Şimdi Ara

3D LED TV ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
4
Favori
39.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Orijinalden alıntı: MB-CLS

bakın hocam amacım kimseyler tartışmak değil. benim çalıştıgım mix magazlarda vardı yani lg eğitmenlerden eğitim aldık samsungtan aldık bunlar önemli değil.

önemli olan samsungun 3d konusunda lg ye göre çok çok başarılı olması ve benim size ilettiğim cümleler emin olun lg eğitim uzmanlarının cevap veremediği ve kabullendiği cümlelerdir.

LG çift katmanlı panel kullanır normal panelin üzerinde ikince bir panel vardır

LG kullanıcısı 3d almak istediğinde gözlük gelen yayınları dogrusal bir şekilde beyne iletir. sadece gelen çift taraflı görüntüyü birbirine absorbe eder.

samsung ise tv ile beraber işlem yaptıgı için sol göz kapanır sag göz acılır tekrar sag göz kapanır sol göz acılır.

bu sebebten dolayı samsung 1080p görüntü verir.

lg katmanlar sayesinde görünti verir olayınada gelelim

lg 3d deneyimi yaşatmak için gelen görüntüyü iki göze farklı mercek ile iletir. sol göz degisik açıda bir derinlik sağ göz ise farklı bir derinlik ayarında olur.

bu sebebten dolayı lg 3d tv lerde 3d derinlik ayarı yapılırken samsunglarda yapılmaz.

yukardakı cümleme ekstra bir kanıt isterseniz lg tv de 3d izlerken yukarıdan assagıya dogru inen siyah katmanları ve soldan saga olanlara dikkat edebilirsiniz.

iki firmanında 3d yaşatma olayı farklıdır. kullanılan sistemler farklı çünkü.

burda lg markası kötü vs demiyorum. lg ninde artı yönleri yok mu ? tabiki var

samsung konusunda verdiğiniz bilgi doğru sayılır ancak lg konusunda yanlış bilgi veriyorsunuz. nasıl samsungta gözlük aç kapa yaparak görüntüyü seçiyorsa lgde de polarizasyon ile görüntüyü seçiyor. ancak dediğiniz gibi iç içe geçen iki panel olduğu için çözünürlük düşüyor.

yani herhangi bir absorbe durumu söz konusu değil. ikisi de insan beynini aynı miktarda çalıştırır.

lglerde derinlik ayarı yapılabilmesinin nedeni iki görüntünün yan yana verilmesidir. görüntüler arasında(panel üzerindeki) mesafe arttıkça derinlik artar. ancak samsung 3d efekti frekansla yaptığı için derinlik ayarı yapamazsınız.

dediğim gibi samsung konusunda doğru bilgiye sahipsiniz ama samsungcular sizi lg hakkında yanlış bilgilendirmişler.

not: ayrıca aktif 3d aç kapa yaptığı için gözü daha fazla yoruyor. kullanıyorum oradan biliyorum. (sony 46hx720(aktif) ve lg 42lm615s(pasif) sahibiyim.)

sonuç olarak aktif 3d , pasif 3d ye göre çok çok başarılı değildir. ikisinin de defektleri mevcut. aktif çok yorduğu için pasifle izliyorum ben. açıkçası bir süre sonra pasif de yoruyor o nedenle sık da izlemiyorum. televizyon alırken 3d konusunu aylarca araştırdım. çok fazla yabancı makale okudum. çok fazla araştırdım. o nedenle samsung ve sonycilerin en iyi 3d aktif, panasonic ve lgcilerin de en iyisi pasif demeleri bana komik geliyor. biri çok yoruyor diğeri çözünürlüğü düşürüyor çünkü.

aktif gözlük ilk 5 dakika o konularda herkesi sıkıntıya sokuyor sonra alışıyorsunuz zaten genede 3d tv alacak olsam gönlüm aktiften yana olurdu

ek olarak dual play gözlükler de lg nin büyük bir artısı uzlaşalım

• quote:

quote:

quote:

bakın hocam amacım kimseyler tartışmak değil. benim çalıştıgım mix magazlarda vardı yani lg eğitmenlerden eğitim aldık samsungtan aldık bunlar önemli değil.

önemli olan samsungun 3d konusunda lg ye göre çok çok başarılı olması ve benim size ilettiğim cümleler emin olun lg eğitim uzmanlarının cevap veremediği ve kabullendiği cümlelerdir.

