Şimdi Ara

5+1 ses sistemini LCD tv'ye bağlamak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
3
Favori
172.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a arkadaslar hepınızın yazdıklarını tek tek okudum
    ben daha yenı evıme kendınden uydulu lcd 42la620s modellı bır plazma aldım 5+1 ses sistemini baglamak ıstıyorum ama olmuyor ses sistemiyle bırlıkte 5+1 bırlestırıcı kablo verıldı bana
    o kabloyu taktıgım halde olmuyor bunun bır cozumu yok mu????
     5+1 ses sistemini LCD tv'ye bağlamak
  • arkadaslar ben 5+1 cozdum lcd takılması ıcın optık cıkıslı 5+1 lazım onlarda 800 tl den baslıyor
  • Sıfır yada ikinci el 80-250 tl alınacak harici digital decoder ile her tür 5.1 bağlanabilir lcd ye fakat amaç nedir o önemli receiver ise doğrudan onun optic çıkışına bağlanmalı yani kaynak ne ise cd dvd player receiver direkt ona bağlanmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: semicomp

Yeni bir konu açmak yerine buradan sormayı daha uygun gördüm. Benim 5-6 yıllık bir philips ses sistemim var, bunun dvd playeri bozulmuştu zamanında ve taşınma esnasında atmıştım. Bu sistemi kullanmak istiyorum fakat sorun şu ki, hoparlörlerin kablo uçları alıntıladığım mesajda arkadaşın koymuş olduğu fotoğrafta görüldüğü gibi ve ben bu şekilde çıkışa sahip olan bir dvd player bulamadım internette yaptığım uzun arama sonunda. Sanırım artık bunlar satılmıyor, ya da bu tip playerlar sadece ses sistemleriyle birlikte satılıyor. Peki bu uçları kullanabileceğim dönüştürücü cihazlar var mıdır acaba, veya bu tarz bir dvd player bulabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ey özgürlük -- 14 Eylül 2013; 18:05:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle elinizdeki hoperlör lerin ohm ve watt değerlerini bilmelisiniz buna uygun 5.1 amfi almalısınız bağlantı soketlerinin önemi yok söker sadece kablo uçlarını bağlarsınız amfiye
    Bu amfiye bağlayabileceğiniz dvd player almanız gerekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: -THIEF-

Öncelikle elinizdeki hoperlör lerin ohm ve watt değerlerini bilmelisiniz buna uygun 5.1 amfi almalısınız bağlantı soketlerinin önemi yok söker sadece kablo uçlarını bağlarsınız amfiye
    Bu amfiye bağlayabileceğiniz dvd player almanız gerekli

Çok teşekkür ederim, bu konuda fazla bilgim olmadığı için böyle bir şey yapılabileceğini bilmiyordum. Baktım ohm değerlerine, 4 adet uzun hoparlörün her biri 12 ohm, subwoofer ve küçük hoparlör 6 ohm. Watt değerleri yazmıyor, ve sistem eski bir ürün olduğu için internette de pek bilgi yok.
    Uygun fiyatlı bir amfi bulabilir miyim acaba?

edit: Bir de, acaba amfiye ihtiyaç duymadan herhangi bir dönüştürü cihaz ile hoparlörler ve televizyon arasında bağlantı kurabilir miyim dvd player kullanmadan. Direk televizyonun ses çıkışı hoparlörlerden olsa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ey özgürlük -- 15 Eylül 2013; 17:28:22 >

• Hoprrlörler pasif olduğu için yani amfi si içinde olmadığından amfi olmadan çalışmaz
    Ya 6 ohm yada 12 ohm olan bir amfi alarak
    6 ohm alırsanız yakın güçte 2 front 2 center 6 ohm olacak şekilde alacaksınız
    12 ohm alırsanız 1 center ve 1 subwofer 12 ohm alacaksınız
    Hepsini beraber kullanacaksanız 12 ohm olanlara çevirici gerekebilir
  • quote:

Hoprrlörler pasif olduğu için yani amfi si içinde olmadığından amfi olmadan çalışmaz
    Ya 6 ohm yada 12 ohm olan bir amfi alarak
    6 ohm alırsanız yakın güçte 2 front 2 center 6 ohm olacak şekilde alacaksınız
    12 ohm alırsanız 1 center ve 1 subwofer 12 ohm alacaksınız
    Hepsini beraber kullanacaksanız 12 ohm olanlara çevirici gerekebilir

Anladım, tekrardan teşekkür ederim.
  • quote:

Digitürk scart to scart tv

Tv optic to optic samsung

Samsung stereo seçim

Merhaba,
    Bu dediğinizi biraz açabilirmisiniz.
    Eski tip, optik çıkışı olmayan bir 5+1 ses sistemini digitürk uydu alıcısına bağlayarak LED Tv'den ses almak mümkün mü?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada amaç kaynaktan ses almaktır
    Burada iki şekilde bağlantı yapabilirsiniz ya ses sisteminizi optic yada stereo çıkıştan direkt digitürk e bağlarsınız
    Yada ses sisteminizi optic yada stereo olarak tv ye bağlar tv nin optic çıkışından ses alırsınız
    Ben 1. Seçeneği öneririm yani ne kadar çok bağlantı yaparsanız o kadar kayıp yaşarsınız
  • arkadaşlar lg marka led tv ye 5.1 ses sistemini bağlamak için 2 saattir uğraşıyorum. fakat henüz ses alabilmiş değilim. ses sistemini aux girişine bağladım. tv de kulaklık girişi olmadığı için r-l kısmına bağladım. tvnin ses ayarlarından da harici hoparlör (optik/hdmı/arc ) seçtim ama hala ses alamdım. yardımcı olursanız sevinirim.
  • Tek yolu optic çıkıştan bağlamaktır fakat 5.1 sisteminizin dolby digital decoderi olması lazım yoksa harici decoder almalısınız
    Aux ın büyük ihtimal video camera vs. nın sesini tv ye aktarmak içindir
    Optical out kullanmalısınız
  • quote:

