Şimdi Ara

4K blu ray player ?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
3.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: albani

99 güzel fiyat benim 320 ise 200 lira dır,arada ki fark da fazla değildir,netice de Pany BD ler kullananı üzmez

üstad size mail atmıştım. okuyabildiniz mi?
  • Sayın albani, fazla olmıyan fark derken özelliklerinimi kastedtiniz yoksa ücretinimi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • belki bir tık daha iyi resim veriyor olması ve bir kaç özelliği ama ben bunları hiç kullanmıyorum,burada mühim olan Pany BD lerin hepsinin de iyi olması dır

diğer kullandığım iki BD yine çok iyidir,özellikle Samy H6500 sıkı bir cihaz+MediaPlayer desteği oldukça iyi+ıvır-zıvır bir sürü şey var

Pany ler de ıvır-zıvır pek olmaz+MediaPlayer desteği zayıftır!
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

belki bir tık daha iyi resim veriyor olması ve bir kaç özelliği ama ben bunları hiç kullanmıyorum,burada mühim olan Pany BD lerin hepsinin de iyi olması dır

diğer kullandığım iki BD yine çok iyidir,özellikle Samy H6500 sıkı bir cihaz+MediaPlayer desteği oldukça iyi+ıvır-zıvır bir sürü şey var

Pany ler de ıvır-zıvır pek olmaz+MediaPlayer desteği zayıftır!

Panasonic dmp-bdt120eg nasıldır peki?

• Sizin cihazdaki digital tube sound özelliğini çok merak ettim sese katkısını. Sistem iyi olunca artısı oluyormu acaba.

Media player özelliği pek gerekli değil bana. Media player var bende. Sizin tavsiyeniz üzerine panasonic ler tam benlik cihazlar..

• ses ile işim yok! daha doğrusu elimde AVR/Speaker v.s yok ancak genel ses kalitesi tabiki çok iyi

bundan sonrası kullanıcıların tercihi+merakı ve elindeki varsa ses sistemlerine göre değişiyor

sen de sanırım AVR veya benzer bir cihaz+speaker var? dolayıaıyla sana zaten uygun cevabı ben veremem,denemek gerekiyor
    veya ses den iyi anlayan adam zaten varsa bir fark şak diye duyar

Pany BD ler sistem olarak video+audio+yazılım v.s veya buna HW de eklenir herifler sıkı cihazlar üretiyor

örneğin ben Pany320 yi imzamda ki Tosh SV de kullanmıştım,hem Logitech Z55x ile hem de bunu devre den çıkarıp panelin speak.lerinden dinlemiştim
    şimdi panelin gelişmiş ses ayarları v.s çok iyi buna Pany nin de artısı elbette oldu ve mükemmel ses alabiliyordum ama bu mükemmel demem bana göre dir!
    ama benim ses "iddiam" asla yoktur ancak panelimin ses desteğinin çok iyi olduğunu da biliyorum özellikle BD izlerken bunu hemen anlıyordum+

Pany istiyorsan ve ıvır-zıvır özellikleri de önemli değilse(ki bunlar Pany da iyi değildir!) ve MediaPlayer işini de ext.olarak yapıyorsan,hiç başka marka BD lere
    haybeye bakma derim sana direk Pany alıyorsun 500 serisi veya 4x serileri de OK dir

Sony den ben bir tek 7200 leri istiyorum bu cihaz çok sıkı! ama hala istediğim rakamlara düşmedi gitti yaw neyi bekliyor bu kazmalar,seneye
    neredeyse hiç satılamayacak BD ler artık!

şu Alman firmasına bir bak derim sana

www.computeruniverse.net

https://www.computeruniverse.net/en/groups/30001358/blu-ray-disc-player.asp

kıy paraya adam gibi BD al,TR de bunları bulamazsın(500 serisi) 4x serisi de alabilirsin

Sony nin en yeni çıkan UHP-H1 serisi var ama hk.da bilgi pek bulamadım ayrıca çok pahalı! "upscale" yapıyor demişler yaw bana native 24fps işleyecek alet lazım upscale ne yapayım ben!
    bunun kullanıcı yorumlarına bakmak lazım! ama fiyat artık pahalı,teknik spec.lerine baktım beni pek açmadı ve eledim,ama 7200 OK dir € 120/130 lara inerse kaparım ben bu aleti

