Şimdi Ara

3D Printer Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, Creality Cr-6 SE model 3d printer aldım. Temel seviyede deneyimliyim, mekatronik mühendisiyim, tasarım biliyorum. Hobi amaçlı kullanacağım. Bu forum altında sorularımı belirtmek istiyorum, teşekkür ederim. Her türlü öneriye açığım.

İlk sorum yazıcıyı kapalı bir kutu içine almayı önerir misiniz? Toza karşı koruma amaçlı, pleksi bir kutu yapabilirim. Ancak yaz sıcağında kapalı bir alanda sıcak olacağından baskı kalitesini çok kötü etkiler mi?

• merhaba kapalı kutu yaptırabilirsiniz ama ufak da olsa bir yerde havalandırma fanı ile havalandırın hem altındaki güç kaynağı yanmasın, hem pla kullanıyorsanız kabin sıcaklığı 40c geçtiği an tıkanıyor şişiyor extruderde

• selam dostum. kutu yapmani siddetle öneririm lakin nedeni toz vs degil. Bu bastigimiz termal plastikler alt taraf yatak kismi sicak oldugu icin normal kaliyor üst taraf ise bastikca sogudugu icin büzüsüyor ve warping denilen olay oluyor köseler kalkiyor. PLA falan basacaksan sadece gerek yok neredeyse hic bükülmez fakat ABS gibi bir materyal basacak isen kutusuz büyük parca ( 5 cm den genis ) parca basamazsin illa patlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.