Tek yolu optic çıkıştan bağlamaktır fakat 5.1 sisteminizin dolby digital decoderi olması lazım yoksa harici decoder almalısınız
    Aux ın büyük ihtimal video camera vs. nın sesini tv ye aktarmak içindir
    Optical out kullanmalısınız

LG Led ekranım var. Audio optik çıkışı var. (optical digital audio out ve audio in (RGB/DVI) çıkışları mevcut). 5+1 kolon sistemini led ekranda optik çıkışa bağlayıp, bilgisayardan HDMI ile girip led ekrana bağlayıp 5+1 kolon sistemiden verim alabilir miyim?
  • Sesi her zaman kaynaktan almaya özen gösterin kaynak pc ise sesi pc den alın
    Önce lcd ye verip tekrar ordan almak kayba neden oluyor
    Mesela uydu alıcı yada dvd player ise lcd çıkışı kullanmak kayıptır
    Lcd den film izlenecek yada dahili uydu alıcısı varsa lcd nin optic çıkışı uygun olur
    Tabiki bu kaybı elinizdeki 5.1 ile algılayabilir misiniz bilemiyorum deneyip görebilirsiniz
  • arkadaşlar bugün led tv ye ses sistemi bağlamak için resimlerdeki digital-analog çevirici aldım. tv den çıkan optik kabloyu ses sisteminin çıkışlarına uygun hale dönüştürüyor. ancak Benim tv nin bununla uyumlu olmadığını gördüm. zaten demek için almıştım ancak olmadı... o yüzden işine yarayacak olan varsa satmak istiyorum... 80 TL ye satacağım. Konya içine elden teslimat yapabilirim. Konya dışına da kargo benden olacak şekilde gönderebilirim... isteyenler mesaj atsınlar telefonda görüşelim..
     5+1 ses sistemini LCD tv'ye bağlamak 5+1 ses sistemini LCD tv'ye bağlamak 5+1 ses sistemini LCD tv'ye bağlamak 5+1 ses sistemini LCD tv'ye bağlamak

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuhaf.

quote:

Orijinalden alıntı: semicomp

Yeni bir konu açmak yerine buradan sormayı daha uygun gördüm. Benim 5-6 yıllık bir philips ses sistemim var, bunun dvd playeri bozulmuştu zamanında ve taşınma esnasında atmıştım. Bu sistemi kullanmak istiyorum fakat sorun şu ki, hoparlörlerin kablo uçları alıntıladığım mesajda arkadaşın koymuş olduğu fotoğrafta görüldüğü gibi ve ben bu şekilde çıkışa sahip olan bir dvd player bulamadım internette yaptığım uzun arama sonunda. Sanırım artık bunlar satılmıyor, ya da bu tip playerlar sadece ses sistemleriyle birlikte satılıyor. Peki bu uçları kullanabileceğim dönüştürücü cihazlar var mıdır acaba, veya bu tarz bir dvd player bulabilir miyim?

mrb burda görünen tek tarafı soketli kablonun uzunu lazım bana kolonları uzatmak için nerde bulurum bilen varmı

• alper_love A kullanıcısına yanıt
    Açıkçası o kablonun orijinali biraz zor bulursunuz. Çünkü o kablolar genelde setlerle beraber verilen kablolar. Bu sebeple normal perakende satışı yoktur.

Yapacağınız şey mahalledeki elektrikçiden 0,75mm ses kablosu alıp güzelce uçlarını lehimleterek ek yapmak olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Açıkçası o kablonun orijinali biraz zor bulursunuz. Çünkü o kablolar genelde setlerle beraber verilen kablolar. Bu sebeple normal perakende satışı yoktur.

Yapacağınız şey mahalledeki elektrikçiden 0,75mm ses kablosu alıp güzelce uçlarını lehimleterek ek yapmak olacaktır.

anladım samsung servislerinde bulamazmıyım aslında ses sistemi daha gelmedi onlarda bulunurmu bu soketler veya ek yaparlarmı yinede teşekkürler bilgilendirmeniz için
  • Yeni nesil plazma ve led tv ler de nedense analog ses çıkışı yok koysalar zor mu olurdu olmazdı bende LG marka plazma aldım eski model ses sistemimi bağlamak için uğraştım çözümü bir tek scart çıkışında buldum oda mono yani tek kanal ses veriyor sterio ses alamadım. bu şekilde analog ses sistemi bağlamak isteyenler elindeki herhangi bir scart kablosuyla işi çözebilirler. sadece scart fişi açıp genelde 2 (audio right in) ve 6 (audio left in) numaralı pinde olan ses kablolarını söküp şemada ki gibi 1 (audio right out) ve 3 (audio left out) e bağlayacaklar. Scart fişin diğer ucundaki beyaz ve kırmızı kablolarda ses sisteminin ilgili soketlerine takılacak sarı kablo görüntü için gerek yok, şansınız varsa tv nizden sterio ses çıkışı verilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scully85 -- 24 Haziran 2014; 19:10:58 >

• Buna gerek yok bu iş için scart aparatlar satılıyor ayrıca kulaklık çıkışı da stereo olarak kullanılabilir
    Asıl sıkıntılı durum tv kaynağı üzerinde 5.1 kodlu film izlemek ve sesi de herhangi bir 5.1 ses sistemi ile gerektiği gibi ses almak
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.