Şimdi Ara

4070ti Super sistem yardımı / tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selam sevgili arkadaşlarım, güzel masaüstü bir sistem hayalim vardı hep, en sonunda parçaları alayım dedim ufak araştırmalarım sonucunda bir kaç tane parça aldım ama kasa, ssd ve power supplye ne alsam uyumlu olur, iyi olur bilemedim yardımınız ve tavsiyeniz için şimdiden teşekkürler

Ekran kartı : Asus Tuf Gaming 4070ti Super

İşlemci : AMD Ryzen 7 7800X3D

Anakart : Asus Tuf Gaming X670E-PLUS

RAM : G.Skill Trident Z5 Rgb Siyah DDR5-6400MHZ CL32 32GB

Sıvı Soğutma : Msı Mag Corelıquıd 360R V2 3X120MM

SSD :

Kasa :

Power Supply :

Power supply, ssd ve kasa olarak ne alacağımı bilemedim kafam karıştı anakarta uygun olmayan ssd alırım diye korktum m2 falan yazıyodu tam anlayamadım o yüzden size bırakıyorum arkadaşlar neler alabilirim parçalara uygun olarak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nacho21 -- 10 Şubat 2024; 3:1:48 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Sadece oyun odaklı olacaksa M2 SSD alman daha mantıklı Arsiv in varsa fotoğraf video vs vs ikinci bir katı HDD alman gerekebilir alacagin anakart zaten en son teknolojilere sahip hangi M2 SSD de alsan sorunsuz kullanirsin 2 TB dan başlarsin tabi fiyatları pahalı bayagi

Kasa konusunda bu göreceli kavram senin zevkine göre seçmen en mantıklısı hava akışı iyi olmalı buna dikkat et içinde PSU bulunan kasaları pek tercih etme donanımına göre konuşuyorum şuan kasa ayrı PSU ayrı alırsın

Power supply konusunda seasonic Asus Msi bir çok marka mevcut 850 watt üzerlerini tercih edebilirsin 80 plus gold olmasina dikkat edersin suanlik benden bu kadar daha detaylı yazacak arkadaşlar da olur umarım hayırlı olsun güle güle kullan şimdiden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haktan24 -- 10 Şubat 2024; 3:55:12 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • haktan24 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, sağolun yorumunuz için dikkate alarak seçtim parçaları 🙏🙏

• Kasa olarak bu phanteks olabilir siyah olanı da var piyasada kaliteli hava akışı iyi olan bir modeldir.

Alıncak kasanın önü böyle mesh olsun kesinlikle. Yazın biraz sorun oluyor önü kapalı kasalar.

akakce.com
    Phanteks Eclipse G500A DRGB Mid Tower ATX Beyaz Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/bilgisayar-kasasi/en-ucuz-phanteks-eclipse-g500a-drgb-mid-tower-atx-beyaz-fiyati,331851508.html

Psu olarak bunlar da işinizi görür kalitelidirler , yukarda önerilen fsp modeli de iyidir.

akakce.com
    High Power Performance Gold GD HP1-S2850GD-F14C 850 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-high-power-performance-gold-hp1-s2850gd-f14c-850-w-fiyati,315772590.html

akakce.com
    BitFenix BFG Gold 850 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-bitfenix-bfg-gold-850-w-fiyati,305445441.html

M2 ssd buda tercih edilebilir Wd black Sn 850x. En iyi marka modeller arasındadır. Bunun yanı sıra crucial p5 plus , kingston kc 3000 , samsung 980 pro , corsair mp600 pro gibi modellerde hemen hemen aynı kalitededirler. Uygun fiyatlı olan a denk gelince hepsi işinizi görür.

akakce.com
    Western Digital Black SN850X WDS100T2X0E PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-western-digital-black-sn850x-1-tb-wds100t2x0e-m-2-pci-express-4-0-fiyati,250689700.html

Tercihlerinizi bütçenize göre yapabilirsiniz.

• n201 kullanıcısına yanıt
    Hocam kasa gt502 düşündüm ama ona uyumlu ekstra fan almam gerekiyor değil mi ve fan alsam psu watına çok etki eder mi o fanlar baya fan takılabiliyormuş o kasaya

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt
    Gt502 nasıl sizce , soğutma anlamında ve fan aldığım da psu watına etki ediyor mu acaba ?

• Nacho21 kullanıcısına yanıt
    bişey olmaz,ztn kasa 13 fan desteklıyor dıyor o kadar almazsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

O kasa yanlış görmediysem önü falanda cam olan kasa, yani hava akışı mesh kadar olmaz , görüntü olarak biraz daha şık olur sadece.

Fanlar çok fazla watt çekmezler ortalama 5 watt civarı harcar her biri. İşlemci , ekran kartı gibi çok zorlamazlar psuyu...Size önerilen psular 10 fan takılsa bile sorun çıkarmaz pek .

Normalde çoğu kasa da öne 3 arkaya bir istenirse üst bölüme de 2 adet fan takılsa yetiyor. Ama akvaryum tarzı önü de kapalı olan kasalarda biraz zor o hava akışını sağlamak...

Abi selamlar, bi sorum daha olucak anakart olsun power supply olsun hepsi Asus tuf gaming, soğutucuyu da Asus tuf gaming alırsam kasanın renklerini değiştirmem daha kolay olur değil mi ? Asus tuf gaming yerine Arctıc Liquid Freezer Iı - 360 A-Rgb soğutucu alsam renkleri değiştirmem için farklı bir uygulama mı yüklemem gerek ekstra ?

Selam , anakart Asus olduğu için kendi yazlmndan armoury crate ti galiba yazlm ismi. O program ile programdaki renk seçenekleri ile RGB bağlantı sı anakarta yapılan ürünler, marka fark etmeksizin senkronize olur genelde .

Yani soğutucu arctic te olsa Corsair, msi da olsa bağlantıya baktığı için aynı şekilde çalşrlar.

Nadiren bazı farklı marka şansa sorun çkarsa bile senkronize konusunda, onunda kendi marka yazılımı indirilip oda onunla çalştrılr.

Teşekkürler, peki sen hangisini tavsiye edersin soğutucu olarak Asus mu arctic mi ?

Arctic genelde beğenilen tavsiye edilen marka. Fakat onda ölçüler biraz yüksek kalın olabiliyor aynı sınftaki ürünlere göre . Kasa ölçüleri dikkate alınarak seçilmeli.

Bu marka ile birlikte , Corsair, msi, lianli , phanteks , deepcool , thermaltake , coolermaster gibi markalarda iyi ürünler var.

Arctic alncaksa kasaya tam olacakmı diye araştırılıp öyle alnmalı , soğutucu ve alınacak aynı kasayı birlikte kullananların yorumları ve incelemeleri varsa bakılp alnmalı netten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.