Şimdi Ara

50 lt lik depoya 60 lt benzin olurmu....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
7.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gecen hafta dacia sandero stepway araca lukoil den 60 lt benzin aldim. ve benzin isigi yanmiyodu. sonradan farkina vardim acikcasi. 50 lt lik depoya ustelik isikta yanmamisken 60 lt benzin nasil alirki. yaklasik 20 lt ye yakin fark var. dun opetten isik yanarken (isik yandiktan sonra 40 km falan gittim.) depoyu fulledim 37 lt aldi. lukoilde mi bi sahtekarlik var arabadami bi gariplik var anlamadim.

• Lukoil sizi kandırmış deponun 60 litre almasının imkanı yok sizin arabanın deposu 45 litre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutluakbulut

Lukoil sizi kandırmış deponun 60 litre almasının imkanı yok sizin arabanın deposu 45 litre.
    öncelikle 50 litrelik depoyu fulleseniz bile 50 litre almaz deponuz çünkü illa içinde bir miktar benzin bulunur. Makinelerinde de sorun olabilir direk günah almayın ama gidin bir soruşturun bu iş nasıl olur diye sorun varsa makina da düzeltsinler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydemir52

gecen hafta dacia sandero stepway araca lukoil den 60 lt benzin aldim. ve benzin isigi yanmiyodu. sonradan farkina vardim acikcasi. 50 lt lik depoya ustelik isikta yanmamisken 60 lt benzin nasil alirki. yaklasik 20 lt ye yakin fark var. dun opetten isik yanarken (isik yandiktan sonra 40 km falan gittim.) depoyu fulledim 37 lt aldi. lukoilde mi bi sahtekarlik var arabadami bi gariplik var anlamadim.

geçen sürekli 75 tl ye tam dolan lpg li aracın lpg si tam bitmediği halde 100 TL ye dolduğunu gördüm. nasıl oluyor hala anlamadım

elinizde faturasınız var. arayın lukoil i şikayet edin. itibar görmezseniz daha üst mercilere gidin. sonuçta aracın plakası yazıyor orda. kaç lt lik deposu olduğu da aşikar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukdanis -- 30 Temmuz 2014; 18:23:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: farukdanis

quote:

gecen hafta dacia sandero stepway araca lukoil den 60 lt benzin aldim. ve benzin isigi yanmiyodu. sonradan farkina vardim acikcasi. 50 lt lik depoya ustelik isikta yanmamisken 60 lt benzin nasil alirki. yaklasik 20 lt ye yakin fark var. dun opetten isik yanarken (isik yandiktan sonra 40 km falan gittim.) depoyu fulledim 37 lt aldi. lukoilde mi bi sahtekarlik var arabadami bi gariplik var anlamadim.

geçen sürekli 75 tl ye tam dolan lpg li aracın lpg si tam bitmediği halde 100 TL ye dolduğunu gördüm. nasıl oluyor hala anlamadım

elinizde faturasınız var. arayın lukoil i şikayet edin. itibar görmezseniz daha üst mercilere gidin. sonuçta aracın plakası yazıyor orda. kaç lt lik deposu olduğu da aşikar
    fişi ile beraber yakıt aldığınız istasyona gidin bişi çıkaramazsanız oradan savcılığa suç duyurusunda bulunun çünkü bu iş dolandırıcılığa girer.

• fiş kayıp ekstrede 300tl lik yakıt alındığı gözüküyo sadece. tarih belli acaba onların sisteminden çıkarmı plaka falan.
  • quote:

fiş kayıp ekstrede 300tl lik yakıt alındığı gözüküyo sadece. tarih belli acaba onların sisteminden çıkarmı plaka falan.
    tabiki çıkar size verilen fişin bir yedeği onlardadır çünkü maliyeye bilgi verilemek için bir nüshası onlarda olmak zorundadır.
  • maydemir52 M kullanıcısına yanıt
    Çıkar en kötü kamera kaydından çıkar.

Gidin istasyon müdürüne böyle böyle olmuş ne yapacağız değin.