LG çift katmanlı panel kullanır normal panelin üzerinde ikince bir panel vardır

LG kullanıcısı 3d almak istediğinde gözlük gelen yayınları dogrusal bir şekilde beyne iletir. sadece gelen çift taraflı görüntüyü birbirine absorbe eder.

samsung ise tv ile beraber işlem yaptıgı için sol göz kapanır sag göz acılır tekrar sag göz kapanır sol göz acılır.

bu sebebten dolayı samsung 1080p görüntü verir.

lg katmanlar sayesinde görünti verir olayınada gelelim

lg 3d deneyimi yaşatmak için gelen görüntüyü iki göze farklı mercek ile iletir. sol göz degisik açıda bir derinlik sağ göz ise farklı bir derinlik ayarında olur.

bu sebebten dolayı lg 3d tv lerde 3d derinlik ayarı yapılırken samsunglarda yapılmaz.

yukardakı cümleme ekstra bir kanıt isterseniz lg tv de 3d izlerken yukarıdan assagıya dogru inen siyah katmanları ve soldan saga olanlara dikkat edebilirsiniz.

iki firmanında 3d yaşatma olayı farklıdır. kullanılan sistemler farklı çünkü.

burda lg markası kötü vs demiyorum. lg ninde artı yönleri yok mu ? tabiki var

samsung konusunda verdiğiniz bilgi doğru sayılır ancak lg konusunda yanlış bilgi veriyorsunuz. nasıl samsungta gözlük aç kapa yaparak görüntüyü seçiyorsa lgde de polarizasyon ile görüntüyü seçiyor. ancak dediğiniz gibi iç içe geçen iki panel olduğu için çözünürlük düşüyor.

yani herhangi bir absorbe durumu söz konusu değil. ikisi de insan beynini aynı miktarda çalıştırır.

lglerde derinlik ayarı yapılabilmesinin nedeni iki görüntünün yan yana verilmesidir. görüntüler arasında(panel üzerindeki) mesafe arttıkça derinlik artar. ancak samsung 3d efekti frekansla yaptığı için derinlik ayarı yapamazsınız.

dediğim gibi samsung konusunda doğru bilgiye sahipsiniz ama samsungcular sizi lg hakkında yanlış bilgilendirmişler.

not: ayrıca aktif 3d aç kapa yaptığı için gözü daha fazla yoruyor. kullanıyorum oradan biliyorum. (sony 46hx720(aktif) ve lg 42lm615s(pasif) sahibiyim.)

sonuç olarak aktif 3d , pasif 3d ye göre çok çok başarılı değildir. ikisinin de defektleri mevcut. aktif çok yorduğu için pasifle izliyorum ben. açıkçası bir süre sonra pasif de yoruyor o nedenle sık da izlemiyorum. televizyon alırken 3d konusunu aylarca araştırdım. çok fazla yabancı makale okudum. çok fazla araştırdım. o nedenle samsung ve sonycilerin en iyi 3d aktif, panasonic ve lgcilerin de en iyisi pasif demeleri bana komik geliyor. biri çok yoruyor diğeri çözünürlüğü düşürüyor çünkü.

aktif gözlük ilk 5 dakika o konularda herkesi sıkıntıya sokuyor sonra alışıyorsunuz zaten genede 3d tv alacak olsam gönlüm aktiften yana olurdu

ek olarak dual play gözlükler de lg nin büyük bir artısı uzlaşalım

hocam uzlaşmayacak bir durum yok alt tarafı tv.

dual play gözlüklerini cimri lg vermediği için test etme fırsatım olmadı hiç.

ama aktif beni her kullandığımda yoruyor. yalnız bir avantajı var izleme açısı geniş.

pasifte de tvnin karşısına oturmak zorundasınız. bu durumda yanınızdakilerde crosstalk oluşuyor.

valla 3d aldım ancak keşke 3d yerine daha büyük 2d tv alsaydım daha fazla yararı olurdu bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

quote:

Orijinalden alıntı: darkb7ue

quote:

philips renkler güzeldir
    samsung parlaktır
    lg mattır
    sony pana candır :)

samsung ve lg daha çok sorun yaşayabilirsin...

philips 6 serisi lg panel biraz sorunlu ama düzeliyo gibi yavaş yavaş...kullancılara sorabilirsin.
    7 serisi samsung panel güzeldir fiyatın düşmesini bekleyebilirsin

flashplayer ve dts yok mediaplayer şart

samsung es7000 es 8000 46- pahalı

sony hx750-850- 46 -pahalı

panasonic st50 et50 var

mağazada biraz tvlere bakarak fikir edinebilirsin yada inceleme yapan sitelerden çeviri yapıp bakabilirsin ..

avforums digitalversus cnet techradar gibi .....

tv alınca yanında

mediaplayer
    2 tb hdd
    hd uydu
    gözlük (yoksa )
    almak gerekiyor....500 tl masraf çıkabilir....

