Şimdi Ara

4000 TL YE KADAR SİSTEM TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar 4000 tl ye kadar sistem almayı planlıyorum bunu programlama veya photoshop gibi programlar için almıyorum sadece hd film oyun download ve normal kullanım için alıyorum fakat aldığımdada en iyis olsun istiyorum 5 sene daha kesinlikle değiştirmem çünkü benim topladığım kasa amd nin 6 çekirdekli yeni işlemcisinden sizinde önerilerinizi bekliyorum core i7 veya amd olabilir monitörde koyarsanız sevinirim

4000 TL YE KADAR SİSTEM TAVSİYESİ

• 5970Lİ SİSTEM BİLE ALINABİLİR O FİYATA 4.000 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 13 Mayıs 2010; 21:29:09 >
  • Haklısınız dediğiniz olabilir bende xbox360 olduğu için 5850 yeter diye düşündüm ama 5970 yaparsam daha iyi olabilir zaten buna ek olarak ayrıca 1 tane daha cd rw ve yedek hdd eklicem caviar green
  • GIGABYTE 890GPA-UD3H AM3 DDR3 (Sata 3 & Usb 3.0) --- 260 TL
    AMD Phenom II X6 1090T 3.6GHZ 9MB --- 570 TL
    G.SKILL Ripjaws 4GB (2*2) DDR3 1600MHZ CL7 --- 315 TL
    POWERCOLOR HD5850 1GB 256BIT GDDR5 DX11 (Oyun Hediyeli) --- 590 TL
    SAMSUNG SSD 64GB MLC SATA-II (Okuma/Yazma Hızı: 220MB/200MB/sn max) --- 390 TL
    WESTERN DIGITAL 1TB SATA III 64MB (Caviar Black) 6GB/s (Depo) --- 230 TL
    LG 22X DVD-RW Double Layer SATA --- 45 TL
    HIGH POWER 650W Absolute HPC-650-G14C PSU --- 215 TL
    COOLER MASTER HAF 932 Full Tower Kasa (PSU Yok) --- 360 TL
    +
    SAMSUNG P2350 23'' LCD Wide Screen MONİTÖR 2 MS, DVI, Full HD --- 460 TL
    CORSAIR H50 HYDRO SERIES SU SOĞUTMA SETİ --- 210 TL (Stokta yok görünüyor)

3.645 TL kdv dahil.

www.novabilgisayar.com/

• Çok teşekkürler yazdığınız sistemler çok güzel takip ediyorum bazılarını düşünüyorum burdan özellikle ssd ve depo harddisk önerisi çok güzel

birde birşey sormak istiyorum benim verdiğim anakartla sizinki farklı ama aynı ud3h değilmi 938 pin olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

GIGABYTE 890GPA-UD3H AM3 DDR3 (Sata 3 & Usb 3.0) --- 260 TL
    AMD Phenom II X6 1090T 3.6GHZ 9MB --- 570 TL
    G.SKILL Ripjaws 4GB (2*2) DDR3 1600MHZ CL7 --- 315 TL
    POWERCOLOR HD5850 1GB 256BIT GDDR5 DX11 (Oyun Hediyeli) --- 590 TL
    SAMSUNG SSD 64GB MLC SATA-II (Okuma/Yazma Hızı: 220MB/200MB/sn max) --- 390 TL
    WESTERN DIGITAL 1TB SATA III 64MB (Caviar Black) 6GB/s (Depo) --- 230 TL
    LG 22X DVD-RW Double Layer SATA --- 45 TL
    HIGH POWER 650W Absolute HPC-650-G14C PSU --- 215 TL
    COOLER MASTER HAF 932 Full Tower Kasa (PSU Yok) --- 360 TL
    +
    SAMSUNG P2350 23'' LCD Wide Screen MONİTÖR 2 MS, DVI, Full HD --- 460 TL
    CORSAIR H50 HYDRO SERIES SU SOĞUTMA SETİ --- 210 TL (Stokta yok görünüyor)

3.645 TL kdv dahil.

www.novabilgisayar.com/

tavsiye güzel ssd ve sata güzel fikir

• Rica ederim hocam...

Anakart benim ki farklı 890GP yongalı, Sata 3 ve Usb 3.0 desteği + 8x-8x CrossFire imkanı veriyor.

Powerı çok abartmadım, istersen 2 tane HD5850 takıp C.Fire yap sorunsuz kullanırsın, HD5xxx serisi zaten çok güç çekmiyor.

Kasayı ise yine kendi zevkine göre al ama, soğutma performansı bakımından HAF 932 çok iyi, memnun kalacağına inanıyorum.

Ramlerde de AM3 soket dual kit ile daha uygun olur, eğer yetmezse sonradan 2GB daha eklersin şimdiden almak çok iyi olmaz, kullanmadığın belleğe boşuna ödeme yapmış olursun, üç kanallı kit X58 platformu için daha uygun ve stabildir.

