Şimdi Ara

5 Yıllık Sistem İçin Upgrade Önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mevcut sistemim çoğu yeni oyunu açmıyor 2010 yılına kadar olan oyunları ise low ya da mediumda ancak açıyor. Bende mevcut sistemimi elden geldiğince koruyarak,paradan tasarruf ederek güçlü bir ekran kartı almak istiyorum. Bütçem ise 900 lira. Mevcut sistem özelliklerim şu şekilde:

Frisby 350 W güç kaynağı
    Asus P5KPL-AMSE Anakart
    Kingston 4 gb ddr 2 ram 800 mhz
    Nvidia 9500 gt ekran kartı
    Intel Core Quad Q8300 2.50 Ghz.

ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

• Psu+ekran kartı ile bir nebze daha idare edecektir ancak yeni pc toplamak daha iyi olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim fikrim 550 watt bir psu alıp işlemciye overclock yapıp ekran kartını takmaktı bu imkansız mı ya da sistem için iyi olmaz mı ?
  • simdi kardes en uygun cozum hd 7850+ psu ama darbogaz yapabilir diger arkadaslarada sorarsiniz darbogaz yapmiyorsa hd 7850+ psu ama yapiyorsa ozman hd 7770 + psu alirsiniz buda iyi karttir ve ucuza gelir.

• Usta overclock işe yaramaz mı darboğaz açısından darboğaz işlemciden ötürü mü olur diyorsun yoksa anakart mı problem ? Bir de 7000 serisi benim anakarta uygun mudur ?
  • anakartin pci exp. destekliyo neden olmasin hd 7850 . darbogaza gelirsek islemciden dolayi diyorum kullanan birisine sormak lazim . overclock la kaca getirmeyi dusunuosun islemci hızıni.

• Ne kadar gerekir sizce ?
  • kardes bak bence overclocku asiri yapma cok ısinır islemci ve ben senin yerinde olsam alirim bi hd 7770 ve bi psu. zaten hd 7770 her oyunu acar iyi bir sekilde oynatir. islemciyede fazla abartmadan overclock yaparsin fıstık gibi olur. geri kalab parayida biriktirirsin ilerde bi amd sistem toplarsin kralindan.

• Benimde senin gibi bilgisayarim vardi evet oyunları low- medium aciyor fakat kasmaktan zevk almamaya basladim az once sinir oldum oyunun tekine ve biriktirdigimin hepsiyle bir sistem topladim az once oyle upgrade ile olacak is degil hocam zaten 5 yıl yapmadiktan sonra yeni sart sana da .

Yeni pc en iyi upgrade dir ^^
  • Peki işlemcide alsak nasıl olur i5 serisinden falan ?
  • suan mobildeyim bakamiyorum fakat bildigim kadariyla senin anakarta i5 takilmiyor bundan dolayi dedim zaten ilerde amd sistem toplarsin hd 7770 yeterli diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Detected-Ali -- 16 Haziran 2013; 18:43:12 >
  • Hmm anladım peki teşekkür ederim ilginiz için.
  • ö.d iyi gunler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.