Şimdi Ara

4K TV UYUMLU UYDU ALICI TAVSİYESİ 2018 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
20.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmetlacivert

quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Orijinalden alıntı: supreius

quote:

vu+ zero 4k aldım . tv full hd ama görüntü kalitesi 1 tık daha iyileşti . (vu+ solo se kullanıyordum daha önce. )

4k kanal yok fazla henüz ama . iptv ve turk vod vs gibi şeyler kullanıyorsanız.hızlı cihaz almak baya iyi oluyor.

bu cihaz benimde aklımda. hdr10/hlg desteği olduğu belirtmekte. deneme fırsatınız oldumu. mesela hdr 4k video oynatımını denediniz mi?

Denemedim

Nasıl deneyebiliriz ?

selam
    hdr nedir ? vıdeoyu 1080p yapıp ızlıyın kullandıgınız cihazın menusunde olmasılazım yada otomatik gecmesi lazım
    trt 4k kanalında deneyebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=bgJ0dA6FiVo

anlamadım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

vu+ zero 4k aldım . tv full hd ama görüntü kalitesi 1 tık daha iyileşti . (vu+ solo se kullanıyordum daha önce. )

4k kanal yok fazla henüz ama . iptv ve turk vod vs gibi şeyler kullanıyorsanız.hızlı cihaz almak baya iyi oluyor.

bu cihaz benimde aklımda. hdr10/hlg desteği olduğu belirtmekte. deneme fırsatınız oldumu. mesela hdr 4k video oynatımını denediniz mi?

Denemedim

Nasıl deneyebiliriz ?

selam
    hdr nedir ? vıdeoyu 1080p yapıp ızlıyın kullandıgınız cihazın menusunde olmasılazım yada otomatik gecmesi lazım

anlamadım

videoyu izleyin anlarsınız hdr görüntüyü netlestiriyor tvde ve cihazda bu özellik olması lazım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Denemedim

Nasıl deneyebiliriz ?

selam

anlamadım

videoyu izleyin anlarsınız hdr görüntüyü netlestiriyor tvde ve cihazda bu özellik olması lazım

hdr renkleri uygun seviyelere getiriyor.
    izlenilen içeriğin hdr olması ve tv nin desteklemesi lazım.
    ben arkadaşa nasıl deneyebiliriz diye sormuştum. benim tv im hdr desteği yok.

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    @mehmetlacivert arkadaşın belirtiğine göre hem TV hemde Receiverin HDR destekli olması gerekiyor .
    Dahada ileriye götürürsek Yayınlarında HDR olması gerek .
    Kameraları ve Her türlü ekipmanı kapsıyor . Apple TV ve iTunesdeki filmlerle başı çekiyor .
    Sony 1080p HDR yi taşıyor .
    Zamanla HDR olmazsa olmazlardan olacağa benziyor .

İlk mesajımda dediğim gibi 4k için erken . Bir iki yıl daha beklememizde fayda var .
    4k hdr içerikli bitrati 50-75 mb arasında fps ise 60 olan demo görüntüler internette mevcut. boyutları 750mb-1gb arasıdır. indirip uydu alıcınızın usbsi üzerinden oynatmayı deneyebilirsiniz. yayın olarak henüz hdr içerikli yayın var mı bilmiyorum. diğer 4k cihazlara göre cihazınızın görüntü kalitesinde fark olacağını düşünüyorum, çünkü hdr destekli bir cihaz. cihazınız hayırlı olsun.
  • uydu işi bir hobidir. ben 2000 yılından beri bu işlerle uğraşırım. pek çok cihaz kullandım. uydu montajından tutunda cihazlara yazılım yükleme, şifreli yayınların izlenmesi gibi konularda epey tecrübelerim var. bu hobi biraz masraflıdır. kaliteli uydu alıcıları pahalıdır. günümüzde kaliteli bir tv de pahalıdır. şuan kullandığım uyduyu ikinci elden almıştım, ikinci elde bile pahalıydı.

