Şimdi Ara

%40 özürlü raporu verdiler! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76
Cevap
0
Favori
16.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PhortakaL_

Geçmiş olsun kardeş , Allah acil şifalar versin.

Allah razı olsun.
  • geçmiş olsun
    Erken emeklilik hakkın olur ancak ;vergi indirimi alman gerkiyor .Onun içinde önce bi yerde çalışman gerekiyo işde çalışırken vergi dairesi maliye neyse oraya gidip. vergi indirimnden yararlanmak istediğini sölüceksnn .Onlar seni tekrar heyete sokacak yada almış olduğun raporu ankaraya yollucaklar tekrara % 40 ve üzeri alırsan erken emekli olursun.
    erken emeklilk şartları değişken sanırım en az 4000 gün prim gerekiyo .
    Başka sorun olursa pmden veya burdan sorabilrisin
  • g.olsun memur sınavlarına gir hocam sorular okadar zor değil ve düşük puanla atanırsın sanırım ömss ı değerlendir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arheleg

Şunu bir öğrenelim ÖZÜRLÜ DEĞİL, ENGELLİ.

Geçmiş olsun kardeşim.

şunu yapmayın artık özürlü demenin hiç bir kötü yanı yok! politik doğruculuğu araştırmanızı öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssihirbazzz

geçmiş olsun
    Erken emeklilik hakkın olur ancak ;vergi indirimi alman gerkiyor .Onun içinde önce bi yerde çalışman gerekiyo işde çalışırken vergi dairesi maliye neyse oraya gidip. vergi indirimnden yararlanmak istediğini sölüceksnn .Onlar seni tekrar heyete sokacak yada almış olduğun raporu ankaraya yollucaklar tekrara % 40 ve üzeri alırsan erken emekli olursun.
    erken emeklilk şartları değişken sanırım en az 4000 gün prim gerekiyo .
    Başka sorun olursa pmden veya burdan sorabilrisin

Erken emeklilik bu oran ile olmuyor diye söylediler bugün. Ya da oranlara bağlı günler çoğalıyor mu acaba? Örneğin; %40 3000, %60 2000 gün gibi. Pm den ulaşacağım sana.

quote:

Orijinalden alıntı: Sammy...
    g.olsun memur sınavlarına gir hocam sorular okadar zor değil ve düşük puanla atanırsın sanırım ömss ı değerlendir

Sağolasın tabiki araştıracağım ama öncelik bu girdiğim iş ile ilgili neler yapabilirm. Vergi, seyahat kartı vs gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: GhilleintheMist

quote:

Geçmiş olsun kardeşim.

şunu yapmayın artık özürlü demenin hiç bir kötü yanı yok! politik doğruculuğu araştırmanızı öneririm

Bir engelliye bunu anlatmaya çalıştığının farkındasındır umarım. Sizin için kötü yanı olmayabilir ama bizim için kötüdür. Nokta.
  • Geçmiş olsun ALLAH acil şifalar versin kardeşim.
    Benim bir arkadaşım engelliler içi yapılan sınavdan geçti ve şu an memur olarak çalışıyor. Bu sınav için çalışın, sorular kolay zaten. Sizin için en iyisi bu olur. Hayatta başarılar dilerim.
  • quote:

quote:

quote:

Geçmiş olsun kardeşim.

Bir engelliye bunu anlatmaya çalıştığının farkındasındır umarım. Sizin için kötü yanı olmayabilir ama bizim için kötüdür. Nokta.

siz dediğim kavramı araştırdınız mı? bu özürlü değil olayı son 10-15 yıldır çıkmış bi kavram

• Geçmiş olsun ALLAH acil şifalar versin kardeşim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Geçmiş olsun kardeşim.

siz dediğim kavramı araştırdınız mı? bu özürlü değil olayı son 10-15 yıldır çıkmış bi kavram

Beni Politik doğruculuk ilgilendirmiyor. Ben kişilerin çıkarttığı sözlere değil, o sözün insana ne gibi zararlar verdiğini bilirim. Engelli değilseniz, 'Özürlü' sözünün bende dahil çoğu engelli iinsanı psikolojik olarak nasıl çökertebileceğini anlamanız zor. Size normal bir sözmüş gibi gelebilir 'Ne var bunda' diyebilirsiniz. Ama herkes için öyle olmuyor.

• Allah kolaylık versin kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roi-Aic

Geçmiş olsun ALLAH acil şifalar versin kardeşim.

