Şimdi Ara

46hx720 vs 46nx720 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

orjinalden alıntı:Beetleguese
    merhaba,
    tv nin gündüz fotolarını çekip paylaşabilir misin?
    parlama durumunu merak ediyorum,
    ayrıca ev ortamında hx720 nasıl duruyor onu da merak ediyorum, hep teknomarketlerde, sony centerlarda gördüm :)

Akşam 5'e kadar işteyim. Ama fırsatını bulur bulmaz(yarın veya obür gün) tabiki fotolarını çekerim. Yalnız fotolar nasıl eklenir onu bilmiyorum. Bir şekilde onuda hallederim :)

Merak ettiğiniz başka bir şeyde varsa çekinmeden sorabilirsiniz. Elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım.

Ben bu forumu takip ederek bu modelii almaya karar vermiştim sağolsun arkadaşlar hiç üşenmeden cevaplamışlardı neden olmasın bende aynısını yaparım.
  • Hocam resim eklerken problem olursa,linkleri bana yollayın ben sayfaya eklerim...

Upload sitesi olarak da bu siteyi kullanabilirsiniz,basit ve kullanışlı

Sizden ricam zahmet olmazsa resim çekerken tv açıkken de birkaç resim çekebilirseniz tv'nin performansınıda görmüş oluruz,özellikle siyah ağırlıklı bir sahne olursa çok da güzel olur
  • quote:

orjinalden alıntı:leonskennedy
    Hocam resim eklerken problem olursa,linkleri bana yollayın ben sayfaya
    eklerim...

Sizden ricam zahmet olmazsa resim çekerken tv açıkken de birkaç resim çekebilirseniz tv'nin performansınıda görmüş oluruz,özellikle siyah ağırlıklı bir sahne olursa çok da güzel olur

Tabiki başım üstüne.
    Umarım bu tvden almayı düşünenler için bir yararı olur. Öğle arasında fırsatını bulursam hemen çekerim ama inanın en kısa zamanda bunuda halledecem.
  • quote:

eklerim...

Tabiki başım üstüne.
    Umarım bu tvden almayı düşünenler için bir yararı olur. Öğle arasında fırsatını bulursam hemen çekerim ama inanın en kısa zamanda bunuda halledecem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cheerful

quote:

eklerim...

Tabiki başım üstüne.

tv niz hayırlı olsun :)
    fotolarla beraber genel bir görüşte alabiliriz di mi?
    ben de hx720 almayı planlıyorum,
    sadece dış görünüşündeki alttaki titanyum plakanın tipi nasıl duruyor?
    ben beğeniyorum ama nişanlım pek beğenmedi :)
    kendisi de bu konuda mesaj yazdı hatta :) mutlukiraz

• quote:

orjinalden alıntı:Beetleguese
    tv niz hayırlı olsun :)
    fotolarla beraber genel bir görüşte alabiliriz di mi?
    ben de hx720 almayı planlıyorum,
    sadece dış görünüşündeki alttaki titanyum plakanın tipi nasıl duruyor?
    ben beğeniyorum ama nişanlım pek beğenmedi :)
    kendisi de bu konuda mesaj yazdı hatta :) mutlukiraz

Anladığım kadarıyla aynı dönemlerden geçiyoruz. Hayırlısıyla 1 ay sonra düğünüm var. Ben sürpriz olsun diye bu tv'yi aldığımı 40hx725 nişanlıma söylemedim bile :) Zaten kendisi çalışmıyor imkanlarımı şu dönemde fazlasıyla zorlayarak bu tv'yi İstanbul bilişimden aldım. Ben hem tasarım olarak hemde görüntü kalitesi olarak inanılmaz beğendim. Hatta ilk denemeyi nişan videosunu izleyerek gördüm bilgisayarda veya normal tvde izlediğimden kat kat zevk aldım.

