Şimdi Ara

4k Bütçe Sistem Toparlamaya Çalıştım Kendimce, Yorumlarınıza İhtiyacım Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, vatan bilgisayardan sistem topluyorum. Muhtemelen yarın gidip alacağım sistem için önerileriniz var mı? Parça parça alışveriş yapma şansım yok tüm parçaların vatan bilgisayardan olması gerekiyor ödemeyi kendim yapmayacağım için. Ramler tam gözükmüyor Gskill ripjawsV 3200 mhz cl16. Özellikle anakart - ekran kartı ve kasa konusunda yorum yapabilirseniz sevinirim. Bütçe bu civar (4000 tl) fazla yukarı çıkmak istemiyorum... Teşekkürler.
    4k Bütçe Sistem Toparlamaya Çalıştım Kendimce, Yorumlarınıza İhtiyacım Var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Boozer -- 21 Eylül 2019; 3:16:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kasayı Corsair ile değiştirin. (630 lira olan, 3 fanla gelen)
    Bütçe imkan veriyorsa kesinlikle 8x2 ram alin. Çünkü şimdi olmasa dahi bir iki aya almayı ciddi olarak düşüneceksiniz.

• Free Man. kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam tavsiyeler için, 2 adet ram mevcut ekran görüntüsünde gözükmüyor bende belirtmemişim. Kasayı değiştirmeden fiyat 4300 tl, 4350 falan olacak sanırım. Anakart uygun mudur? Başka benzer fiyat seviyesinde tavsiyeniz var mı?

• https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-neon-serisi-b36-1660ti-i5-9400f-8gb-480gb-ssd-gtx1660ti-pmu419018

bütçeyi biraz arttırabilirsen, bu şekilde çok güzel bir sistem var hocam. bakmanı öneririm
  • Anakartı Tomahawk Max öneririm, hem yapısal olarak daha iyi hem de BIOS'u daha güncel.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-b450-tomahawk-max-am4-amd-ryzen-ddr4-3200-mhz-o-c-usb3-1-anakart.html
  • Anakart olarak Asus iadesi için iki seçeneğiz var. Plus ve Pro serisi. Birisi 30 lira daha pahalı. Araştırın, en olumlu yorumlara sahip olanı alın. Lakin kasayı kesinlikle değiştirin, xigmatek psu için hep olumsuz yorumlar okudum.

• Ben de bugün vatandan ryzen 5 2600 + asus tuf b450 plus gaming aldım. Asus'un 225 TL geri ödeme olayını unutmayın. 30 Eylül tarihinde fatura vs bilgileri promosyon sayfasına girmemiz gerekecek. 1198 TL'ye çok iyi denk gelmiş oldu:)

Ram olarak 2 ayrı vatan bilgisayardaki görevli de gskill tavsiye etmedi. Asus ile sorun yaratabildiğinden bahsetti biri. Ramlerin 3000 mhz olarak çalışması için biosdan xmp dedikleri olayı açtıktan sonra sık olarak mavi ekran aldıklarını söylediler. Genel olarak mı böyle yoksa belli gskill modelleri için mi geçerli bilmiyorum ancak sizin alacağın rami tavsiye etmediler.

Corsair veya kingston tavsiye ettiler. Ben de şuan aşağıdaki ramlerden 2 adet almaya karar verdim. Ayrıca fiyatı daha uygun.

https://urun.n11.com/bellek-ram/corsair-vengeance-lpx-8gb1x8gb-ddr4-3000mhz-cmk8gx4m1d3000c16-P329288289

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.