Şimdi Ara

4.5G geldi hoş geldi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
3
Favori
12.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: edirneli86

Peki merak ediyorum 4g li diye aldığımız cihazlarda 4g için ayar yok. Yeni sim alınca mı açılır yoksa akıllı cihaz üreticileri güncelleme nü yapar.

Misal eşimde lg Gflex 1 var. Arkasında koskoca 4g LTE yazıyor. Hat ayarlarında Wcdma var LTE yok. Ancak cihazın gizli menüsü var belli kodları yazınca ekrana geliyor LTE menüsü görüLüyor .

Aynısı lg Gpro içinde gecERli Ve bir çok 4gli diye satılan cihazlarda Turkcell E mesaj yollayarak ayar istesek destek yok diye mesaj geliyor.

Avea online işlemlerde ise sın kart desteklemiyor ama cihaz desteği var diyor.

Şimdi eliMizdeki Cihazlar ne olacak. Sadece 4g yi Mi kullanacağız Yoksa hiç mi kullanaMayacağız

Hiç sıkıntı yapmayın.

Gizli Menüden LTE'i seçip çatur çutur 4G'yi kullanacaksınız hiçbir sıkıntı çıkmayacak

Siz bu arada G Pro kullanıcısıydınız sanırım sizi orda görmüştüm.

İster 3G ister Edge ister 4G istediğinizi ayar felan istemeden kullanabileceksiniz

1 Nisan 2016'da LTE aktif olduğunda LTE'i seçmeniz yeterli. O bölgede LTE varsa sinyali alacaktır. O bölgede LTE yoksa mecbur 3G ile devam.

• MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Evet sizde Gpro kullanıyordunuz sattınız galiba . Şimdi LTE sinyali yok diye mi gizli menüden LTE seçinde WCDMA yazan yere LTE gelmiyor.

Turkcell tam çakal soranlar olmuş cihaz desteği yok
    DdDemiş. Adamlar t50 satsın diye 4g li cihazlara destek yok diyor.

Bazılarıda 4.5g ile 4g farklı Operatörler sadece 4.5g için yatırım yaptı 4g sağlıklı olmaz diyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edirneli86

Peki merak ediyorum 4g li diye aldığımız cihazlarda 4g için ayar yok. Yeni sim alınca mı açılır yoksa akıllı cihaz üreticileri güncelleme nü yapar.

Misal eşimde lg Gflex 1 var. Arkasında koskoca 4g LTE yazıyor. Hat ayarlarında Wcdma var LTE yok. Ancak cihazın gizli menüsü var belli kodları yazınca ekrana geliyor LTE menüsü görüLüyor .

Aynısı lg Gpro içinde gecERli Ve bir çok 4gli diye satılan cihazlarda Turkcell E mesaj yollayarak ayar istesek destek yok diye mesaj geliyor.

Avea online işlemlerde ise sın kart desteklemiyor ama cihaz desteği var diyor.

Şimdi eliMizdeki Cihazlar ne olacak. Sadece 4g yi Mi kullanacağız Yoksa hiç mi kullanaMayacağız

Iki konu var:

1) simkart destegi.vodafone simkartlarinin hepsi destekli.diger operatorlerde degistirmek lazim.desteklemeyen simkartiniz varsa servisi de actiramazsiniz dogal olarak.
    2) telefon ayari.telefonlarda bugun bu ayar olmasa da zamanla ureticiler OTA ile bu guncellemeyi yapacaktir.bazi markalar simdiden bunu yapti.digerleri de ne gec nisan'a kadar tamamlar

4G'de dikkate almak gereken de 2 fark olacak.sarj tuketimi 20% civari daha fazla.internet paketi tuketimi de artacak cunku actiginiz medya icerikleri artan hizla orantili olarak yuksek cozunurlukte aciliyor olacak.bence ilk gunden 30-40mbps hizlari gormek mumkun olur.2016 sonlarina 100mbps'lara ulasilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 10 Aralık 2015; 20:50:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• gördüm hocam teşekkür ederim. kaçlık sim kart veriyorlar acaba 128kb mi 256kb mi
  • siz değiştirdiniz mi hocam? bazıları sorun çıkarıyormuş kampanyadan haberleri yokmuş sanırım..
  • O degilde benim canım 3.5G ye çok sıkkın 1 ay evvel 20 megabit varken aynı cihaz aynı yer 5megabit oldu Vodafone

Şahsen 4G veya 4.5G nin pazarlama stratejisi olduğunu bataryayi daha fazla bitirecegini biliyoruz..

Telefon en az 3000mah olmalı+paket 4.5G nin 50megabit veya 100megabit desteklemeli en az 6Gb ortalama 10gb olmalı hatta makul fiyata mobil 15gb-30gb-50gb lık paketler çıkmalı...

