Şimdi Ara

4.000 pesin, ayda 500'e arac satisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
37.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşım sen galericileri tanımıyorsun bence,bankanın aldığı para galerinin hesaplayacağından çok daha uygun olur..baj galericilerin faiz hesaplama mantığını sana söyliyeyim

yüzde aylık diyorsa,atıyorum 12 ay vade 12*3=36
    yüzde 36 koyay 12'ye bölerim diyor böyle bile hesaplanıyanı gördüm gerisini sen düşün..

ne alaka nerde görülmüş galericinin kendi parasıyla sana araba alıp uygun faizle sattığı.hayal bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: scorpionteam

4.000 YTL'si pesin olmak uzere ayda 500 YTL taksit (24 yada fazla olabilir) ile Honda Civic (2002 veya uzeri) ya da muadili degerde arac satan Istanbul ici bir galeri veya birey aramaktayim... Kredi ile almak istemiyorum... Cunku inanilmaz faiz bindiriyorlar. Astari yuzunden pahaliya geliyor... Bu sekilde anlasmali olarak galeri ya da bireysel arac satisi yapan bir yer aramaktayim...

Bulma sansim hic mi yok, yoksa bana mi denk gelmedi cozemedim... Eger ki bulma sansin yok derseniz parami kendim biriktirmeye devam edecegim... Ta ki 15-20.000 ytl olana kadar...

Kendi aldigim ilk aracim olacagindan bilen, bulan, goren birileri varsa ve benimle iletisime gecerse cok sevinirim...

Ayda 500 YTL ödyerek yaklaşık 10 000YTL kredi kullanırsın + 4000 = 14 000 YTL. 14 000 e 2002 honda alamazsın.

Galericilere vade için sakın yanaşma, pazarlık şansın olmaz. Kazıklanırsın.

Taşıt kredisi çekmeye değmez. Çünkü arabanı kredi bitene kadar satamazsın. Kredi bittikten sonra da ruhsatı tekrar değiştirmek için masraf edersin. Ayrıca kasko yaptırmak zorundasın, bu da masraftır.

En iyisi ihtiyaç kredisi çekip, istediğin arabayı nakit ve çatır çatır pazarlık yaparak almandır. Arabanı dilediğin zaman satabilirsin, bankayı aracı yapmazsın. İhtiyaç kredisi ile taşıt kredisi arasında toplamda en fazla 300-400 YTL fark vardır. Ben bu fark için gidip taşıt kredisi almam. Zaten ruhsatı yenilerken o masrafı edersiniz. Saygılar

• sagol bossbe, seninki de gayet mantikli bi yaklasim...

bunu deneyebilirim...
  • quote:

sagol bossbe, seninki de gayet mantikli bi yaklasim...

bunu deneyebilirim...

Sen de sağol dostum. Ben arabamı bu şekilde değiştireceğim. Selamlar
  • geçen sene mitsubishi colt modelinde sıfır peşinat 670 ytl taksitle (kaç ay bilemiyorum) satış yapıyordu.

belki hala devam ediyordur sormak lazım.

ben aldığımda da 5000 ytl peşinat 550 ytl taksitle satıyorlardı.

bir mitsubishi bayiine sormanı öneririm.

hayırlı günler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

geçen sene mitsubishi colt modelinde sıfır peşinat 670 ytl taksitle (kaç ay bilemiyorum) satış yapıyordu.

hayırlı günler.

abi ne kadar az vade o kadar iyi demek... o dedigin buyuk ihtimal ile 60 ay vadelidir... hem faiz hem zaman acisindan...
  • quote:

sagol bossbe, seninki de gayet mantikli bi yaklasim...

bunu deneyebilirim...