Cevap için teşekkür ederim. Medya oynatıcım ve 2 TB HDD miz mevcut. :)

Benim asıl amacım görüntü kalitesi ve 3D performansı iyi olan bir TV seçebilmek. Smart tv biraz gereksiz geliyor bana, zaten bilgisayarlarımız var tv de olsa ne olur olmasa ne olur. Şu Hz olayını tam çözebilsem kararımda olumlu değişiklikler olacak ama panel Hz i ne kadar bilemiyorum.

Hocam sorunlu panel diyorsunuz. Bu panel tam olarak neyi ifade ediyor. :) Yani kanal değişimindeki yavaşlık gibi olayları mı ?

Birde bilginiz var ise Sony BDV-L600 2+1 ses sistemi DTS ses codec ini açabiliyor mu acaba ??

hz yazılımsal olarak gösteriyolar gerçek değeri araştırmak gerekiyor .. )

TerribleTurk adlı kullanıcının böyle izlenimleri var ama herkes ne der bilmem.
    http://forum.donanimhaber.com/m_67839959/mpage_1/f_/key_//tm.htm#67862940
    LG LS serisini geçiyorum vasat!
    LG **LM615S: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal 200 Hz. (MCI 200Hz)
    LG **LM620S: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal 400 Hz. (MCI 400Hz)
    LG **LM640S: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal 400 Hz. (MCI 400Hz)
    LG **LM660S: Panel frekansı 100 Hz. Yazılımsal 400 Hz. (MCI 400Hz)
    LG **LM670S: Panel frekansı 100 Hz. Yazılımsal 400 Hz. (MCI 400Hz)
    LG **LM760S: Panel frekansı 100 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (MCI 800Hz)
    LG **LM860V: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (MCI 800Hz)
    LG **LM960V: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 1000 Hz. (MCI 1000Hz)

Samy EH serisini geçiyorum vasat!
    Samy **ES6030: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal 200 Hz. (CMR 200Hz)
    Samy **ES6100 / ES6140: Panel frekansı 50 Hz. Yazlımsal 200 Hz. (CMR 200Hz)
    Samy **ES6710: Panel frekansı 100 Hz. Yazılımsal 400 Hz. (CMR 400Hz)
    Samy **ES7000: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (CMR 800Hz)
    Samy **ES8000: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (CMR 800Hz)
    Bir çok ara modeli es geçiyorum 7 ve 8 serisi haricinde hiç birinin panel frekansı 200 Hz. olduğuna inanmıyorum.

Philips:
    ** 4000 serisi: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal: 200 Hz. (PMR 200Hz)
    ** 5000 serisi: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal: 400 Hz. (PMR 400Hz)
    ** 6000 serisi: Panel frekansı 100 Hz. Yazılımsal 600 Hz. (PMR 600Hz)
    ** 7000 serisi: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (PMR 800Hz)
    ** 8000 serisi: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (PMR 800Hz)

Sony:
    EX650: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal 100 Hz. (Motionflow 100Hz)
    HX750: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 400 Hz. (Motionflow 400Hz)
    HX850: Panel Frekansı 200 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (Motionflow 800Hz)

philips 6 serisi lg panel yazılımsal sorunları var ...DSE efekti (kirli ekran ) maçlarda var ...her tv de yok. çoğu sorunda giderilmiş..
    baştan sona oku 6877 için
    http://forum.donanimhaber.com/m_61534046/mpage_1/key_/tm.htm

bence tvnin uydusu ve smart gereksiz ....
    Sony BDV-L600 2+1 ses sistemi dts çözer diyo ama bilgim yok
    http://www.sony.com.tr/product/hch-systems-with-blu-ray-disc/bdv-l600/teknik-ozellikler#tab

bende philips 7 serisi düşünüyorum

Alıntıları Göster
    quote:

Bir çok ara modeli es geçiyorum 7 ve 8 serisi haricinde hiç birinin panel frekansı 200 Hz. olduğuna inanmıyorum.