Evde ise TtNet bis durmayıp cepte bile 30-40megabit varken altyapı guncellemeli fiber veya hiperneti makul fiyata 50-75megabit yapmali yoksa adam evde 8megabit-16megabit icin TtNet e 25-40tl ödeyeceğine cepten baglanip oc ye paylastirir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avea bayisine gidip 4.5G uyumlu simkart değişikliği istedim, uyumlu yeni sim kartı takıp kullanmama rağmen mesajla 4G aboneliği istediğimde simkartınız uyumlu değildir diye mesaj geliyor, Simkartın içinden çıktığı kılıfın üzerindede büyükce 4.G yazıyor, sorun nerde ?

4.5G geldi hoş geldi

• Cumhuriyet,Osmanlıdan miras dış borç ile devleti devir aldı.Dışa bağımlılık azaltılır ise dövize talep düşer düşüncesinin uygulması,Ülke ileri teknolojiyi ya satın alan yada uyarlıyan bir sanayi yapısı oluştu.1980 den
    sonrası Serbest piyasa uygulaması.Ürünler üzerinde dolaşım serbestisi diye tüm kısıtlamalar kalıktı.2003
    e kadar yerli üretim,piyasalara hakimdi.Ana üreticiler tüsiad üyeleri idi.28 şubat nefreti ile Ürünler üzerinde tüm kısıtlamalar Hiper Serbesti uygulamaya başladı.Rekabetin koşulları vergi kolaylıkları,ucuz enerji olma yınca,Ürün bazında tüketim,ithalat ürün payı yerli üretimi geçti.Pahalı girdiler ve ucuz emekle rekabet edile meyeceği gibi Cihan Devleti Osmanlıyı çökerten ana unsur İslam halkı,Türklerde eğetimin çökmesi.II.Abdul
    hamit döneminde Medreseden Liseye geçiş başlamıştı.Cumhuriyet ile yurt çapında yaygınlaşarak,Buna uy gun Yüksek öğretim kurumları yaygınlaşırken.2003 le birlikte Medreseye dönüşüm başladı.Teoloji ve ampir ik egetim ile eski teknoloji üst teknolojiye geçirecek insan gücü yetiştirilemez.İnternet e-ticaret ile evler dahi artık bir distribütör,bir acenta oldu.Ana yüklenici ithalatçı gibi sizde evinizde pazarlama yapabiliyorsunuz.So nucu,genç tüketci işsizler ülkesi olduk.KPS sınavları lotaryasına takılırken,Ruhban okulu bitirenlerin imtiyaz lı konuma geçmesi ile bu eğetim diploması olmayanlar,boşu boşuna harç yatırıp,konu mankeni olmak iste mediği için lotarya sınavına talep düştü.Artık çocuklarınız evinizde beslediğiniz kedi,köpek,balık gibi evcil.
    ...oldu ....

• merhabalar benim telefonum samsung galaxy A500 internetten araştırdığım kadarıyla 4.5 g için uygun bir telefon olarak gözüküyor avea bayisine gittim sim kartımı değiştirmek istedim ancak telefonumun 4.5 g ye uyumlu olmadığı söylendi bu konuda bilgi sahibi arkadaş varsa yanıtlayabilirmi

• ibo83 kullanıcısına yanıt
    3.5G diye birşey yok.
  • Bugun haberlerde duydum. Minumum 10 gb olacakmıs :))
  • Bide fiyatları 70 tl den baslayacakmıs
  • quote:

Orijinalden alıntı: VDSL

3.5G diye birşey yok.

3G - HSDPA ve WCDMA diye 2 ye ayrılır WCDMA düz 3g diye geçer HSDPA 3.5G diye geçer
  • https://m.turkcell.com.tr/kampanyalar/cepten-internet/4-5gye-hazirlik-kampanyasi

Kartını değiştirene 7 şubata kadar 4 GB hediye

• https://m.turkcell.com.tr/kampanyalar/cepten-internet/4-5gye-hazirlik-kampanyasi

Kartını değiştirene 7 şubata kadar 4 GB hediye

• quote:

3.5G diye birşey yok.

Benim eski Nokia 5800 da ekranin ustunde yazardı. Kesinlikle var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

3.5G diye birşey yok.

Benim eski Nokia 5800 da ekranin ustunde yazardı. Kesinlikle var.
  • sim kart değişikliği ücretli mi ?

edit : 8TL miş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iqra -- 28 Ocak 2016; 22:46:30 >
  • quote:

3.5G diye birşey yok.

Şuan piyasada 5G (japonya da ) testte haberiniz varmı?
    bir uye anlatmış aynen katılıyorum
    3G - HSDPA ve WCDMA diye 2 ye ayrılır WCDMA düz 3g diye geçer HSDPA 3.5G diye geçer
  • Turkcell 4.5G için sim kart değişikliğine herhangi bir ücret alıyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.