Bossbe arkadaşımın söylediklerine ben de katılıyorum. Kredi için de en mantıklı zaman bayram öncesi. Bayram kredisi adı altında faizi taşıt kredisine eşit, bazen daha düşük BAYRAM KREDİSİ veriyor bankalar. Geçen sene en makulu Ziraat Bankasındaydı, ben arabamın modelini yükseltmek için ordan 10.000 YTL çekmiştim, şimdi bir yıl vadede ayda 920 ödüyorum. 5.000 çekersen 460 ödersin, ordan istediğin miktarı hesapla bir yıl için. Ancak bayram kredilerinde max vade 1 yıl. Zaten daha uzun vadeli kredi çekmek, zaruri olmadıkça, hiçbir zaman feasable değil.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

geçen sene mitsubishi colt modelinde sıfır peşinat 670 ytl taksitle (kaç ay bilemiyorum) satış yapıyordu.

hayırlı günler.

abi ne kadar az vade o kadar iyi demek... o dedigin buyuk ihtimal ile 60 ay vadelidir... hem faiz hem zaman acisindan...

36 ay 850 ytl olarak odüyorum.Hiç peşinat vermeden aldım arabayı.
    500-600 atıyosan maaştan biraz peşinatla o fiyat aralığına çekebilirsin

• kredi düşünenler içinwww.hangikredi.com çok faydalı bir site
  • bugun gazete ilaninda da gordum... adamlar 2000 pesin 360x36 ile 98 polo classic satiyor...

ama ne yazik ki honda icin boyle secenekler goremiyorum hic bir yerde...
  • quote:

bugun gazete ilaninda da gordum... adamlar 2000 pesin 360x36 ile 98 polo classic satiyor...

ama ne yazik ki honda icin boyle secenekler goremiyorum hic bir yerde...

DOD a bak. Ama ben gene de kredi çekip alma taraftarıyım.
    DOD un faizleri de 1.82
    Daha aşağı faizle bankalar ihtiyaç kredisi veriyor. Hiç arabayı tahdit altına sokmaya değer mi?
  • Hocam Türkiye şartlarında benim gördüğüm, tecrübelerim hesaplarıma dayanrak söylüyorum ki evine giren maaşın 10 katı kadarına kadar araba alacaksın. 1500 ytl gerinmi var 15000 ytl den fazla araç almayacaksın ki aracın bakım vs idame ettirebilesin.
  • MİLLET PARA YOK DİYE AĞLANIYOR..
    AMA ALMAYA GELİNCE BOL PARALARI VAR.TERS ÇEVİRİP SALLASAK EPEY PARA DÖKÜLCEK.
  • Parası olsa kredi aramazdı diye düşünüyorum. Ayrıca kimsenin parası kimseyi ilgilendirmez.

quote:

Orjinalden alıntı: gitarist55

MİLLET PARA YOK DİYE AĞLANIYOR..
    AMA ALMAYA GELİNCE BOL PARALARI VAR.TERS ÇEVİRİP SALLASAK EPEY PARA DÖKÜLCEK.

• Bende o işi yaptım her ay 820 ödüyodum ve zorda olsa kurtuldum,
    1- Araç kredisi ile kasko yapma zorunluluğu geliyo 6 ay boyunca aylık 200 ödüyosun aylık ödemelere ek geliyo
    2- 6 ayda bir 200 - 300 ytl arası vergi ödüyosun.
    3- Senede bir trafik sigortası 160 ytl
    4- Aracın rehinli oluyor ve satmak istediğin zaman alıcılar kaçıyo satamıyosun (ben sıkıştım ve satmak zorunda kaldım ordan biliyorum)
    5- Bide şu anda büyük ihtimal ya servis yada toplu taşıma kullanıyosundur, Ek olarak ayda yaklaış 200 ytl benzin masrafınıda unutma. (Araba olunca gezmeden duramıyosun)
    6- Aracın bakımları ve onarımları çıkıyo en sağlam araba bile illa birşeyler çıkartıyo.
    7- ve illah ettiğim o otopark masrafları ayda 100 ytl gidiyo heryerede bırakılmıyo araba
    8- Şimdi arabayı aldın mesela 18000 ytl bunun 4 bini peşin, kaldı 14000 bin bunu 36 ayda 557,00 ytl aylık olarak ödüyosun. 300 ytl masraf çıkartıyolar. Şimdi hesaplayalım