ülkemizde alım gücü zayıf, 2000 tl yi bir uydu alıcısına para verecek kişi ancak bu hobiye gönül vermiş kişidir. bu gün asgari ücrete çalışıp 4-5 bin tl lik telefonlara sahip olan kişiler var değil mi? o zaman insanların bu uydu merakıda tuhafınıza gitmesin.
  • supreius S kullanıcısına yanıt
    Bazı arkadaşlarımızın uyduyu hobi olarak görmezi normal . Her işi hobi olarakta profesyonel olarakta yapan vardır .
    Bunu genelleyemezsiniz .
    Ne demek uydu işi hobi işi demek . Uyduyu günümüz insanı %99 kişisel gereksinimler için alır .
    Haber almak . Bazan film , bazan müzik ,belgesel , işi biteincede kapatır . eş dost toplantılarına gider .
    Bazı babalarımız maç fanatiğidir . maçını seyreder televizyonun kumandasını annelerimize bırakır .
    Bin kişiden bir kişide bu işe meraklıdır diyelim .
    En az %99 Yukarda saydığım diğer sebeplerden edinir .

Avrupayı ele alalım ülkelerin çoğunda çatıya anten kurmak zaten yasaktır . kaç kişi hobi olarak yapacak ?????
    İnsanlarımız çoğunluk kaliteli bir uydu alıcı alıp bu işi en az 7-8 yıl unutma derdinde . Burada o insanları içlerinde bende varım .
    Başımı döndü . o , bu , şu derken .
    4k diyoduk şimdide başımıza HDR çıktı . Yeter be .

• mehmetlacivert M kullanıcısına yanıt
    malesef 4k cihazlar pahalı, uzun zamandır bende almak istiyorum ancak butçem uygun değil. enigma2 4k cihazlardan en düşük fiyatlısı mutant marka, ikinci elde 700-800 e kadar bulunabiliyor. kaliteli bir cihaz olsun dedimmide malesef 300-400 euro civarına çıkıyor. evet cihazlar gerçekten pahalı bu konuda haklısınız.
  • quote:

4k hdr içerikli bitrati 50-75 mb arasında fps ise 60 olan demo görüntüler internette mevcut. boyutları 750mb-1gb arasıdır. indirip uydu alıcınızın usbsi üzerinden oynatmayı deneyebilirsiniz. yayın olarak henüz hdr içerikli yayın var mı bilmiyorum. diğer 4k cihazlara göre cihazınızın görüntü kalitesinde fark olacağını düşünüyorum, çünkü hdr destekli bir cihaz. cihazınız hayırlı olsun.
    http://4kmedia.org/sony-bravia-uhd-hdr-4k-demo/
    şunu denedim sıkıntısız oynattı.

hotbirdte skyitalia da sky uhd hdr kanalı var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 25 Ocak 2018; 13:21:48 >

Hocam mesele sıkıntısız oynatmak değil HDR görüntü işleme teknolojisi .
    Benim 1280 pixel tablette de oynuyor . Bu görüntüleri açarken renk dolgunluk kontrast parlaklık vs .. Görüntüyü ancak HDR ve HDR olmayan iki TV yan yana getirerek anlayabilirsiniz :-)
    HDR her 4k TV oynatır . ancak HDR den beklenen dolgunluğu alamazsınız .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuguli19

Hocam mesele sıkıntısız oynatmak değil HDR görüntü işleme teknolojisi .
    Benim 1280 pixel tablette de oynuyor . Bu görüntüleri açarken renk dolgunluk kontrast parlaklık vs .. Görüntüyü ancak HDR ve HDR olmayan iki TV yan yana getirerek anlayabilirsiniz :-)
    HDR her 4k TV oynatır . ancak HDR den beklenen dolgunluğu alamazsınız .

uygun tv niz varsa sıkıntı olmaz.
    o tv leri alan için 800-900tl lik uydu alıcısı zaten sıkıntı olmaz.
    Nasıl uygun TV olursa sıkıntı olmaz ?
    Uydu alıcısından TV nize kadar her ikiside . HDR özellikli olması gerekir .
    Yayınları alırsınız ama HDR den beklenen renk derinliğini alamazsınız .