Öncelikle nişanlımın nişan elbisesini ilk defa bu kadar orjinale yakın gördüm. Tamam bilgisayarda veya diğer tvlerde izlemiştim koyu pembe olan elbise açık pembe gibi duruyordu yeni tvmde sanki aynı renk inanamadım bile. Bu beni çook çook tatmin etti diyebilirim. Bilgisayarın masaüstünde bulunan manzara resmi bile öyle gerçekçi duruyorduki bu renk kalitesine inanamadım. Ben şu an babamlarda öyle masanın üzerinde denemek amaçlı kullanıyorum hayırlısıyla 15-20 güne kadar evlendikten sonra yaşayacağım eve duvara monte ettirecem masa alacak para kalmadı :)

Tasarım anlamında ben çook çook memnunum. O kadar büyütmeye gerek olmadığını düşünüyorum zaten belli bir süre sonra herşey sıradanlaşıyor malumunuz :) O kadar takmaya değmez diye düşünüyorum özellikleri iyi olsun yeterli olur inancındayım. Zaten tasarım bu gibi tvlerde 3 aşağı 5 yukarı aynı oluyor.

Sizi bilmem ama şu günlerde aklıma şuda çook takılıyor bizim bu kadar parayı verdiğimz tvyi asgari ücrete çalışan biri neredeyse 4-5 ay hiç yemeden içmeden biriktirdiği parayla alabilir o da çok zor alamaz bile malesef. O yüzden sanki kendim için konuşuyorum tv alma evresinde çok ayrıntıya girerek kafamı boşuna bu kadar zorlamışım. Bazen bu gibi durumlarıda düşünmem gerekiyormuş gibi geliyor bana...

Artık aldık hayırlısı olsun...

Tabi yinede merak ettikleriniz varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacam...

Edit:
    Tvde herhangi hiçbir ayarlama yapmadım.Fabrika ayarları neyse o şekilde kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cheerful -- 11 Nisan 2012; 11:05:15 >

• quote:

Hocam resim eklerken problem olursa,linkleri bana yollayın ben sayfaya eklerim...

46hx720 vs 46nx720

46hx720 vs 46nx720

46hx720 vs 46nx720

46hx720 vs 46nx720

46hx720 vs 46nx720

46hx720 vs 46nx720

46hx720 vs 46nx720

46hx720 vs 46nx720

46hx720 vs 46nx720

46hx720 vs 46nx720

46hx720 vs 46nx720

46hx720 vs 46nx720

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cheerful -- 13 Nisan 2012; 10:48:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheerful

quote:

Hocam resim eklerken problem olursa,linkleri bana yollayın ben sayfaya eklerim...

http://d1204.hizliresim.com/w/c/4bgbp.jpg
    http://d1204.hizliresim.com/w/c/4bgds.jpg
    http://d1204.hizliresim.com/w/c/4bggt.jpg
    http://d1204.hizliresim.com/w/c/4bgjv.jpg
    http://d1204.hizliresim.com/w/c/4bgn9.jpg
    http://d1204.hizliresim.com/w/c/4bgqh.jpg
    http://d1204.hizliresim.com/w/c/4bgs2.jpg
    http://d1204.hizliresim.com/w/c/4bgu6.jpg
    http://d1204.hizliresim.com/w/c/4bgw7.jpg
    http://d1204.hizliresim.com/w/c/4bgx9.jpg
    http://d1204.hizliresim.com/w/c/4bgy6.jpg

merhaba,
    görüntü çok güzel, güle güle kullan, çok harika gözüküyor :)

• Hocam gerçekten güzel resimler,özellikle siyah arkaplan üzerinde TRTHD ambleminin olduğu sahneyi çok iyi yakalamışsınız.Resimleri hangi görüntü modunda aldınız acaba ? Zamanla kendi zevkinize göre ideal ayarları oluşturursunuz ancak şu an isterseniz verdiğim linkte önerilmiş bir settings var...

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1322209805
  • quote:

quote:

merhaba,
    görüntü çok güzel, güle güle kullan, çok harika gözüküyor :)

Hocam gerçekten güzel resimler,özellikle siyah arkaplan üzerinde TRTHD ambleminin olduğu sahneyi çok iyi yakalamışsınız.Resimleri hangi görüntü modunda aldınız acaba ? Zamanla kendi zevkinize göre ideal ayarları oluşturursunuz ancak şu an isterseniz verdiğim linkte önerilmiş bir settings var...