Philips:

Sony:

Ismi gecen Arkadas uzerine alinmasin, yani alinti yaptigim Arkadas !

Bu nedir acaba, ve bu liste ile ne anlatiliyor ?

Bu listeye gore panel alacaksaniz, yada bu tur listelere gore, bence ilk gordugunuz urunu alin daha iyi !

50hrz-100hrz-600-2500hrz, Arkadaslar boyle cihaz alinmaz, bunun hic bir mantikli aciklamasida olmaz olamaz, hrz konusu halen Turkiyede tuaf sekilde super onemli saniliyor, evet onemlidir fakat siz Amerika yada Japonyada yasamiyorsunuz, Avrupadasiniz !

Tekrar yaziyorum, defalarca yazdim Avrupada tum cihazlar standart 50 hrtztir, ve tum ureticiler buna kayitsiz sartsiz uymak mecburiyetindeler !

Eski donemlerde bu hrtz rezalati vardi, Ulkelerin paralari ciddi olarak cope gitti, uyanik ureticiler yuzunden ve Avrupa ciddi bir yatirimla bu olaya noktayi koydu !

Su listeyi veren Arkadaslar bana ve sizlere keske, panelin resim okuma frekanslarinida yazssalar, isin detayi budur, 600 satir okumasi olan bir cihaz 200 hrtz olsa ne olacak soylermisiniz ?

Yada Sonsuz kontrast diye sunulan ama temelinde 400 nitlik konrasta sahip cihaz size hangi ust kalitede resmi verebilir acaba, birde bunu 100 hrtz dusunun o panelle ancak Dvd yada harici medya player ile film izlersiniz, tv kanllarinda vasati gecemez !

Yazilim olarak, birakin, gercek resim islemesine bakin, 50 hrzlik bir panel net olarak iddia ediyorum harikalar yaratir, 3D performansinda panelin net 60 hrz islemesi yeterlidir, Dunyada boyledir, hrtz evet cihaz gercekten mapping performansi iyiyse 3D goruntude size harikalar yaratir, panasonic orneklerinde oldugu gibi, cunki panllerin pixsel taramlari hrtz taramsi ile nerdeyse tam uyumludur ve 50hrtz uzerinden gelen sinyali islerler !

Boyle kagit ustunde degerler hic birsey ifade etmez !

Froumda yazilarima bakin, panelleri etkileyen akliniza gelemyen detaylari yazdim, deneynelerin yorumlarida ortadadir, kotu sandigi cihazinin aslinda harika resim uretibildigini yazanlari gorursunuz !

Kisaca, boyle listelerle cihazlar sadece, kagit uzerinde kalirlar, ev performanslari ise farklidir !

Birde yorum eklemis...XX serisini geciyorum vasat, xxx serisini geciyorum vasat, boyle birsey yok, neyi geciyorsun yada vasat dedigin cihazlari sen nerde test ettin acaba, hangi harici cihazlarla panelin performansina baktin !

XX serilerini ise , sozde iyi olarak gostermis, cihaz serisini yazmiyorum, super dedigi cihaz listede var, sonsuz kontrast deniyor, oysaki cihaz 400 nit kontrast uretiyor, bumudur super cihaz ?

Bu cihaz ancak dvd ve merica medya playerdan film izlersin, SD yayinlarda, ondeki resimle arka fonu ise ayri ayri izlersin, panel pixsel taramasini bile dogru durust yapamaz !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 22 Kasım 2012; 17:56:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Bu listeye gore panel alacaksaniz, yada bu tur listelere gore, bence ilk gordugunuz urunu alin daha iyi !

50hrz-100hrz-600-2500hrz, Arkadaslar boyle cihaz alinmaz, bunun hic bir mantikli aciklamasida olmaz olamaz, hrz konusu halen Turkiyede tuaf sekilde super onemli saniliyor, evet onemlidir fakat siz Amerika yada Japonyada yasamiyorsunuz, Avrupadasiniz !

Tekrar yaziyorum, defalarca yazdim Avrupada tum cihazlar standart 50 hrtztir, ve tum ureticiler buna kayitsiz sartsiz uymak mecburiyetindeler !