• Ses benim için çok önemli. Hatta görüntüden daha önemli diyebilirim.. Sırf sesi en iyi almak için altyazılı izliyorum. Bu sayede 7.1 true hd ve dts hd sesleri seçiyorum.. 4k cihazdan şimdilik vazgeçtim. Ortalama maliyeti 1500tl oluyor ama ortada film yok. Yaygınlaştıkça fiyatlarda düşer ve yeni modeller çıkar. Yarın 220eg cihazı alacağım. Eğer memnun olmaz isem sizin 320 için sizinle iletişime geçerim eğer satarsanız..
  • 220eg bugün aldım. Gerçekten çok kaliteli cihaz. Bdp 140 bunun yanında trident gibi kalır. Görüntü ayarları falan çok güzel ve detaylı.. Yanlız benim aldığım cihazda menü ingilizce. Tr bulamadım ayarlarda.. Benim için sıkıntı yok zaten. Sanırım yurtdışından alınmış galiba. Mkv filmleri sıkıntısız oynattı. Yanlız true hd ve dts hd seslerde avr ye betstream yapmadı ses vermedi. Pcm yapınca sıkıntı yok. Blu ray disklerde bu sorun olmuyor. Sesi direk veriyor her türlü.. Zaten mkv leri media player ile izleyeceğim. Dolby digital seslerde sıkıntı olmuyor ama..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 27 Temmuz 2016; 21:33:55 >
  • Sayın albani, sanırım sizin cihazla ayarlar benzerdir.. Sizden ricam ayarları paylaşabilirmisiniz acaba mümkünse.. Teşekkürler..

• ...
    Bu mesaja eklenen görseller:

4K blu ray player ??

• quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

220eg bugün aldım. Gerçekten çok kaliteli cihaz. Bdp 140 bunun yanında trident gibi kalır. Görüntü ayarları falan çok güzel ve detaylı.. Yanlız benim aldığım cihazda menü ingilizce. Tr bulamadım ayarlarda.. Benim için sıkıntı yok zaten. Sanırım yurtdışından alınmış galiba. Mkv filmleri sıkıntısız oynattı. Yanlız true hd ve dts hd seslerde avr ye betstream yapmadı ses vermedi. Pcm yapınca sıkıntı yok. Blu ray disklerde bu sorun olmuyor. Sesi direk veriyor her türlü.. Zaten mkv leri media player ile izleyeceğim. Dolby digital seslerde sıkıntı olmuyor ama..

220 hayırlı olsun o zaman+

ben 140/150 için fazla bir yorum yapmadım ama sen manzarayı gördün,aynen öyledir! Pio iyi hoş ta her Pio BD iyi hoş değildir!

140/150 serisi de malum sebebler yüzünden kullanılıyor veya tercih ediliyor!

Pany ile ben mukayese bile etmem(140/150 için bunu yazdım ama diğer serileri de Pany nin,çoğu Pio dan daha iyidir hatta bir ara
    500/700 serilerini USA/UK de "OPPO" ile mukayese ededipte bir fark görmediklerini belirten çok kullanıcısı vardı!

senin menüyü bilmiyorum ama 320 sanırım daha zengin ve farklı v.s olabilir,ben cihazı kaldırdım kutusunda durmaktadır 6 aydır! artık kullanımıyourm onu

Türkçe menü(dil desteği) Avrupa dan gelen(çıkışlı) Pany cihazlar da olmaz!!! paneller de oluyor ama örneğin DVD/BD ler de olmaz!

Ben ingilizce zaten kullanırım bu tür menüleri,Türkçesini anlamıyorum

Ancak BD-media dan "FILM" izlersen ve Türkçe subtitle/audio desteği varsa o zaman Türkçe desteği vardır!! bahsettiğim sadece cihazın kendi menüsün de Türkçe desteği yoktur!

MKV oynatır ama çoğu formatı desteklemiyor! yüksek bit-rare içerikleri HDD den oynatmaz,çuvallıyor! MP cihazı şart ve sen de var olduğu için cihazı sadece BD-media için kullanırsın!

++

Bit-stream yapmayabilir ben denemedim ama PCM den OK dir

ya da şöyle yap doğru ext.cihaz+AVR bağlantısı için

BD-media dan video datasını HDMI ile direk panele gönder
    BD-media dan auido-datasını ise optical/coaxial ile AVR ye gönder! zaten sana AVR den öncelikle audio gerekiyor!

ancak video datasını AVR de işlemiyorsan zaten AVR ye ihtiyacı da yoktur! veya video için de AVR ye giriyoısan o zaman RAW seç(video için)

veya işliyormusun AVR den video datasını??

