Şimdi Ara

[4000 TL] GTX 970 - i5 6600K - Z170A Yükseltme/Güncelleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

En son bilgisayarı 2016 yılında toplamıştım. Sistemi yükseltmek istiyorum. Aslında sadece ekran kartını değiştirmek istiyordum ama bottleneck yapabileceği için işlemciyi dolayısıyla anakartı da değiştirmen gerekiyor sanırım.

ASUS ROG STRIX GTX970
    Intel i5 6600K
    MSI Z170A GAMING M3

kullanıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum eğer sadece ekran kartını değiştirip işlemci ve anakartı değiştirmeden bir değişiklik yapılabilirse tavsiyelerinizi dinliyorum.

Bütçem 4000 TL, oyun oynama, programlama ve 3 boyutlu modelleme için kullanacağım. Şu ana kadar programlamada ve 3 boyutlu modellemede sorunum olmadı bu sistemle ama artık oyunlarda yetmediğini hissediyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi equasezy1 -- 22 Eylül 2019; 15:6:47 >

• 6700K + Delid + 5700 XT,

yola devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

6700K + Delid + 5700 XT,

yola devam.
    Yorumunuz için teşekkürler ama ekran kartı olarak Nvidia'yı tercih ettiğimi söylemeyi unutmuşum.
  • equasezy1 kullanıcısına yanıt
    Hocam kendinizi niye Nvidia diye kısıtlıyorsunuz ki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alışkanlık diyelim.
    Hocam marka alışkanlığı diye bir şey mi olurmuş ya öyle? Sırf marka alışkanlığım var diye kendinizi daha iyi alternatiflerden soyutlamayın lütfen. Bu şey gibi:geçen senelerde millet Xiaomi'ye pek ünlü değil ve ucuz diye kötü gözle bakıyordu ama Apple yeni Iphone modeli çıkarınca çıldırıyorlardı.

• Yazılım desteği, uzun süren kullanımlarda sorun çıkarmaması, müşteri hizmetleri, GeForce Experience'ın sunduğu olanaklar diye uzar gider liste. Tabi bunlar benim görüşüm. Herkes farklı düşünebilir sırf birisi bi markaya güveniyorum o marka ile devam etmek istiyorum dediği zaman hemen marka alışkanlığı demeyelim. Benim alışkanlık derken demek istediklerim bunlardı. Şimdi sorun çıkarmayan ve benim işimi fazlasıyla yapan bir marka varken niye daha önce kullanmadığım bir marka değiştireyim ki? Bütçem belli, kişisel kararımı da Nvidia olarak verdim. Sizin tavsiyelerinize tabii ki kulak vereceğim ama istemediğim bir markayı da sırf siz marka alışkanlığı dediğiniz için kullanmaya başlayacak değilim. :-)
    Yok hocam estağfurullah sadece kendinizi diğer seçeneklerden soyutlamayın dedim AMD fanboyu değilim yoksa tabiki :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.