Şimdi Ara

4.Basamak: Gramer Konuları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
474
Cevap
79
Favori
70.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet 8 ana konuya önerdiğim gibi çalışmanız gerek.
    Fakat dersimizingilizce sitesinde seviyelere göre anlattığı için hem işinizi kolaylaştırıyor hem zorlaştırıyor(bu yöntemi uygulayınca)
    O nedenle dersimizingilizce yerine konuları bölüm bölüm çalışmanız daha iyi olur.1.sayfada düzenleme yaptım okuyun.
  • Tamamını bitirip öyle öğrenmek uygun.Neden böyle olması gerektiğini gramer sayfasının 1.sayfasında anlattım.
  • Evet,saatlerimi,günlerimi aldı ama sonunda bitirebildim.Hocam müsait bir zamanınızda incelerseniz memnun olurum fiillerin 4c. konusu dışında bütün konuları tamamladım o da öyle olması gerektiği için,isimler,sıfatlar,fiiller ve zarflardan 100'er tane örnekler verdim ve cümle içinde gösterdim diğerlerinden o kadar fazla bulamadığım için daha az oldu.Son güncellemenize uygun oldu sanıyorum

Parts Of Speech Konu Anlatımı-Pdf
    Parts Of Speech Konu Anlatımı-Word

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 21 Haziran 2017; 23:14:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Tamamını bitirip öyle öğrenmek uygun.Neden böyle olması gerektiğini gramer sayfasının 1.sayfasında anlattım.

Saolun hocam. Aslında seviyem low-intermediate diyebilirim ancak listening konusunda inanılmaz sıkıntım var bu yüzden look ahead ile başlayıp adımlarınızı izleyeceğim. Teşekkür ederim.
  • Hemen incelemeye başladım.
    Hocam gerçekten emek vermişsin güzel görünüyor.
    Sık kullanılan kelimelerin Türkçe'si yok sanırım.Keşke onlar olsaydı.
    Bir de gramer çok detay vermişsin.Yani bu kadar gramere iskelet dersek arkadaşlar bize baya kızar.

Şöyle bir şey yapalım;
    Bu sizin eklediğiniz kaynak burada kalsın.
    1.sayfada anlattığım konuyu arkadaşlar uygulamakta sıkıntı çekerlerse,bu konuda çok mesaj gelirse ben bayramdan sonra bir rehber hazırlarım.Her hafta 2 konu eklemeye çalışırım.1.sayfada önerdiğim sistemi uygulamak hiç zor değil fakat insanlar hazır bir dosya istiyor.Dediğim gibi çok mesaj gelirse hazırlarım bir tane.
  • quote:

Hemen incelemeye başladım.
    Hocam gerçekten emek vermişsin güzel görünüyor.
    Sık kullanılan kelimelerin Türkçe'si yok sanırım.Keşke onlar olsaydı.
    Bir de gramer çok detay vermişsin.Yani bu kadar gramere iskelet dersek arkadaşlar bize baya kızar.

Şöyle bir şey yapalım;
    Bu sizin eklediğiniz kaynak burada kalsın.
    1.sayfada anlattığım konuyu arkadaşlar uygulamakta sıkıntı çekerlerse,bu konuda çok mesaj gelirse ben bayramdan sonra bir rehber hazırlarım.Her hafta 2 konu eklemeye çalışırım.1.sayfada önerdiğim sistemi uygulamak hiç zor değil fakat insanlar hazır bir dosya istiyor.Dediğim gibi çok mesaj gelirse hazırlarım bir tane.

Sağolun hocam gerçekten baya uğraştım üzerinde,gramer konusu evet hala detaylı kaldı ama emin olun birçok başka detayı silmeme rağmen böyle oldu.Bir de sanıyorum arada dersimizingilizce gitti ben söz bölüklerine çalıştıktan sonra dersimizingilizceye geçmeyi planlıyordum ama sizin yeni sistemde diğer konular için mesela zamanlar,modals,wish clauses,relative clauses çalışın diye bir şey yok,onlar ne olacak acaba?Bayramdan sonraki rehberde mi olacak onlar?

quote:

d.En son o dile özgü detay gramer kurallarını öğrenmeniz gerekiyor.(Bunu siz kitaplardan ve Google'dan arama yaparak öğreneceksiniz.)

