Şimdi Ara

5000-6000 tl arası DSLR makine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu konularda çok fazla bilgim yok ancak bir merak saldı ve kaliteli prof bir makine almak istiyorum. Bu fiyat aralığında ya da daha da ucuz olabilir F/P ürünü bu ürünle birlikte ona uygun bir objektiv ve almam gerekenler konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

• Bu işi profesyonel olarak yapmayacaksaniz hobi amaçlı yapacaksaniz çok ağır ve angarya olmayan, yaninizda kolay taşıyabileceginiz, daha küçük aynasız makineleri oneririm.

Fotoğraf kalitesi ve sensör boyutu olarak aynidirlar, lensleri aynı şekilde değiştirebilir ve de yanınızda her daim taşıyabileceginiz kucukluktedirler.

Günümüzde dslr makinelerin pazar payina bu dedigim aynasizlar ortak olmaya başladı.

İsterseniz bu makinelerden tavsiyede bulunabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiye ve kiyaslamalara acigim ancak en az beni 7 8 sene gotursun istiyorum teknoloji gelisen bir sey dogal olarak ancak 7 8 yil guzel kaliteli fotograflar cekmek isterim kucuk olanlardan var ve 5 sene gibi bir surede cop oldu icindekileri alip makineyi cope attik casio exilim serisindendi

Bunlarida goz ardi etmeyelim. En azindan uzun bir sure pisman olmak istemiyorum

Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 30 Ocak 2018; 16:27:43 >
  • Ooo güzel para. O parayı gören pazarlama elemanları gelirler yakında konunuza size pek pro şeyler önerirler. Ben de bu mesaj ile konunuzu yukarı taşımış olayım. Görünsün...
  • Jiddi arkadas Canon'u onermeden önce ben yorumumu yapayim, Canon alın diye gelir simdi :)

Küçük derken Casio Exilimler tarzi kalitesiz kompaktlardan degil. Benim kastettiğim profesyonel makineler.

Dslr makinelerinin aynasiz olanlarıdır.

Sony a6000, a6300, a6500, a7 full frame

Olympus omd M10 ii, omd M10 iii, omd M5

Canon eos M5...

Gibi makineler aynasiz proferyonel diye tabir ettikleri makinelerdir.

Sony a6xxx serine bakabilirsiniz.

Birde ben size Olympus Om-d-m10 mark iii modelini onerecegim. Kendim de olympus kullaniyorum 3 haftadır ve cok memnunum. Elktronik vizor, oynar ekran, wifi, 4k video... gibi üstün ozelliklere sahip fiyat/performans ürünü makineyi bir inceleyin derim. İlginizi çekerse şu an indirimde.

Eğer Olympus olmazsa Sony a6xxx serisi derim. Bi araştırın.@jiddi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amasseia -- 30 Ocak 2018; 19:11:36 >

• Takip

Yakın zamanda A6300+sigma 30mm f1.4 alan birisi olarak F/P zirvesi denilebilir.Sony video konusunda diğer cihazlardan bir kaç adım önde(panasonicin bazı modelleri hariç),hem fotoğraf,hem de video kalitesi hemen herkesi memnun edecek kalitede.Olympus ve fujinin çok güzel makineleri var ve fiyatları yurtdışı ile aynı.Bir de olympusdaki ibis teknolojisi efsane. Sony A6500deki ibis video incelemelerden izlediğim kadarıyla çok vasat.

Eksileri:Dokunmatik ekran olmaması ve ekran dönüş yönü berbat.
  • Benim tavsiyem, genel kullanım amaçlı alacağınızı varsayarak, Gövde : Canon 200D ( 2600TL sıfırı, garantili) Lens: Sigma 17-50mm f2.8 ya da Sigma 17-70mm f2.8-4 Macro ( bu lenste yarı makro özelliği de var, belki ihtiyaç duyarsınız.) Her iki lensin de sıfırı 1600TL civarı.

Tabi aynasız makine de tercih edilebilir. Ama Sigma’nın bu lenslerinin aynasız sistemlerde karşılığı daha pahalı olur. Bir de ileriye dönük lens seti kurmak isterseniz de aynasız daha pahalıya gelir. Ben hem aynasız hem DSLR kullanıyorum. İkisinden de memnunum. Ama ikisinin de iyi ve kötü yönleri var. Ama tek sistem kuracak olsaydım DSLR’ ye yönelirdim.

• Şöyle bir bilgi vereyim...

5000-6000 tl arası DSLR makine

Kaynak :http://fotoptik.blogspot.com/2018/01/m43-vs-aps-c-hatta-fullframetamkare.html

Bu 5 eksenli IS olan gövdenin olmayana göre avantajına dair bir karşılaştırma. Bu farkı görüp uyanan tüketici sayısı arttıkça üreticiler de işte ancak gövdelerine 5 eksenli IS özelliğini koymaya başladılar. Sanırım 2016'da Sony a6500 ve "tam kare" gövdelerinden 2 modelinde var.

Haberlere göre yeni çıkacak Fujifilm X-H1 modelinde de 5 eksenli IS olacakmış.

Pentax'ın bir tam kare gövdesinde var 5 eksenli IS.

Panasonic m43 sistem makinalarının da bazılarında var 5 eksenli IS

Olympus'un gövdelerinde 2012'den beri var. Sanırım şu an OM-D serisi bütün modellerinde gövdede 5 eksenli IS standart olarak geliyor. Olmayan modeli yok yani.

Yani bugün bu kadar para verip bir makina alacaksanız aldığınız an demode olmaması veya işte kullanımınız sırasında 3 gün sonra "Keşke 5 eksenli IS'i olsaydı" dememeniz için bu detaya dikkat etmenizi öneririm. Canon EOS M5 önermek isterdim ama Canon'un aynasızlarında henüz fotoğraf çekiminde aktif 5 eksenli IS yok. Sadece videoda aktif olan yazılımsal bir 5 eksenli IS var. İşlemci ve yüklü yazılım ile titreşim algılanıp düzeltiliyor henüz Canon'larda. Yoksa benim gibi bir Canon fanatiği nasıl öneremesin yani.

Hah buldum !.. Nasıl Canon önerebileceğimi size !..

İşte bu nedenlerle 5-6 bin liranızı Canon ve Sony aynasızına vereceğinize arkadaşımın da dediği gibi bir Canon 200D + güzel lens ile herhangi bir başka makra/model ile yapacağınız her şeyi yaparsınız. Zaten gövde bu işin belki de %20'lık etkin bölümü. %30'luk etkin bölümü de lens. Eder %50 ve fotoğrafçılığın geri kalan %50 etkin bölümü de sizsiniz. Fotoğraf çekmeyi bilmek, satın aldığınız şeyi verimli kullanmayı bilmek, RAW işlemeyi bilmek bölümlerine hakim olamazsanız bilen herhangi birisi eski model 1.000 liralık ekipman ile sizin 7-8 bin TL. lik ekipmandan iyi fotoğraflar üretebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 31 Ocak 2018; 6:44:8 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.