Yan çizerse bir akrabanızın aracı ile gidin fulle deyin işte orada sahtekarlık var mı yok mu çıkar?
  • maydemir52 M kullanıcısına yanıt
    Onlarda da büyük ihtimalle çıkarda böyle birşeyle gittiğinizde bulamadık cevabını alırsınız büyük ihtimalle
  • Bende 55 lt.lik depoya bikaç kez 65-68 lt benzin aldım Batumda. Araç ix35.

Sizi yemişler muhabbetine gşrmeyin hiç. Çünkü araç normalden 150 km fazla yaptı.
  • Benim aracım Duster... Katalogda depo kapasitesi 50 litre yazmasına karşın biliyorumki, bu araçlarda depo 70 litre... Her seferinde 67 litre yakıt alıp fulletiyorum...

Sizin araçta Dusterin küçük kardeşi olduğuna göre, sizin depoda 70 litre kapasitelidir büyük ihtimal... Bir araştırın isterseniz...
  • Aracın deposundaki rezerve kısmı ne kadar biliyor musunuz? Ben sitesinden bakmaya çalıştım ancak teknik detay göremedim. Ancak şöyle bir kullanıcı deneyimi buldum:

quote:

aracın yakıt deposu fabrika verilerine göre 50 lt. ancak yakıt deposu yaklaşık 60 lt kadar mazot alabiliyor

Ancak siz bomboş depoyla gitmediniz sonuçta. Bu terslikte bir iş var Eter basmış olmasınlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaansay

Benim aracım Duster... Katalogda depo kapasitesi 50 litre yazmasına karşın biliyorumki, bu araçlarda depo 70 litre... Her seferinde 67 litre yakıt alıp fulletiyorum...

Sizin araçta Dusterin küçük kardeşi olduğuna göre, sizin depoda 70 litre kapasitelidir büyük ihtimal... Bir araştırın isterseniz...

tamam ama opette fulleyince nasıl 37 lt aldı oda bi garip. hani az koydular desem göstergedeki çizgi 130 km sonra indi yani.
  • Lukoil lpg sisteminde de aynı . En fazla 55 tl doldurdugum depo lukoilde 75 80 den aşağı iniyor.

Gaz tankim simit kaç lt olduğunu bilen var mı üstündeki yazılar silinmiste
  • quote:

Orijinalden alıntı: TroubleTrouble

Lukoil lpg sisteminde de aynı . En fazla 55 tl doldurdugum depo lukoilde 75 80 den aşağı iniyor.

Gaz tankim simit kaç lt olduğunu bilen var mı üstündeki yazılar silinmiste
    2013 stepway 1.5 dci var bende,Depo 60 litre alıyor. Ama ben her seferinde 50 litreden fazla yakıt almıyorum.Yani depo 60.litre rahat alıyor bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: novinovi

2013 stepway 1.5 dci var bende,Depo 60 litre alıyor. Ama ben her seferinde 50 litreden fazla yakıt almıyorum.Yani depo 60.litre rahat alıyor bilginize.

Alıntıları Göster
    Pompacı görevini yapmış.
  • Dacia sahibi bir kac kisi daha boyle konu acmisti. araclari katalogda yazan kapasitesinin daha fazla aldigini yazmisti. fakat burdaki sorun isigi bile yanmayan aracin bu kadar fazla mazot almasi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

Dacia sahibi bir kac kisi daha boyle konu acmisti. araclari katalogda yazan kapasitesinin daha fazla aldigini yazmisti. fakat burdaki sorun isigi bile yanmayan aracin bu kadar fazla mazot almasi.
    Kimsenin günahını almayın. 1.5 Dci stepway var babamda deposu 50 lt.

Uzun mazot bulduğumuzda pompayı üste doğru çektirerek ve manuel olarak 62 litre aldırmıştık.

Pompa tabancası köpük değdiğinde atıyor.
  • O zaman dacia larda böyle demek. ama lamba yanmamisti daha demek belkide 70 lt aliyo. Şimdi asıl sorun şu. Lamba yanarken opette 37 litreyle nasıl fulledik. :)
  • depo büyük olsa sadece lucoil demi fazla alıyor ,depo dolarken aracınızın yanındamıydınız
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.