SSD ise ayrıca bir performans katacak sisteme, işletim sistemi ve programları buna kurup oldukça hız kazanırsın, duruma göre 128GB olanları da tercih edilebilir tabi.

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 13 Mayıs 2010; 22:09:15 >
  • Leon-X

bu ssd lerin ömrü ne kadardır yani kac milyon çalışma saati sunuyorlar ?
  • İyide hocam sadece oyun ve film falan için 4 bin Tl fazla değilmi en iyisi diye bir şey yokki o fiyat sonsuza doğru gider. Senin yapacağın tek şey güncel bir işlemci, geniş bir harddisk ve güçlü bir ekrann kartı. Geriye kalan herşey çöp olacak. En iyisi diye bir şey yok. Kullanıp kullanmayacağınız özellikler var. 6 çekirdekli bir işlemcinin size hiç bir faydası olmayacaktır. Şu an p4 3,0 ve üstü her işlemci oyunları rahatlıkla oynatır biraz ram takviyesi biraz ekran kartı herşeye yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

Leon-X

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=SSD%E2%80%99lerin+%C3%B6mr%C3%BC+ne+kadard%C4%B1r&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

• quote:

Orijinalden alıntı: feylosoft

İyide hocam sadece oyun ve film falan için 4 bin Tl fazla değilmi en iyisi diye bir şey yokki o fiyat sonsuza doğru gider. Senin yapacağın tek şey güncel bir işlemci, geniş bir harddisk ve güçlü bir ekrann kartı. Geriye kalan herşey çöp olacak. En iyisi diye bir şey yok. Kullanıp kullanmayacağınız özellikler var. 6 çekirdekli bir işlemcinin size hiç bir faydası olmayacaktır. Şu an p4 3,0 ve üstü her işlemci oyunları rahatlıkla oynatır biraz ram takviyesi biraz ekran kartı herşeye yeter.

adam 4.000 tl diyor siz p4 den bahsediyorsunuz
  • quote:

Leon-X

NE MİLYONU ARKADAŞ YA! HEY ALLAHIM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

quote:

Leon-X

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=SSD%E2%80%99lerin+%C3%B6mr%C3%BC+ne+kadard%C4%B1r&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

• Leon tskler

Ramptha

cevap vermek zorunda degilsiniz ama tuhaf yorumlar yazmayın !!

http://www.vatanbilgisayar.com/team-120gbs25ag1-xtreem-g1-serisi-64mb-cache-120gb-ssd-disk/productdetails.aspx?I_ID=44878
    http://www.vatanbilgisayar.com/team-128gbs25ac1-128gb-combo-serisi-sata--miniusb-2.0-ssd-disk/productdetails.aspx?I_ID=44876 - gir buraya

Ortalama Ömür (MTBF): diye aratır ok

bazılarında 2.5 Milyon saat yazıyor bazılarında 5 Milyon saat ok

yukarıdaki linke istinaden sordum bu kadar garip senecek bir durum yok ortada Seni Allahla başbaşa bırakıyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL[e]N -- 13 Mayıs 2010; 22:59:48 >

• @AL[e]N

Rica ederim hocam...

*
    Arkadaşlar SSD'ler çok sağlamdır, hatta bir video da görmüştüm aşırı abartılı bir sistem de rakamı hatırlamıyorum 20-40 adet arası SSD'li dehşet bir sistemdi, adam bağlantı kablolarından tutup, böyle iki eliyle ancak tutabildi o kadar kabloyu, ordan oraya attı diskleri ve sorunsuz çalıştı

Ama gel gelelim bizim takoz 3.5'luk disklere yastığın üstüne düşür, kasaya montajlarken hafif bir vibrasyona maruz kalsın anında telef olabiliyor, çok hassaslar, ama SSD'ler cidden çok dayanıklı ve uzun ömürlüler
  • quote:

Leon tskler

Ramptha

cevap vermek zorunda degilsiniz ama tuhaf yorumlar yazmayın !!

http://www.vatanbilgisayar.com/team-120gbs25ag1-xtreem-g1-serisi-64mb-cache-120gb-ssd-disk/productdetails.aspx?I_ID=44878
    http://www.vatanbilgisayar.com/team-128gbs25ac1-128gb-combo-serisi-sata--miniusb-2.0-ssd-disk/productdetails.aspx?I_ID=44876 - gir buraya

Ortalama Ömür (MTBF): diye aratır ok

bazılarında 2.5 Milyon saat yazıyor bazılarında 5 Milyon saat ok

yukarıdaki linke istinaden sordum bu kadar garip senecek bir durum yok ortada Seni Allahla başbaşa bırakıyorum :D

Kaç milyon saat diye sorulmaz ki arkadaş. Milyon saate ömrün yeter mi sanıyorsun. 50.000 Saat'i öp de başının üstüne koy!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.