Şimdi Ara

3D var 3D var ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Net 3D oyun diye bir tanım yok öncelikle . 3D oyunlar bana göre 3 türe ayrılır .

1) Poli gonal 3D (Bu kelime nedense bitişik yazılamıyor forumda)

2) Render 3D

3) Bitmap/Pseudo 3D

Poli gonal 3D demek aslında gerçek 3D oyun tekniğidir . Çünkü oyunda birçok poli gon kullanılmıştır ve şekil verilmiştir . Eski konsollar için mesela Star Fox, mesela berbat bir fps'e sahip olsa da Race Drivin, mesela Stunt Race FX gibi ..

3D var 3D var ..

Render 3D'de ise oyunun grafiği poli gonal 3D oyunlardan bile daha iyi ve daha gerçekçi görünür . Realistic tarzdır yani . Ama burada nesnenin sadece tek bir yüzünü görrebilirsin ve nesne bir nevi fotoğraf gibi görünür . O fotoğrafımsı grafikle 3D algısı yaratılmaya çalışılır . Eski konsollar için mesela Killer Instinct, mesela Batman Forever, mesela Toy Story ..

3D var 3D var ..

Bitmap/Pseudo 3D tekniği ise özellikle eski yarış oyunlarında kullanılır . Ana nesne 2 boyutludur aslında ama içinde buulnduğu alan da 3D görünümlü 2D bir alandır .. Mesela araba oyunlarında nesneyi arkadan gördüğün için araba gider sanırsın ama aslında alttaki 2D yatık ortam hareket eder . Örnek olarak, Street Racer, F-Zero, Axelay, Power Drift vs ..

3D var 3D var ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irishman -- 21 Eylül 2018; 23:48:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Killer Instinct tartışmasını hatırlıyorum . Orada ben 3D demiştim sen karşı çıkmıştın . Evet poli gonal bir oyun değil ama render tekniği ile 3D hale getirilmeye çalışılmış . Eski oyunlar için : Render > Poli gonal .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.