Şimdi Ara

4.5G geldi hoş geldi (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
3
Favori
12.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kartla alakası olduğunu düşünmüyorum, eski kartlarla yurt dışına çıkanlar 4G yi deneyebiliyordu. Zaten bağlantıyı sağlayan da SIM kart değil, bu işin içerisinde başka bir şey var gibi geldi.
  • Evet evet 4.5 g bakalım daha kaç reklam yasaklanacak.
  • Turkcell'in tarihi eser kartları vardı, bunlar için değişim şart idi belki ama bunu da sadece bu abonelerle sınırlı tutabilirlerdi. Hani kartlar yurtdışında çalıştı mesela ama Türkiye'de çalışacak mı? Muhtemelen operatörler kartı kabul etmeyecek 4G şebekeleri için.

Şimdi şöyle bağlantıyı sağlayan SIM değil ama bağlantının sağlanması için şebeke ile gerekli doğrulamaları yapan SIM. Son yıllarda SIM kartlarda çeşitli açıklar bulundu. Eski şifreleme standartlarını kullanan kartlara erişim sağlayabildi uzmanlar vs. Belki bu tür bir şeyler içindir. Şebeke eski doğrulama yöntemlerini kullanan cihazları kabul etmeyecek belki şebekeye. Sadece operatörün verdiği karttaki doğrulamayı kullanan cihazı kabul edecek belki. Ama o zaman da yurtdışından gelen kullanıcıların 4G'sinde sıkıntı çıkabilir ama. Şimdilik bilmiyoruz hani bu değişikliğin kesin nedenini.

Ayrıca OTA vs. değişik teknolojiler de destekleyebiliyor yeni kartlar. Böyle şeyler için de gerekli olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 20 Şubat 2016; 12:08:36 >

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Yeni teknolojileri 3G ye geçiş için değiştirdiğimiz SIM kartların hepsi zaten desteklemiyor muydu ? Bütün kartları USIM ile değiştirdiler hatırladığım kadarıyla. Turkcell i bilmiyorum ama Avea ve Vodafone' un SIM kartları bir süredir fiziksel olarak aynı, SIM kartlar büyük ihtimalle aynı üreticiden geliyor. Vodefone bizim kartlarımız uyumlu derken Avea daha bir yıllık olan kartıma 4.5G uyumlu değil diyor. Ben yeni SIM kartların içerine farklı programalar yapıldığını düşünüyorum ama SIM kartı değiştirmeyeceğim. Uyumsuz olan SIM kart bakalım 1 Nisandan sonra ne sonuçlar doğuracak.

quote:

Degerli abonemiz, 4.5G servisinden yararlanmak icin talebiniz alinmistir. 1 Nisan 2016 itibariyle Vodafone'un global tecrubesi ile en iyi 4.5G deneyimini yasamak icin SIM kartiniz 4.5G uyumludur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 20 Şubat 2016; 12:27:02 >

• 3G için SIM kart değiştirmemiştim ben ama muhtemelen zaten çok eski olmadığından destekli bir karttı herhalde. Yeni teknolojiler 3G'den sonra da geliştirilmeye devam edildi ama. Var demek ki operatörlerin işine yarayacak bir şeyler bunlarda.
  • Şuan 1 gb kotalı olanları umarım minumum 5gb çekerler. Yoksa bu hızı 1gb kotayla kullanmak olanaksız
  • Her birisine fiber çektiler artık doğru düzgün hızları doğru düzgün sınırlarla versinler. Fiber çekilmiş bir baz istasyonundan 96 Kb ile düşürülmüş hızları kullanmak çok komik olur.
  • Şebeke sorgulama yaptığımda Avea LTE gözükmekte ilginç şekilde.

Eskişehir'de evimde Turkcell ile aldığım 3G hızı gayet iyi. 4G hızları bakalım nele sunacak..
    Bu mesaja eklenen görseller:

4.5G geldi hoş geldi4.5G geldi hoş geldi

• 3 operatörde de 4G sinyali var ama biz erişemiyoruz

4.5G geldi hoş geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

3 operatörde de 4G sinyali var ama biz erişemiyoruz

4.5G geldi hoş geldi

Hangi il

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• asi_genc6134 kullanıcısına yanıt
    Balıkesir'in Bandırma ilçesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 24 Şubat 2016; 2:50:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

