Şimdi Ara

3d modelleme bilgisayarı toplamam için yardımcı olur musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar benim 3 boyut programlarında modelleme yapmak için bir kasa toplamam gerekiyor. Kasayı uzun yıllar kullanabilmek için biraz güçlü bir sistem düşünüyorum. Bir süredir sistem toplama üzerine araştırmalarım var ancak sizlerin de yorumunu almak istedim. Aslında kurmayı düşündüğüm sistem bileşenlerini yazdığımda biraz uçuk oldu diyecek misiniz bilmiyorum :) Yalnız bu sistemin beni yarı yolda bırakmayacak bir sistem olmasını istediğimden bu şekilde düşündüm.

Sistem bileşenleri:

KASA: Aerocool Strike-x ST HPTX
    Güç kaynağı: Aerocool Strike-X Power 800W Silver Certified
    Anakart: Asus Z9PE-D8 WS Workstation
    İşlemci: Xeon E5-2630 v2
    RAM: Corsair Vengeance® — 16GB Dual/Quad Channel DDR3
    Ekran Kartı: Nvidia quadro K5000
    HDD: Corsair Force Series GT 120 SSD + WD 3.5" 2TB NAS Sata 3.0 64MB

Anakartı ileriye dönük düşündüm ekran kartı ram ve işlemci takviyesi yapacağımdan dolayı. Belki işlemciyi başta toplarken çift olarak da düşünebiliriz. Sizce bu sistem modelleme için fazla mıdır yoksa ideal midir görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet.089 -- 5 Nisan 2014; 23:21:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet.089

Herkese selamlar

Arkadaşlar benim 3 boyut programlarında modelleme yapmak için bir kasa toplamam gerekiyor. Kasayı uzun yıllar kullanabilmek için biraz güçlü bir sistem düşünüyorum. Bir süredir sistem toplama üzerine araştırmalarım var ancak sizlerin de yorumunu almak istedim. Aslında kurmayı düşündüğüm sistem bileşenlerini yazdığımda biraz uçuk oldu diyecek misiniz bilmiyorum :) Yalnız bu sistemin beni yarı yolda bırakmayacak bir sistem olmasını istediğimden bu şekilde düşündüm.

Sistem bileşenleri:

KASA: Aerocool Strike-x ST HPTX
    Güç kaynağı: Aerocool Strike-X Power 800W Silver Certified
    Anakart: Asus Z9PE-D8 WS Workstation
    İşlemci: Xeon E5-2630 v2
    RAM: Corsair Vengeance® — 16GB Dual/Quad Channel DDR3
    Ekran Kartı: Nvidia quadro K5000
    HDD: Corsair Force Series GT 120 SSD + WD 3.5" 2TB NAS Sata 3.0 64MB

Anakartı ileriye dönük düşündüm ekran kartı ram ve işlemci takviyesi yapacağımdan dolayı. Belki işlemciyi başta toplarken çift olarak da düşünebiliriz. Sizce bu sistem modelleme için fazla mıdır yoksa ideal midir görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

"Fazla" kişinin bütçesine göre değişiyor genelde. Fakat bana sorarsan top seviye bi workstation kuracak parçalar bunlar...

• Haklısınız ben de böyle düşünerek aslında bu bileşenleri seçtim. Ancak araştırdığım kadarıyla bu toplayacağım sistem (anakartı tam performansıyla kullandığımızı yani çift işlemci ve ekran kartı ile kullandığımızı düşünürsek) pek basit gelmemişti bana. Workstation sistem dediğimizde tabi ki bütçeye göre çok çok iyi bilgisayarlar toplamak da mümkün ancak benim bu bilgisayarı kullanma amacımı aşıyor mu demekti aslında fazladan kastım. Bilgisayarı mimari modelleme ve animasyon yapma amacıyla toplayacağım. Buradaki düşüncem hem yeterince gerçeğe yakın render ve animasyonlar yapabilmek hem de 3 boyutlu çizimde çalışırken sistemde donma vs. problemlerle karşılaşmamak, kısacası kurduğum sistemle rahatça çalışabilmek ve sistemin uzun ömürlü olmasını istiyorum.
  • bu listedeki ürünleri nereden bulup almayı planlıyorsun?
    özellikle işlemci ve anakartı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: StarForce

bu listedeki ürünleri nereden bulup almayı planlıyorsun?
    özellikle işlemci ve anakartı ?

+1

Çok haklısın. Güzel bir soru.

Bu anakartı bulman için yurtdışından sipariş vermen gerekiyor. Zira Türkiye'de yok :) ve pahalı bir anakart...
  • Evet anakart ve işlemci, gerekirse diğer parçalar da dahil olmak üzere yurtdışından siparişle getirtmeyi düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.