Bu dediğiniz zaten dersimizingilizcedeki konular olmuyor muydu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 21 Haziran 2017; 23:28:58 >

• Toplu halde yazıyorum tekrar arkadaşlar sorunca buraya baksınlar.
    Zamanlar,modalsyardımcı fiiler----Fiiller konusu içinde.
    Mood,Voice,İnfinitive,Gerund,Participles,Conditional Sentences---Fiiller konusu içinde.
    Defining relative clauses,Non-defining relative clauses,contact clause----Birçok kitapta Zamirler konusu içinde.Ama clauses konularının hepsine sonra çalışmak çok daha mantıklı olur.Böyle hatalara düşmeyin.O nedenle iskelet sistemi çok önemli.

*Genelde clauses konusu kaynaklarda farklı şekilde yer alıyor.Çoğu kez ayrı konu halinde veriliyor.
    Bazen de konuların içine dağılıyor.Noun clauses,adjective clauses,adverb clauses gibi türleri var.

Bu nedenle önce iskelet yöntemiyle ilerleyip sonra bu konuları öğrenmek daha rahat olacaktır.
    Diğer modals,zamanlar iskelet sisteminde mevcut.

Yani iskelet sisteminden sonra aşağıdaki konular var;
    1.intransitive verbs,transitive verbs
    2.Mood
    3.Voice
    4.Conditional sentences
    5.Clauses konuları
    6.İnfinitive
    7.Gerund
    8.Participles

Şimdilik aklıma bunlar geldi.Hatırlarsam eklerim.Bu listeyi sonra 1.sayfaya da eklerim.

• kızgın boğa K kullanıcısına yanıt
    Kelime ezberlemeyin diyorum evet cümle içinde görün diyorum.
    Her sözbölüğüyle ilgili sık kullanılan kelimeleri cümle içinde göreceksiniz.Tabiki bunu yapmadan manalarını öğreneceksiniz.Bazı kelimelerin farklı görevlerde manaları var evet.Yanına kısa bir not alabilirsin şu görevi de var diye.
    Cbc derslerini gramer aşamasında karıştırma onlar gramerden sonra.
    Buradaki amaç her sözbölüğüyle ilgili sık kullanılan kelimeleri bilmektir.1.sayfada eklemeler yaptım dün orayı okuyun.
  • Teşekkürler hocam.
  • quote:

Toplu halde yazıyorum tekrar arkadaşlar sorunca buraya baksınlar.
    Zamanlar,modalsyardımcı fiiler----Fiiller konusu içinde.
    Mood,Voice,İnfinitive,Gerund,Participles,Conditional Sentences---Fiiller konusu içinde.
    Defining relative clauses,Non-defining relative clauses,contact clause----Birçok kitapta Zamirler konusu içinde.Ama clauses konularının hepsine sonra çalışmak çok daha mantıklı olur.Böyle hatalara düşmeyin.O nedenle iskelet sistemi çok önemli.

*Genelde clauses konusu kaynaklarda farklı şekilde yer alıyor.Çoğu kez ayrı konu halinde veriliyor.
    Bazen de konuların içine dağılıyor.Noun clauses,adjective clauses,adverb clauses gibi türleri var.

Bu nedenle önce iskelet yöntemiyle ilerleyip sonra bu konuları öğrenmek daha rahat olacaktır.
    Diğer modals,zamanlar iskelet sisteminde mevcut.

Yani iskelet sisteminden sonra aşağıdaki konular var;
    1.intransitive verbs,transitive verbs
    2.Mood
    3.Voice
    4.Conditional sentences
    5.Clauses konuları
    6.İnfinitive
    7.Gerund
    8.Participles

Şimdilik aklıma bunlar geldi.Hatırlarsam eklerim.Bu listeyi sonra 1.sayfaya da eklerim.