3 operatörde de 4G sinyali var ama biz erişemiyoruz

Kullanmak için aceleniz varsa bir tanıdıktan yabancı bir hat bulun (Turkcell Europa olabilir) onda 4G şebekesine erişim sağlayıp kullanabilirsiniz. (Yabancı hattın Roaming özelliğinin açık olması, 4G özelliğinin açık olması, bağlanacağınız Türkiye'deki operatör ile anlaşması olması gerekiyor. Ayrıca yurt dışında geçerli paketi yoksa çok yüksek Roaming ücretleri gelebilir. Turkcell Europa hatlardaki internet ülkemizde Turkcell Türkiye'yi seçince de kullanılabildiği için bunu tavsiye ederim)
  • Yeni paketler, tarifeler ne zaman belli olacak. Son güne bırakmazlar sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az kaldı 1 nisana görecez bakalım ne olup bitecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: irish

Yeni paketler, tarifeler ne zaman belli olacak. Son güne bırakmazlar sanırım.

20 gün sonra 4.5G ile ilgili paketler duyurulmaya başlar. Ancak resmi olarak başlamadan bunun paketini satamazlar çünkü BTK'ya göre aktif olarak kullanılmayan bir hizmete yönelik paketi satamıyorlar. 4 GB, 8 GB gibi 4.5G destekleyecek ekonomik paketler diye satabilir ancak 4.5'ye özel paket diye satamıyorlar. Bu sebeple asıl tarife ve paketlerin nasıl şekilleneceği 1 Nisan 2016'da belli olacak.
  • hadi bakalım 1 aydan az kaldı
  • operatörler,ilk önce yeni paketlerini kullanıcıya sunarlar,baktıki çok fazla gelir var,busefer fiyatlarını düşürürler,veya daha fazla kota verirler düşüncesindeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ana konusu mudur bilmiyorum ama burada da sormuş olayım:

4.5g alınca sonradan bunun bir ilave ücretlendirmesi olacak mı? Biliyorsunuz yeni dönem müşteri soymanın adı şu: " iyilik yapıyorum adı altında kandırmak"

Bunu yaparken de en fazla başvurulan yöntem ise sonradan karşına çıkartılan sürpriz ödemeler.

Bir de hatlar arasında gecikmeler yaşanacak diyenler var ???
    http://www.sabah.com.tr/yazarlar/sirt/2016/03/05/45g-sancilarina-hazir-olun

Geçelim mi 4.5g ye ücretsiz diye?

• quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

Bu ana konusu mudur bilmiyorum ama burada da sormuş olayım:

4.5g alınca sonradan bunun bir ilave ücretlendirmesi olacak mı? Biliyorsunuz yeni dönem müşteri soymanın adı şu: " iyilik yapıyorum adı altında kandırmak"

Bunu yaparken de en fazla başvurulan yöntem ise sonradan karşına çıkartılan sürpriz ödemeler.

Bir de hatlar arasında gecikmeler yaşanacak diyenler var ???

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/sirt/2016/03/05/45g-sancilarina-hazir-olun

Geçelim mi 4.5g ye ücretsiz diye?

Turkcell CEO'su kendi dedi ilave ücret olmayacak fakat kotalar artacak 30 liraya 2 gb internet yerine 6 gb verecek

ayrıca gazeteci arkadaş bir şey bilmeden sallamış VoLTE ile aramalar gecikmez hatta eskisinden iyi olur LTE ise şarjı 3G ye göre az yer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi backend -- 7 Mart 2016; 17:14:40 >

• backend kullanıcısına yanıt
    VoLTE için telefonların desteği gerekli ama. Desteklemeyen telefonlarda şebeke arama geldiğinde 4G'den 3G'ye düşecek, bu düşüş de yazarın dediği gibi daha uzun bir bağlantı kurma süresi ile sonuçlanacak. Daha sonra bu ortadan kalkacak demiş de bu ilk anda VoLTE aktif olmaması durumunda olabilir. Zaten sonraki paragrafta da VoLTE'den bahsetmiş.

VoLTE daha ilk anda aktif olmazsa bu sıkıntı olabilir ama tahminim aktif olacağı yönünde. VoLTE yeni bir şey, kullanmayan operatör çok fazla şu anda. Yazın Polonya vs. bazı yerlerde denemiştim, VoLTE yoktu oralarda. Ya da varsa da Samsung S5 desteklemiyordu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 7 Mart 2016; 17:41:20 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.