Eski donemlerde bu hrtz rezalati vardi, Ulkelerin paralari ciddi olarak cope gitti, uyanik ureticiler yuzunden ve Avrupa ciddi bir yatirimla bu olaya noktayi koydu !

Su listeyi veren Arkadaslar bana ve sizlere keske, panelin resim okuma frekanslarinida yazssalar, isin detayi budur, 600 satir okumasi olan bir cihaz 200 hrtz olsa ne olacak soylermisiniz ?

Yada Sonsuz kontrast diye sunulan ama temelinde 400 nitlik konrasta sahip cihaz size hangi ust kalitede resmi verebilir acaba, birde bunu 100 hrtz dusunun o panelle ancak Dvd yada harici medya player ile film izlersiniz, tv kanllarinda vasati gecemez !

Yazilim olarak, birakin, gercek resim islemesine bakin, 50 hrzlik bir panel net olarak iddia ediyorum harikalar yaratir, 3D performansinda panelin net 60 hrz islemesi yeterlidir, Dunyada boyledir, hrtz evet cihaz gercekten mapping performansi iyiyse 3D goruntude size harikalar yaratir, panasonic orneklerinde oldugu gibi, cunki panllerin pixsel taramlari hrtz taramsi ile nerdeyse tam uyumludur ve 50hrtz uzerinden gelen sinyali islerler !

Froumda yazilarima bakin, panelleri etkileyen akliniza gelemyen detaylari yazdim, deneynelerin yorumlarida ortadadir, kotu sandigi cihazinin aslinda harika resim uretibildigini yazanlari gorursunuz !

Kisaca, boyle listelerle cihazlar sadece, kagit uzerinde kalirlar, ev performanslari ise farklidir !

Birde yorum eklemis...XX serisini geciyorum vasat, xxx serisini geciyorum vasat, boyle birsey yok, neyi geciyorsun yada vasat dedigin cihazlari sen nerde test ettin acaba, hangi harici cihazlarla panelin performansina baktin !

XX serilerini ise , sozde iyi olarak gostermis, cihaz serisini yazmiyorum, super dedigi cihaz listede var, sonsuz kontrast deniyor, oysaki cihaz 400 nit kontrast uretiyor, bumudur super cihaz ?

Bu cihaz ancak dvd ve merica medya playerdan film izlersin, SD yayinlarda, ondeki resimle arka fonu ise ayri ayri izlersin, panel pixsel taramasini bile dogru durust yapamaz !

Hocam yorumunuz için teşekkür ediyorum. Yalnız tam sonuca vardık derken benim kafamı karıştırdınız, iyide yaptınız, daha çok şey öğreneceğim sayenizde.

Şimdi bu televizyon konusunda bilgi sahibi değilim. Piyasada o kadar çok ürün var ki gerçekten kafam karışmış vaziyette. Ve çoğu ürün aynı özelliklere sahip olmasına rağmen farklı fiyatlara satılıyor. Bazı ürünlerdeki tek farklılıkta sadece Hz değerleri oluyor. Hal böyle olunca insan ister istemez Hz değerinin önemli olduğunu düşünmeye başlıyor. Herkesden duyduğum tv yayınlarınız 50 - 60 Hz i desteklediği , daha fazla Hz nin bir anlamının kalmayacağı. Ancak çoğu insanda böyle bir saçmalığın kabul edilemeyeceğini, Hz nin özellikle panel Hz değerinin çok önemli olduğunu savunuyorlar.

Şimdi bu koşullar altında benim merak ettiğim 3D yada Mkv formatındaki filmlerde bu Hz değeri gene önemini yitiriyor mu ? Çok fazla tv izlemem, hatta haftalarca aylarca izlemediğim oluyor. Benim için önemli olan bir televizyonda blueray filmlerdeki performansıdır. Hz nin bu filmler üzerine bir etkisi yoktur diyebilir misiniz ? Yada televizyonlar arasındaki fiyat farklılıklarının nedeni nedir ? Aynı özelliklere sahip Hz leri farklı 3 televizyon 700'er TL farkla satılıyor. Bu konuda yorum yapabilir misiniz?

• quote:

quote:

Şimdi arkadaşlar uzun uzun konuşmuşsunuz. Bende okuyarak tartışmaya dahil olmuş oldum.