Teşekkür ederim cevabınız için ne demek istediğinizi anladım ama ben ilk önce söz bölükleri pdf'sini tamamen bitirdikten sonra( dersimizingilizceyi bitireceğim zaten sanıyorum aşağı yukarı yine sizin dediğinize geliyor(iskelet yöntemini öğren ondan sonra diğer konular )

@requizm rica ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 22 Haziran 2017; 0:16:11 >

• Hocam tekrardan merhaba.Ben okuyarak çalışamadığım için youtube dan video izleyerek öğreniyorum ben böyle anlıyorum. Video isterseniz VİDEO Ancak kelime bilgim yönünden eksik kaldığımı farkettim.Bu yönümü nasıl geliştirebilirim önerebileceğiniz random kelime soran siteler var mıdır ? Ayrıca ingilizceden türkçe değil de türkçeden ingiliceye olursa daha iyi olur.Teşekkür ederim
  • kızgın boğa K kullanıcısına yanıt
    Kelimeleri cümle içinde görün,inceleyin diyorum.Cümle ezberlemek değil bu.Örnek cümle göreceksin bu kadar.
  • Bayram dolayısıyla internete girme imkanım olmayacağından çalışmam aksayabileceği için üzülüyordum . Ama sizin dosyanızı indirdim emeğinize sağlık . İnternete girme imkanım olmayacağından bunun çıktısını alıp yanımda taşımayı düşünüyorum . inşallah bana da faydalı olur teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczuzay

Bayram dolayısıyla internete girme imkanım olmayacağından çalışmam aksayabileceği için üzülüyordum . Ama sizin dosyanızı indirdim emeğinize sağlık . İnternete girme imkanım olmayacağından bunun çıktısını alıp yanımda taşımayı düşünüyorum . inşallah bana da faydalı olur teşekkürler :)

Rica ederim,bir nebze faydam olduysa ne mutlu.
  • Sık kullanilan kelimeleri nasil ogrenmemiz gerekiyor . tum anlamlariyla ilgili bi cumle yazalimmi. Tum cumleleri inceleyelim mi . yani sunu sormak istiyorum mesela "ask" kelimesi sormak ve istemek anlaminda kullanilabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczuzay

Sık kullanilan kelimeleri nasil ogrenmemiz gerekiyor . tum anlamlariyla ilgili bi cumle yazalimmi. Tum cumleleri inceleyelim mi . yani sunu sormak istiyorum mesela "ask" kelimesi sormak ve istemek anlaminda kullanilabiliyor.

Sorunuzun benzeri rat.planet hocaya soruldu ve şu cevabı vermişti

quote:

Kelime ezberlemeyin diyorum evet cümle içinde görün diyorum.
    Her sözbölüğüyle ilgili sık kullanılan kelimeleri cümle içinde göreceksiniz.Tabiki bunu yapmadan manalarını öğreneceksiniz.Bazı kelimelerin farklı görevlerde manaları var evet.Yanına kısa bir not alabilirsin şu görevi de var diye. Cbc derslerini gramer aşamasında karıştırma onlar gramerden sonra.
    Buradaki amaç her sözbölüğüyle ilgili sık kullanılan kelimeleri bilmektir.1.sayfada eklemeler yaptım dün orayı okuyun.

• Hocam gramere yeni geçtim ve şu an gerçekten umutsuzluğa kapıldım . sizin dediğiniz gibi internetten isimleri aratarak isim tamlaması nedir vs hem ingilizce hem türkçe karşılıklı öğrenmeye çalışarak gitmeye çalıştım . fakat sorun su ki siz de biliyorsunuzdur internette her site konuyu eksiksiz olarak vermeyebiliyor . bu açıdan baska siteleri de kontrol etmeye çalıştım . bunu yapınca daha çok kafam karıştı . çünkü çok saçma anlatan sitelerle de karşılaşabiliyoruz sonucta internetteki bilgiler böyle bir şey .