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1322209805

Arkadaşlar görüntüler tvnin fabrika ayarlarıyla çekilmiştir.

Herhangi hiçbir oynama yapılmamıştır. Ayrıca HD kanallar dahil tüm fotolar tvde mevcut olan dahili uydu alıcısından alınan görüntülerdir.

Aslında bu gibi elektronik cihazlara yatkınlığım var ama dahili uydu alıcısı çok kullanışlı değil. Örneğin tarama yapıldıktan sonra aynı anda bir kaç kanalı birlikte silemiyorsunuz herbir silmek istediğiniz kanal için aynı işlemi teker teker yapmak zorundasınız. Ayrıca kanalı sildikten sonra örneğin sildiğiniz kanal 10.sırada ise kanal silindikten sonra yerine SERVİS AĞI YOK diye bir ibare geçiyor ayrıca bunu altlara taşımak zorundasınız yoksa normal menüde 8-9 - 11-12 şeklinde devam ediyor buda çok can sıkcı birşey.

NOrmal uydu alıcılarında böyle bir şey yok aynı anda neredeyse istediğiniz kadar kanalı silebiliyorsunuz yer değiştirebiliyorsunuz. Bilmiyorum belki yazılım güncellemesiyle çözülebilir yalnız zaten tvnin arkasında üretim yılı olarak 01/2012 yazıyor zaten daha 4 aylık yazılım güncellemesinin olduğunu sanmıyorum olsa bile bunun halledildiğinide düşünmüyorum.

Eğer sizde benim gibi kanalların tvdeki sıralaması konusunda örneğin 2.NTV 3.TRT 8.FOX şeklinde bir sıralama takıntınız varsa ben çoook çoook kurcaladım ama yukarıda anlattığım zahmetli işlemleri yapmak zorunda kalırsınız. Daha denemedim korkudan aman sıralamalar değişir diye hele bir de tekrar kanal araması yapmak isterseniz sıralama bozulursa vay halinize diyorum başkada birşey demiyorum.

Açıkçası bunu sonye hiç mi hiç yakıştıramadım. Böyle dandik bir uydu alıcısı ayarlama metodunu hiç görmemiştim en kötü uydu alıcılarında bile.

Benim şimdiye kadar gördüğüm en kötü kusuru bu. Onun dışında görüntü kalitesi ve ses konusunda bir problem yaşayacağınızı hiç düşünmüyorum..

Edit: Bu hx725 ve üzeri modellerde galiba dahili uydu alıcısı var. HX720 nx720'de yok.

Daha önce benim yaşadığım bu problemi hiçbir forumda hiçbir arkadaş söylememişti. Acaba üst modellerde örneğin hx820 ve üzerinde böyle bir sorunmu yok bilmiyorum.

Valla böyle olursa dahili uyduyu anladığım kadarıyla borçlarım bittikten sonra kullanmıcam harici bir uydu alıcısı alacam gibi çünkü kanalları ayarlamak gerçekten çook çoook can sıkıcı...Resmen sinir küpüüüü oldum yani...

• zaten bir tvde dahili uydu alıcısı olması çok saçma geliyor bana :)
  • Yani 2 kumanda karmaşasından kurtulmak icin dahili uydu alici gusel olabilir basit kullananlar icin ama boyle farklı seyler istendiğinde gelismis ayarlar ve daha kaliteli görüntü icin harici uydu alici sart..

Bu arada ben sonunda D7000 ile HX720 arasinda kura cekicem sanirim karar veremiyorum :)
  • Eger bu ikilemdeyseniz kesinlikle sony diyorum.. Sansung kullanicilarinin basina gelenleri basliklarinda okumussunuzdur saniyorum.. Benim de goz agrim samsung idi.. Ama okudukca uzaklastim.. Tv almaya calisan insanlarin kendi tuketici heyetinde sonra da mahkemede bulmasi cok sacma bir durum..

