Şimdi Ara

5+1 Ev Sİnema Sİstemİnİ Ve Uydu Alicisini Ayni Anda Tv Ye Nasil BaĞlanir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende LG HT 303 SU model 5+1 ev sinema sistemi Technosat 17100 model uydu alıcısı ve Arçelik marka Tv var.
    TV nin arkasında sadece scart girişi var bunları biribirine aynı anda görüntü kaybı nasıl bağlarım yardımcı olursanız sevinirim.

Denediğim yöntem ise şöyle:
    Scart çoklayıcı aldım bunu televizyonun arkasındaki tek scart girişine taktım çoklayıcıyıda dvd den ve uydu alıcısından gelen scartları taktım.
    Sonuç: DVD kapalıyken uydu alıcısında görüntü kaybı olmadan çalıştı ama uydu standby modunda kapalı iken dvd nin görüntüsünde seyredilemeyecek kadar bozulma oldu, uydu tamamen kapalı iken doğal olarak bir sorun yok
    Uydunun sesini ise aux girişi ile 5+1 den alabiliyorum
    Ayrıca
    uydu alıcısının arkasında:
    1 scart,
    RF in-out,
    LNB in-out,
    birde sarı(video rca)-beyaz(audio rca)-kırmızı(audio rca)-siyah(spdif out) jack çıkışı var

DVD playerin arkasında ise:
    Komponent video bağlantısı
    Birleşik video bağlantısı
    Scart bağlantı var

• Nasıl bir scart çoklayıcı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama.

HAMA marka bir çoklayıcıda böyle bir sorun olmuyor nedeni ise üzerinde bir anahtar olması . Hangi cihazı izlemek istiyorsanız üzerindeki butona basıyorsunuz ve o cihaz çalışıyor.

Deneyin isterseniz.
  • Benzer sorun bende vardı. Sağolsun arkadaşların yardımıyla çözdüm. Umarım sana da faydası olur.
    Selamlar..

http://forum.donanimhaber.com/m_28725788/mpage_1/key_//tm.htm#28862960
  • bağlantıları yapabilmen için çoklayıcıya gerek yok uyduyu tv ye bağla dvd nin skartını uydu resivırın ikinci skartına tak seide uydunun r l girisine tak dvd izlerken uydu kumandasının üzerinde bulunan aux tuşuna bas tamamdır
  • quote:

Orjinalden alıntı: kalipci

bağlantıları yapabilmen için çoklayıcıya gerek yok uyduyu tv ye bağla dvd nin skartını uydu resivırın ikinci skartına tak seide uydunun r l girisine tak dvd izlerken uydu kumandasının üzerinde bulunan aux tuşuna bas tamamdır

Cevaplar için herkese teşekkürler,
    Arkadaşım benim uyduda ikinci scart yok bağlamanın başka bir yolu varmı
  • Merhabalar pinkcadillac

Ben şimdi şunu anlamadım. Sen ev sinema sistemini aynı anda d-smart hemde kendiliğinden mi kullanmak istiyorsun?. Eğer buysa dvd layerın arkasında aux in olması lazım oraya rca kablo ile giriş yapcaksın ve dvd'den Aux line in seçeceksin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: chatixx

Merhabalar pinkcadillac

Ben şimdi şunu anlamadım. Sen ev sinema sistemini aynı anda d-smart hemde kendiliğinden mi kullanmak istiyorsun?. Eğer buysa dvd layerın arkasında aux in olması lazım oraya rca kablo ile giriş yapcaksın ve dvd'den Aux line in seçeceksin.

Ben uydunun (D-smart değil technosat marka uydu alıcı) sesini dvd nin aux girişinden alıyorum (dvd nin menüsünden aux u seçerek) yapmak istediğim kablo tak çıkar işi olmadan hem uyduyu hemde dvd yi aynı anda tv ye bağlamak bunu da scart çoklayıcı ile yaptım ama uydu kapalıyken bile dvd nin görüntüsü bozuluyor,
    Çözüm olarakta uyduyu RF den tv ye bağladım dvd de scarttan ama uyduyu RF den bağlayınca scart bağlantıya göre görüntü kalitesi bozuldu (izlenmeyecek kadar değil)

Sonuç olarak görüntü kaybı olmadan bu iki cihazı nasıl tv ye bağlarım
    Not: üç cihazında tek scart girişi var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.