Şimdi Ara

400cc ve üzeri motor alacağım, fikrinizi almak istedim. yardımcı olur musunuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • benim çocukluğum biraz ilginçtir ama kısa bir kuple anlatayım; yıl 1997, bizim bir Peugeot 105'imiz vardı. ben onun üzerinde vakit geçirirdim. henüz sürecek olgunluğa erişmediğim için park halindeyken üzerine çıkar ve sürdüğümü hayal ederek oyunlar oynardım. sonra birgün babam bir brodway aldı. ancak ben bir türlü ısınamamıştım ona. çünkü o Peugeot'a binemez olmuştuk. bir kutu içinde hapis hissediyordum kendimi. neyse ki 15-20 gün içinde satıp bir Jawa 251 aldı. onu o kadar sevdim ki canımdan bir parça oldu neredeyse. hele ki önüne oturup babam sürerken gidonundan tutmak, ara ara gaz vermek o kadar mesut ediyordu ki beni anlatamam. o iki zamanlı canavar neredeyse akıyordu. birgün babam onu ve eski Peugeot'ımızı sattı. ben yine hüzünlenmişken bir de MZ 301 ile geliverdi eve. Allahım böyle birşey olamaz ya. aklıma mukayet ol sen. ne rampa dinliyor ne düz yol. akıp gidiyor resmen ya. yani utanmasa gaz koluna elini dokundursan kopup gidecek hayvan. onunla az gece yolculuklarına çıkmadık. motor merakım böyle başlamıştı benim. yıllar sonra Kanuni'nin MZ motor bloğuyla yapmış olduğu Seyhan modeli geçti elimize. ama yarı chopper olduğu için pek haz etmedim ondan. yıllar yıllar sonra ben 15-16 yaşlarımdayken bir arkadaşımın scooter'ı vardı. hani şu 100cc çinli olanlardan. ben kullanmak istedim ama izin vermedi. yalvar yakar sonunda izin aldım ama bir tane PS2 oyunumu bayılmak zorunda kaldım. biraz onu kullandım ve kendime hakim olamayarak bastım gaza. tabi girdik çöp konteynerine. bir daha bindirmedi ama birgün anahtarı çalıp bayağı bir gezdim ve sonunda benzin bitti ve geri getirdiğimde beni iki mahalle kovaladı manyak. daha sonra 18-19 yaşlarımda cub kullanmaya başladım. ama yine benim değildi. ve yine ders notları, internet kafede counter ısmarlamalarla rica minnet kullanıyordum. ben 20 yaşıma geldiğimde ilk motorum olan 100cc Honda Titan klonu olan çinli CG kullanmaya başladım. 8-10 bin km devirdikten sonra (2-3 ay içerisinde) bir 150cc sport cg denilen birşeye geçtim ve onu da aşağı yukarı aynı km'lerde satıp şimdi kullandığım Kanuni/Hyosung GT 170'i aldım. bana geldiğinde 9-10 bin km'de olan bu motor şimdi 15 bin km'de ki bir iki ay içerisinde yaptım bunu. ve ben motora yaz, kış, yağmur, çamur, soğuk, ayaz demeden binen ve sürekli hem şehir için hemde şehir dışı uzun mesafeler kateden birisiyim. işe başlayınca kısmetse hayalimdeki motorlar Honda CB 500F, RC 390, Duke 390 veya BMW F 650GS (yaşadığım şehrin yolları yüzünden ki artçım rahatsız olmasın diye), Kawasaki 250 SL. sizce almalı mıyım ?. yani en azından CB 500 F

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general_skyx -- 20 Kasım 2015; 3:02:03 >

• şuna cevap verecek kimse yok mu forumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: general_skyx

şuna cevap verecek kimse yok mu forumda

Konuya girdim.
    Okumaya başladım.
    İkinci satırın sonunda sıkılmaya başladım.
    Zaten yazının geneline bakınca gözümde büyümüştü.
    Okumadım arkadaşım.
    Dolayısıyla ne sorduğunu bilmiyorum.
  • Bandit 400 bulursanz 1000lira rektefiye tutar guzelce binersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.