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimaron -- 12 Nisan 2012; 9:58:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creapure

Eger bu ikilemdeyseniz kesinlikle sony diyorum.. Sansung kullanicilarinin basina gelenleri basliklarinda okumussunuzdur saniyorum.. Benim de goz agrim samsung idi.. Ama okudukca uzaklastim.. Tv almaya calisan insanlarin kendi tuketici heyetinde sonra da mahkemede bulmasi cok sacma bir durum..

Evet okuyorum hepsini yakından takip ediyorum. Planım su gidip samsung centerlardan orda test edip sorunsuz bir cihaz almak..

Yani soyle değerlendirdiğimizde sorunsuz bir D7000 ile HX720 karşılaştırırsak ne diyorsunuz, ben karar veremedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvven

quote:

Eger bu ikilemdeyseniz kesinlikle sony diyorum.. Sansung kullanicilarinin basina gelenleri basliklarinda okumussunuzdur saniyorum.. Benim de goz agrim samsung idi.. Ama okudukca uzaklastim.. Tv almaya calisan insanlarin kendi tuketici heyetinde sonra da mahkemede bulmasi cok sacma bir durum..

Evet okuyorum hepsini yakından takip ediyorum. Planım su gidip samsung centerlardan orda test edip sorunsuz bir cihaz almak..

Yani soyle değerlendirdiğimizde sorunsuz bir D7000 ile HX720 karşılaştırırsak ne diyorsunuz, ben karar veremedim..

ben hala hx720 nin daha iyi olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beetleguese

quote:

quote:

Katılıyorum;

kagıt ustunde karsılastırmaktansa, magaza da yanyan gordum d7000ve nx720yi..

d7000'deki renkler cok yapay duruyordu, acıkcası hıc hoslanmadım.

hx720 ile de nx720yi karsılastırdıgımda hx'in daga ustun oldugunu gordum.. bu sebeple oyum hx'ten yana..

Size tavsıyem mutlaka yanyana karsılastırmaya calısın..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Katılıyorum;

hx720 ile de nx720yi karsılastırdıgımda hx'in daga ustun oldugunu gordum.. bu sebeple oyum hx'ten yana..

ben de hx720 ve nx720 yi alt alta sony center da inceleme fırsatı buldum.
    hx bariz önde.

d7000 deki renkler de çok canlı, hiç gerçekçi değil ancak tipi inanılmaz güzel aletin.
    eğer sorunsuz bir d7000 bulunabilirse nx720 ile karşılaştırılabilinir ancak hx ile değil :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Katılıyorum;

ben de hx720 ve nx720 yi alt alta sony center da inceleme fırsatı buldum.
    hx bariz önde.

d7000 deki renkler de çok canlı, hiç gerçekçi değil ancak tipi inanılmaz güzel aletin.
    eğer sorunsuz bir d7000 bulunabilirse nx720 ile karşılaştırılabilinir ancak hx ile değil :)

Siz de fark ettiniz mi bilmiyorum ama D7000lerin asiri parlak olmasi ve keskinliğinin sony kdr yuksek olmamasi nedeniyle SD yayınlardaki sorunlar cok belli olmuyor gibi.. Daha yumusak ve kaliteli gösteriyor gibi geliyor D7000ler..

Sonyde ise daha net ve keskin bir goruntu oldugu icin SD yayın daa da kotu gibi oluyor..

• Bu bahsettıgınız SD konusunu yanyana ızledıgınızde dedıgınızın tersıne oldugunu gorebılırsınız.. yada benım ıcın boyle oldu..

O kadar yapay duruyor kı samsung anlatamam..
  • arkadaşlar merhaba,
    avrupatr nin kampanyası ile 46hx720 yi 2880 liraya almalı mıyım?
    yoksa 1 ay daha bekle fiyatlar çok daha düşecek diyor musunuz?
    kampanyada gözlük vermiyor yanında. ama fiyat oldukça iyi.
    ne dersiniz?
    Kampanya yarın bitiyor
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.