Şimdi Ara

47LH4000, XBOX, PC ve DIGITURK için ses sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
5
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> Ev Sinema Ses Sistemleri >> 47LH4000, XBOX, PC ve DIGITURK için ses sistemi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    60 Mesaj
    Xbox gelene kadar mutlu mesut yaşıyordum. Digitürk'ü idareten, çok da fena olmayan LG4000'in hoparlörleri ile izliyorduk. Oyun ve Filmi de Logitech'in X-530'u ile bilgisayarımdan sorunsuz ve gayet tatminkar şekilde oynuyor/izliyordum.

Lakin Xbox 360 alınca işin rengi değişti.

Aşağıda TV'nin giriş çıkışlarının fotoğrafı var.

Şimdi bunun için benim aklıma gelen şey şudur;

Xbox'u, PC'yi ve Digitürk'ü tamamen HDMI ile TV'ye bağlayıp, TV'nin optik çıkışı ile yeni bir ses sistemine giriş yapmak.

Sizce mantıklı mı? Aklınıza daha başka ve daha iyi bir çözüm geliyor mu?

Not: Logitech X-530'un sesi beni fazlasıyla tatmin ediyor, ne fazlasını ne eksiğininde gözüm var.

Optik çıkış ile yeni bir ses sistemine bağlantı yapmak mantıklı ise hangi ses sistemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jadle -- 14 Ocak 2012; 15:55:10 >

|
    |

• Çavuş
    60 Mesaj
    cevap?
    |
    |

gayette hepsinden ses alıyorum
    |
    |

Şöyle yapabilirsin;

PC'den ses almak istediğin zaman, x-530'u ses kartına bağlayacaksın..
    TV izlemek istediğin zaman, x-530'u alırken yanında bir de küçük ara aparat çıkmış olması lazım, 2 kanal sesi 5 kanala yayıyor, onu kullanarak digiturkün kutusuna bağlayacaksın diğer tarafınıda x-530'a, ben şu an TV izlerken böyle yapıyorum http://img815.imageshack.us/img815/2797/21uswx0ehjlsl500aa300.jpg

XBOX'ı bilmiyorum ama in/out larının bi fotoğrafını çekersen yardımcı olmaya çalışayım..
    |
    |

• Yüzbaşı
    345 Mesaj
    ya da gün için de ben tak/çıkar ile uğraşmak istemiyorum dersen; http://www.playvision.com.tr/HDA-51A.htm şöyle bir şey alabilirsin, ya da içine bu da sinmezse, paraya kıyıp, av receiver alman lazım..
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
son dakika
SEO
Mobilya Takımları
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.