• bir not daha "settings" için daima BD-media kullanmalısın!

DVD de olabilir ama doğrusu BD dir

MP den HDD izliyorum v.s diye sett.olmaz! zaten bu ayarlar da pek tutmaz/çalışmaz!
  • Pany BD kullanlar için belki ilginizi çekebilir

http://www.tps.uk.com/?tab_name=Panasonic&tab_id=52&choice_name=Panasonic&choice_id=4&product_group_id=197&product_name=
    Panasonic_All_Zone_Multi_Region_Code_Free_Blu-ray_Player_Firmware_Upgrade&product_id=1578&choice_type=1

ben bir ara bunu alacaktım! veya almayı düşündüğüm 500 serisi için ama sonra bıraktım bu işi
    ++

http://www.tps.uk.com/?tab_name=Panasonic&tab_id=52&choice_name=Panasonic&choice_id=4&product_group_id=197&product_name=Panasonic_All_Zone_Multi_Region_Code_Free_Blu-ray_Player_Firmware_Upgrade&product_id=1578&choice_type=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 28 Temmuz 2016; 16:02:31 >

• Teşekkürler sayın albani.
    Coax yada optik ten benim bildiğim true hd yada dts hd ses desteklemiyor herhalde..

• Desteklemez tabii ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın albani.. Size konu dışı birşey sorabilirmiyim..

1ay önce aldığım 65js9000 tv yi baya bi test ettim. Işık sızması bulutlanma vs değilde 1adet ölü piksel buldum. İzlerken görmek imkansız. Sadece çok dikkatli arayıp bulmak lazım gibi birşey.. Sizce 1 ölü piksel için servisi arasam bir şey çıkarmı. Tv den çok memnunum. Böyle kullanmaya devam etsem benim için sıkıntı olurmu..

• selam

pixel hatası önemli değildir! zaten tek bir pixel için değişim yapmazlar kaldıki yapsalar bile ki bu anlam da Ocak/2015 den beri TR de en iyi hizmet veren marka da Samy dir
    ancak sana gelen panel de başka sorunlar çıkacaktır! "macera arama" kendine çünkü çok ciddi canın sıkılacaktır değişim olursa!

9000 serisi ve kısmen 8500 ler de en bariz hata olarak her iki kenar dan kötü ışık sızması dır! özellikle 9000 lerin hemen hepsi böyle gibi dir!

çok az temiz çıktı 9000 ler de! sen de şimdi sağ-sol kenarlar da sızma(aslında buna sızma değil,komple o bölge de aşırı çirkin bir ışık fazlalığı hüzme şeklin de çıkıyor!

değil karanlık ortam da gündüz aydınlıkta bile bazı fondaki renk/tonlamaya göre o ışık taşması yine kötü göze çarpıyor dolayıaıyla böyle bir sorunun yoksa hiç kurcalama
    aynen o panelle yola devem et+

benim işim zaten paneller,sanırım beni tanımıyorsun??

Samy nin 2015 model bana göre adam gibi serileri 95x/90x/85x gerisi pek benim kalemim paneller değildi!

panelle ilgili sorunun olursa bana eMail ile dönersin+

şu anda tatildeyim 5 gündür foruma bakmıyordum,10 gün kadar sonra dönerim
    CAN++

• İyi tatiller sayın albani. Evet o dediğiniz kenarlardan ışık kaçağı gibi olan hatayı teknosada tv bakarken lg elemanı 9000 de göstermişti. Kendi markasını satmak için hepsi böyle vs demişti.

Gelelim benim tv ye. Çok şükür kenarlarda böyle birşey yok.. Tek sıkıntısı 1adet ölü piksel. Başkada gözüme birşey çarpmadı. Onunda sıkıntısı olmadığına göre. Sizin dediğiniz gibi macera aramaya gerek yok..

• Ya bu albani niye banlandı bileniniz varmı?

Yazık oldu çok bilgiliydi yaw faydalanıyorduk forum için büyük kayıp.

• Xbox one slim'de ultrahd bluray oynatıyor. DAC görüntü işlemcisi nasıldır acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.