Eğer elinizde HDR uydu alıcılı TV yoksa Sizinki düz 4k yayın izlemek olur .
    800-900 TL türkiyede HDR uydu alıcısı yok . Yurt dışında var .
    Bu zevki türkiyede sadece HDR uydu alıcılı TV lerde alabilirsiniz .

ondada Apple HDR TV hariç örneğin Sonyler ve Samsunglar Tuner problemi yaşıyor .

Dereyi görmeden paçayı sıvamayalım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuguli19 -- 26 Ocak 2018; 3:53:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuguli19

Nasıl uygun TV olursa sıkıntı olmaz ?
    Uydu alıcısından TV nize kadar her ikiside . HDR özellikli olması gerekir .
    Yayınları alırsınız ama HDR den beklenen renk derinliğini alamazsınız .

Eğer elinizde HDR uydu alıcılı TV yoksa Sizinki düz 4k yayın izlemek olur .
    800-900 TL türkiyede HDR uydu alıcısı yok . Yurt dışında var .
    Bu zevki türkiyede sadece HDR uydu alıcılı TV lerde alabilirsiniz .

ondada Apple HDR TV hariç örneğin Sonyler ve Samsunglar Tuner problemi yaşıyor .

Dereyi görmeden paçayı sıvamayalım .

vu+ zero 4k da hdr10 desteği var yazıyor.
    dvb-s2x te var. başka ne olacak ?
    Tamam hocam vu+ 4k zeroda HDR varsa DVB niz yönünden sorun yok .
    ancak TV nizde HDR olmak zorunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuguli19 -- 26 Ocak 2018; 12:21:32 >
  • Küçük bir hort soruyu tekrarlayalım, belki bir değişiklik olmuştur. Paranın satın alabileceği en iyi 4K alıcı hangisi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

Küçük bir hort soruyu tekrarlayalım, belki bir değişiklik olmuştur. Paranın satın alabileceği en iyi 4K alıcı hangisi?
    bana göre dreambox 920 uhd 4k. hemen arkasında vu ultimo 4k. maddi konu sorun olmasa dreambox 920 uhd 4k alırım.

bu iki cihazda günümüz için en iyisi. işlemci teknolojisi gün geçtikçe gelişiyor, daha güçlü işlemciler üretiliyor. bu gün piyasada hem enigma2 uydu cihazı hemde media player olarak kullanabileceğiniz cihazlar mevcut. dreambox ve vu gibi büyük markalar görüntü işleme teknolojisi daha iyi işlemcili cihazlara geçince bu günkü cihazlarda popülerliğini yitirecek.

• Tv de zaten dahili 4k uydu alıcı var tekrar almaya ne gerek var
    Zaten kanal yok ki,digitürk var o da kendi 4k alıcısıyla çalışıyor,trt 4k zaten tv nin kendi uydu alıcısıyla açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antalyalı. -- 26 Aralık 2018; 20:37:50 >
  • quote:

bana göre dreambox 920 uhd 4k. hemen arkasında vu ultimo 4k. maddi konu sorun olmasa dreambox 920 uhd 4k alırım.

bu iki cihazda günümüz için en iyisi. işlemci teknolojisi gün geçtikçe gelişiyor, daha güçlü işlemciler üretiliyor. bu gün piyasada hem enigma2 uydu cihazı hemde media player olarak kullanabileceğiniz cihazlar mevcut. dreambox ve vu gibi büyük markalar görüntü işleme teknolojisi daha iyi işlemcili cihazlara geçince bu günkü cihazlarda popülerliğini yitirecek.

Alıntıları Göster
    Her türlü Drembox diyorsunuz, benimde kanaatim o yöndeydi zaten, daha kesinleşti. Büyük ihtimal o’nu alacağım. Çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Antalyalı.

Tv de zaten dahili 4k uydu alıcı var tekrar almaya ne gerek var
    Zaten kanal yok ki,digitürk var o da kendi 4k alıcısıyla çalışıyor,trt 4k zaten tv nin kendi uydu alıcısıyla açık
    Daha geniş açıdan bakarsanız televizyonun dahili alıcısının çok yeterli olmadığını göreceksiniz.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.