Kendimce şu şekilde özetledim. Eğer sizde benimle aynı fikirde olursanız ana mesaja eklemeyi düşünüyorum. Tabi sizin fikirleriniz olduğunu alıntılayarak paylaşacağım. Eklemek istediğiniz şeyler olursa da söyleyebilirsiniz.

Öncelikle firmalar arasındaki çelişkileri kaldırmak adına bir düzeltme yapmak istiyorum. Benim gözlemlediğim, bir çok arkadaşımızında desteklediği üzere, Philipslerde renkler canlı, Samsunglarda aydınlık, LG lerde mat. Şimdi bu konuda şu iyidir bu iyidir gibi bir yorum doğru olmaz, çünkü birbirlerinden farklılar. Çelişkileri kaldırmak açısından hangi markanın renkleri hoşunuza giderse onun seçilmesinin doğru olacağını belirtmek istiyorum. Ben daha mat severken başkası daha aydınlık renkleri tercih edebilir, sevebilir.

Diğer bir konu aktif ve pasif 3D gözlük. Özetle aktif gözlük pil yada şarj ile çalışma imkanına sahiptir. Benim gözlemlediğim kadarıyla 3D performansı olarak pasif e göre birazcık daha aydınlık ve nettir. Ancak bu gözü çok yoracak bir durumdadır. Pasif gözlükte ise durumlar daha farklıdır. Pil yada herhangi bir şarj durumuna ihtiyaç yoktur. 3D performansı biraz daha bulanıktır ve daha karanlıktır. Gene markalar arasında belirttiğim gibi burada da bazı kullanıcılar daha aydınlık bir görüntüden hoşlanırken, bazıları daha karanlık görüntüden hoşlanabilir. Yada zamanla gözlerindeki tepkilere göre ikisi arasında karar verebilir.

Görüşlerim bu şekilde. Düzeltmemi istediğiniz noktaları belirtirseniz konuya giren arkadaşlar ana konudan hemen fikir sahibi olabilirler. Bu fikirler kesinlikle doğru olmayabilir ama en azından konuya dahil olmada başarılı olabilir. Yanlışlarımızıda daha fazla katılımcı ile düzeltebiliriz.

• quote:

quote:

quote:

Şimdi arkadaşlar uzun uzun konuşmuşsunuz. Bende okuyarak tartışmaya dahil olmuş oldum.

Kendimce şu şekilde özetledim. Eğer sizde benimle aynı fikirde olursanız ana mesaja eklemeyi düşünüyorum. Tabi sizin fikirleriniz olduğunu alıntılayarak paylaşacağım. Eklemek istediğiniz şeyler olursa da söyleyebilirsiniz.

Öncelikle firmalar arasındaki çelişkileri kaldırmak adına bir düzeltme yapmak istiyorum. Benim gözlemlediğim, bir çok arkadaşımızında desteklediği üzere, Philipslerde renkler canlı, Samsunglarda aydınlık, LG lerde mat. Şimdi bu konuda şu iyidir bu iyidir gibi bir yorum doğru olmaz, çünkü birbirlerinden farklılar. Çelişkileri kaldırmak açısından hangi markanın renkleri hoşunuza giderse onun seçilmesinin doğru olacağını belirtmek istiyorum. Ben daha mat severken başkası daha aydınlık renkleri tercih edebilir, sevebilir.

Diğer bir konu aktif ve pasif 3D gözlük. Özetle aktif gözlük pil yada şarj ile çalışma imkanına sahiptir. Benim gözlemlediğim kadarıyla 3D performansı olarak pasif e göre birazcık daha aydınlık ve nettir. Ancak bu gözü çok yoracak bir durumdadır. Pasif gözlükte ise durumlar daha farklıdır. Pil yada herhangi bir şarj durumuna ihtiyaç yoktur. 3D performansı biraz daha bulanıktır ve daha karanlıktır. Gene markalar arasında belirttiğim gibi burada da bazı kullanıcılar daha aydınlık bir görüntüden hoşlanırken, bazıları daha karanlık görüntüden hoşlanabilir. Yada zamanla gözlerindeki tepkilere göre ikisi arasında karar verebilir.

Görüşlerim bu şekilde. Düzeltmemi istediğiniz noktaları belirtirseniz konuya giren arkadaşlar ana konudan hemen fikir sahibi olabilirler. Bu fikirler kesinlikle doğru olmayabilir ama en azından konuya dahil olmada başarılı olabilir. Yanlışlarımızıda daha fazla katılımcı ile düzeltebiliriz.