Sağolasın dostum, amin.

quote:

Tamam üstad. Yardımcı olacakken bana bambaşka yere gitti konu, üzme kendini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilk3r.s

27 yaşındayım. 11 yıldır süre gelen bir rahatsızlığım sonucu bu raporu verdiler. İlik yetmezliği rahatszılığım. 2001 de yatmıştım hastaneye o zamandan beri her ay kontrollerim devam ediyordu, son 1 yıl içerisinde ise sol bacağımda damar tıkanıklığı oluştu 1,5 ay yürüyemedim ve kalkamadım ayağa. Yürümemde ve ayakta durmamda problem olmaya başladı ve ayda 2-3 kere olmak sureti ile kontrollere gidip ilaç dozaşının ayarlanması yapıldı. Coumadin 5mg kullanıyorum(sanırım uzun süre kullanacağım) ve Clexan8000 mg kullandım. Raporu ilk hastalığımdan dolayı verdiler, 2.ncisi için başvuru yapmadım zaten. Çektiğim çileyi ben ve ailem bilir. Bunca zaman iş yerleri hep sıkıntı yarattı hastane kontrollerim için buna son vermek için birşeyler yapmam gerek. O yüzden bu rapor hakkında bilgisi olan kişiler yardımcı olabilir mi?

Umarım bilgi sahibi olan bir kaç kişide olsa çıkar.

Hocam öncelikle geçmiş olsun ben kendi akrabamdan biliyorum devlet iş imkanı tanıyor ve 40 yaşında emekli olabiliyorsunuz ayrıca digiturk olsun diğer firmalar olsun özel fiyatlar veriyor...hani allah kimsenin başına vermesin ffakat artık sosyal devlet oldu türkiye yani birçok alanda yardım ediyor size...çok çok geçmiş olsun iyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Orijinalden alıntı: senninmod

Hocam öncelikle geçmiş olsun ben kendi akrabamdan biliyorum devlet iş imkanı tanıyor ve 40 yaşında emekli olabiliyorsunuz ayrıca digiturk olsun diğer firmalar olsun özel fiyatlar veriyor...hani allah kimsenin başına vermesin ffakat artık sosyal devlet oldu türkiye yani birçok alanda yardım ediyor size...çok çok geçmiş olsun iyi günler

İşte bana nasıl bir yol izlemem gerektiği önemli, şunları şunları yapmalısın gibi. Yukarıda yardımcı oldular birde sen söylersen.
  • Geçmiş olsun kardeşim, Allah daha büyük sıkıntı vermesin.
    Bence senin en büyük şansızlığın Türkiye de yaşıyor olmak, senin durumunda (belki biraz daha ileri) olan rus asıllı fakat almanya da yaşayan bir tandığım var. Zaten almanyaya gidiş sebebi de doğrudan bu konu ile ilgili, neyse, orada kendisine sunulan imkanları ve devletin ona nasıl sahip çıktığını görsen, inan isyan edersin. Almanyada senin durumunda olan kişilere devlet hayatın her alanında kolaylık ve öncelik sağlıyor, iş bulmak için ekstra bir çaba dahi sarf etmiyorsun; özel bir birim senin durumunu inceleyip bir yere yerleşmen için gereken girişimleri başlatıyor vs vs..
    Türkiye nin o seviyelere gelmesi için daha önünde çok uzun yıllar var. O yüzdden engellinin bence en büyük engeli, bu konularda vatandaşına sahip çıkmakta yetersiz kalan bir sistemle boğuşmak, bürokrasi, hastanelerin işleyişi.. Çok sıkıcı ve zor işler.
    Allah yardımcın olsun kardeşim.İyi forumlar.

• Selamın aleyküm öncelikle.
    Allah beterinden korusun sizleri. Türkiye'de engelli olmak zor.

Öncelikle ben Sosyal Hizmet Uzmanı'yım. Elimden geldiğince sana yardımcı olmak isterim. Pendik Devlet Hastanesi'nin Sosyal Hizmet Uzmanı'yım.

Raporunda ağır özürlü kısmında ne yazıyor?
    Sosyoekonomik durumun nasıl?
    Yazının tamamını okuyamadığım için soruyorum bunları. Okuyor musun?
    Çalışmak istiyorsan memurlar.net'e danış; ilgili mevzuatları oradan çok daha detaylı bir şekilde bulabilirsin.

Sormak istediğin bir şey olursa özelden telefon numaramı da veririm. Sorun değil.