4000(peşinat)+557*36(aylık ödeme)+300(dosya masrafı)+3000(3 sene kasko)+250*6(Araç vergisi 3 sene)+160*3(Trafik sigortası)+89(Araç muayene)=29421 YTL

Yani 3 sene sonra benzin ve otopark masrafları hariç cebinden toplamda 29421 YTL para çıkmış olucak. Ben yandım sen yanma :)

• quote:

Orjinalden alıntı: erhann

Şimdi hesaplayalım

4000(peşinat)+557*36(aylık ödeme)+300(dosya masrafı)+3000(3 sene kasko)+250*6(Araç vergisi 3 sene)+160*3(Trafik sigortası)+89(Araç muayene)=29421 YTL

Yani 3 sene sonra benzin ve otopark masrafları hariç cebinden toplamda 29421 YTL para çıkmış olucak. Ben yandım sen yanma :)

Kredi için bir bilgi daha vereyim:

Taşıt kredisinde şu anda en uygunu Fortisbank 14.000ytl * 36 ay kredide 1.64 faiz ile aylık ödeme 546,44 ytl

Oysa tüketici/ihtiyaç kerdisinin faizi daha düşük ve kasko/rehin sıkıntısı yok.

İhtiyaç kredisi T.E.B. 14.000ytl * 36 ay kredide 1.48 faiz ile aylık ödeme 529.70 ytl oluyor.

Kaynak Hangikredi

• quote:

Orjinalden alıntı: simetri

quote:

Orjinalden alıntı: erhann

Şimdi hesaplayalım

Kredi için bir bilgi daha vereyim:

Taşıt kredisinde şu anda en uygunu Fortisbank 14.000ytl * 36 ay kredide 1.64 faiz ile aylık ödeme 546,44 ytl

Oysa tüketici/ihtiyaç kerdisinin faizi daha düşük ve kasko/rehin sıkıntısı yok.

İhtiyaç kredisi T.E.B. 14.000ytl * 36 ay kredide 1.48 faiz ile aylık ödeme 529.70 ytl oluyor.

Kaynak Hangikredi

Sadece aylık ödeme tutarına bakmayın. Dosya masrafı+komisyon adı altında alınan paralarla farkı kapatıyorlar. Ben ziraat bankasından daha ucuza kredi veren banka görmedim. Adamlardan 20 000YTL kredi alıyorsun, 250 YTL civarı bir masraf kesiyorlar. Başka bankalar en az 500 YTL alıyor.

Kredi alırken aylık ödemeye değil, toplamda ne kadar ödediğinize bakın. Bir çok banka faizleri düşük gösterip, komisyonla o farkı kapatıyorlar. Toplamda aralarında çok fark yok. Saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: bossbee
    Sadece aylık ödeme tutarına bakmayın. Dosya masrafı+komisyon adı altında alınan paralarla farkı kapatıyorlar. Ben ziraat bankasından daha ucuza kredi veren banka görmedim. Adamlardan 20 000YTL kredi alıyorsun, 250 YTL civarı bir masraf kesiyorlar. Başka bankalar en az 500 YTL alıyor.

Kredi alırken aylık ödemeye değil, toplamda ne kadar ödediğinize bakın. Bir çok banka faizleri düşük gösterip, komisyonla o farkı kapatıyorlar. Toplamda aralarında çok fark yok. Saygılar

Bilgi için teşekkürler.
  • bu sitede taşıt kredisi / (lerini) detaylı inceleme imkanı bulabilirsiniz.
  • www.senetlearaba.net adresinde aradığınız kriterlere uygun araç bulabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.