örneğin şuan isim tamlamlarında basitçe insanlara 's takısı (ayse's book) cansızlara of geliyor gibi genelleyebiliyoruz. ama bunun sanırım bi tık ötesi de var . ben o bi tık ötede hem düşüncelere dalacam büyük ihtimal .
    mesela çalıştığım bi sitede sadece bu 's takısını ve of u vermiş ad tamlaması yapmak için . ad tamlaması bu mudur sadece . mesela dünya barışı(b.siz isim tamlaması)=world peace . bu da isim tamlaması değil mi . tamam iki sözcüğü yanyana getiriyoruz ama neden konu anlatımında vermiyor.
    bu her konu da surekli böyle olacak .zaten doğru yapıp yapmadığımdan da emin değilim tek bildiğim suan daha gramerin ik aşamasından umutsuzluğa kapıldım. en basitinden günde 3 saat en az çalışın demişsiniz . ama ben zaten daha ilk bugünden çalışamadım . çünkü çalışacağım seyleri aramaktan 2 saat çalıştıysam 1 saat internette boş boş neye çalışsam diye bakıp üzüldüm . gerçekten cidden kafam karıştı . her gün çalışmam gerek ama simdiden yarın ne çalışacagımı bilmiyorum .

evet bu belki basite kaçmak olacak ama mesela tüm ingilizce söz bölüklerini düzgünce takip edebileğimiz güvenebileceğimiz bir site var mı .

Ben eksik de olsa simdilik kopmamak adına çalışmaya devam edeyim ama bence suan eksiksiz gitmiyorum . ve yanlış da gidiyor olabilirim . zaten dediğim gibi 3 saat de çalışamadım .

kısacası umutsuzluğa kapıldım.

*son olarak bir sey daha eklemek istedim . sorunum eksik öğrenmek istememek . ve dediğim gibi tam olarak her şeye çalıştığımdan emin olamıyorum . emin olmak adına bu 8 söz bölüğünü eksik de olsa bi sekilde bitirdikten sonra dersimizingilizce deki tüm gramer konularına eksiksiz çalışırsam buralardaki eksiklerim böylece kapanır mı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eczuzay -- 24 Haziran 2017; 1:35:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eczuzay E kullanıcısına yanıt
    Kafa karışıklığını gidermek için bir deftere not alman gerek.Sonra tekrar edersin.

Sen sadece işine yarayan bilgiyi öğreneceksin.Mesela isim tamlaması nedir? tanımını öğren.Görevi nedir? örnek cümle gör tamam.Türkçe detayına girersen uzar gider öyle.

quote:

örneğin şuan isim tamlamlarında basitçe insanlara 's takısı (ayse's book) cansızlara of geliyor gibi genelleyebiliyoruz. ama bunun sanırım bi tık ötesi de var . ben o bi tık ötede hem düşüncelere dalacam büyük ihtimal .

Daha bir şey gerçekleşmeden olacakmış gibi davranıyorsunuz.

quote:

evet bu belki basite kaçmak olacak ama mesela tüm ingilizce söz bölüklerini düzgünce takip edebileğimiz güvenebileceğimiz bir site var mı .

Malesef yok.Hepsinde eksiklikler var.Hangi dil olursa olsun tüm konuları ve kuralları anlatan kitap bulmak her zaman zor.

Benim size ve tüm arkadaşlara önerim şu;
    Gramer öğrenirken zorlanacaksınız arkadaşlar.Hem de çok.Eğer önerdiğim gibi çalışırsanız sıkıntı yaşamazsınız.Konuları çok daha iyi anlarsınız.Daha önce yüzlerce kez yazdım Türkçe gramer bilmeden İngilizce öğrenemezsiniz.Belki çatpat konuşursunuz ama birşey okuyup anlayamazsınız.Konuştuklarınız yanlışlarla dolu olur.
    Zorlanmanızın diğer bir sebebi henüz kafanızda gramer kuralları oturmamış.O nedenle başlangıçta sıkıntı yaşarsınız.Bu sistemle çalışında gramer çok iyi yerleşir.

• Hocam merhaba , verdiğiniz sitelere ek olarak Özkan Çelen hocamızınhttp://miniversite.org/ sitesini de çalışmayı düşünüyorum 4. adıma geldiğimde , ne düşünüyorsunuz ?
    (B2 seviyesindeyim ama look aheadle başladım)
  • altundsi kullanıcısına yanıt
    Look Ahead derslerinden başlamanızı ben de öneririm.Bilmediğiniz detaylar çıkacaktır.
    4.adımda önerdiğim şekilde çalışırsan istediğin kaynağı kullanabilir.Burada önemli olan o önerileri uygulamaktır.
    Başarılar.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.