Allah şifa ve sabır versin kardeşim.
  • geçmiş olsun kardeş baltazar cetveli diye bişey ordan dolayı yüzdeler belli lakin 2007 sonrası türkiyede bu yüzdeler düşürüldü bence senin durumun gereği %40 dan fazla alman gerekliydi ama yinede sınır olan %40 nedeni ile artık engelli sayılırsın ama raporunu senede 1 yenilemene lazım iyileşip iyleşmediğini anlamaları için
  • quote:

Orijinalden alıntı: sterilsenfoni

Geçmiş olsun kardeşim, Allah daha büyük sıkıntı vermesin.
    Bence senin en büyük şansızlığın Türkiye de yaşıyor olmak, senin durumunda (belki biraz daha ileri) olan rus asıllı fakat almanya da yaşayan bir tandığım var. Zaten almanyaya gidiş sebebi de doğrudan bu konu ile ilgili, neyse, orada kendisine sunulan imkanları ve devletin ona nasıl sahip çıktığını görsen, inan isyan edersin. Almanyada senin durumunda olan kişilere devlet hayatın her alanında kolaylık ve öncelik sağlıyor, iş bulmak için ekstra bir çaba dahi sarf etmiyorsun; özel bir birim senin durumunu inceleyip bir yere yerleşmen için gereken girişimleri başlatıyor vs vs..
    Türkiye nin o seviyelere gelmesi için daha önünde çok uzun yıllar var. O yüzdden engellinin bence en büyük engeli, bu konularda vatandaşına sahip çıkmakta yetersiz kalan bir sistemle boğuşmak, bürokrasi, hastanelerin işleyişi.. Çok sıkıcı ve zor işler.
    Allah yardımcın olsun kardeşim.İyi forumlar.

Allah razı olsun kardeşim çok sağol. Amin diyelim. O konuda haklısın, çok gerideyiz maalesef. Benim istediğim biraz daha özveri ve yardım. Para da istemiyorum beleşten hakkım olanı versin ve hastane işlerinde bana zorluk çıkartmasınlar yeter. Şükürki görünürde hiçbirşey yok, tek sorun içte. Kan çok pis birşey. Mikrobu ayrı, pıhtısı ayrı, çok kanı ayrı... Tekrar sağol üstad, Allahım herkese şifa ve hakkı olanı versin.

RAMPAG£ şu adamı rica etsem sizler blocklayın.

quote:

Orijinalden alıntı: root_echo
    geçmiş olsun kardeş baltazar cetveli diye bişey ordan dolayı yüzdeler belli lakin 2007 sonrası türkiyede bu yüzdeler düşürüldü bence senin durumun gereği %40 dan fazla alman gerekliydi ama yinede sınır olan %40 nedeni ile artık engelli sayılırsın ama raporunu senede 1 yenilemene lazım iyileşip iyleşmediğini anlamaları için

Raporda geçerlilik süresi 2 yıl yazıyor. Ben 11 yıldır çekiyorum bu hastalığı :(

quote:

Orijinalden alıntı: ykayserili
    Selamın aleyküm öncelikle.
    Allah beterinden korusun sizleri. Türkiye'de engelli olmak zor.

Öncelikle ben Sosyal Hizmet Uzmanı'yım. Elimden geldiğince sana yardımcı olmak isterim. Pendik Devlet Hastanesi'nin Sosyal Hizmet Uzmanı'yım.

Raporunda ağır özürlü kısmında ne yazıyor?
    Sosyoekonomik durumun nasıl?
    Yazının tamamını okuyamadığım için soruyorum bunları. Okuyor musun?
    Çalışmak istiyorsan memurlar.net'e danış; ilgili mevzuatları oradan çok daha detaylı bir şekilde bulabilirsin.

Sormak istediğin bir şey olursa özelden telefon numaramı da veririm. Sorun değil.

Allah şifa ve sabır versin kardeşim.

Vealykümselam hocam. Amin.
    Ağırlı özürlü değilim zaten hocam ben dolayısı ile "HAYIR" yazıyor.
    Ama kronik ve istihdam kısmında çarpı işareti (x) var yani onay verilmiş.
    Üniversite bitti. Askerliği de yaptım.
    Şu an için özel bir şirkete girdim fakat 2 ay içinde durumları konuşacağım için resmi olarak başladım sayılmaz, çünkü yeni kuruldu. Soracağım şeyler ister istemez var tabiki.

• Geçmiş olsun kardeşim, Allah yardımcınız olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAMPAG£

ne gibi zorlukları varda okadar şeyi bedava alıyosun?

ayıp senin yaptığın adam hastalığından almış parayla değil.
    sen o bedavalar karşılığında hasta olmaya razımısın.
    HA eğer razıyım diosan Allah sana da nasip etsin .
    Amin desen yeter.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.