Dünyada panel üreticisi iki tane büyük firma var lg ve samsung.

lg çift katman panel kullandıgı için görüntüyü mat veriyor ve cogu sahnede siyah olan renkleri gri olarak görebiliyorsunuz

samsung da ise renklı canlıdır.

3d olayına gelecek olursak pil ve şarjz çok büyük bir eksimi ha benim için değil. en azından 1080p de 3d görüntü izleyebiliyorum ve sürekli pili bitecek birşeyde değil 154 saat ömür belirtiliyor.

göz yorma olayına gelecek olursak ilk 5 dakika rahatsız ediyor sonradan alışıyor. sizde durum nedir bilemiyorum

philips panellerini lg den alıyor bildiğim kadarı ile. aynı pasif gözlügü kullanıyor.

eşdeğer serileri karşılaştıracak olursak samsung derim.

şunuda söylemeliyim lg bugün es7000 ve es8000 karşısına koyacaği bir ürünü yok

• quote:

quote:

quote:

hocam güzel açıklamışsınız. ben biraz özetleyeyim.

resim kalitesi genel anlamda philipsin(sony de) daha doğal, lgnin daha aydınlık samsungun ise kontrastı çok yüksek. hatta bazı resimlerde buz mavisini beyaz gösteriyor. annemde samsung var kontrastı sevdiği için memnun. bende lg ve sony var. sonynin resim kalitesini tercih ederim. renk paleti kişisel olduğu için tercih zevk sahibinin.

3d meselesine gelirsek.

aktif: avantaj, renk doygunluğu, aydınlık görüntü, full hd görüntü vermesi, izleme açısının yüksekliği
    dezavantaj, ağır gözlük, gözü yorması, göz ve baş ağrısına neden olması, uzun süre izlemede sıkıntı çıkarması

pasif: avantaj, hafif gözlük, derinlik ayarı yapılabilmesi, izlemesi daha rahat,
    dezavantaj, çözünürlüğün düşmesi, koyu görüntü, izleme açısının darlığı

• quote:

Orijinalden alıntı: andy1

quote:

Philips:

Sony:

andy1

o kadar yazmışşın ama ...yine örnekleme olarak kalmış :)

panel frekanslarını yazmamışsın yada resim okuma frekansı da yazabilirsin...ismi geçen arkadaş yazmış ama kendi fikri gibi...kim neder bilmem..

bilgin varsa sen yazabilrisin..

hz önemsiz zaten...

• quote:

quote:

quote:

quote:

lg çift katman panel kullandıgı için görüntüyü mat veriyor ve cogu sahnede siyah olan renkleri gri olarak görebiliyorsunuz

3d olayına gelecek olursak pil ve şarjz çok büyük bir eksimi ha benim için değil. en azından 1080p de 3d görüntü izleyebiliyorum ve sürekli pili bitecek birşeyde değil 154 saat ömür belirtiliyor.

göz yorma olayına gelecek olursak ilk 5 dakika rahatsız ediyor sonradan alışıyor. sizde durum nedir bilemiyorum

philips panellerini lg den alıyor bildiğim kadarı ile. aynı pasif gözlügü kullanıyor.

lg 760-860-960 bu seri es7000 es 8000 den dahamı kötü ?
    samsungcu oldugunuz için mi yoksa farklı bir nedeni mi var es7000-8000 i begenmenizin ...
    karsılastırmalarda es-7000-8000 den daha avantajlı gibi lg 760-860-960 serisi

• quote:

Orijinalden alıntı: KAUANKA

quote:

quote:

quote:

quote:

samsungcu oldugunuz için mi yoksa farklı bir nedeni mi var es7000-8000 i begenmenizin ...

Elle kontrol
    Sesle kontrol
    Evo kit
    Ultra clear panel
    Yan uygulamalar
    Irc blaster

Bunlar yeterlidir hocam. Samsungcu olmamla bir alakasi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Elle kontrol
    Sesle kontrol
    Evo kit
    Ultra clear panel
    Yan uygulamalar
    Irc blaster

bu dediklerinizi 65$a alınan mk802 iii pc boxı tvye bağlayarak da yapabiliriz.

arkadaşın sorusu panel kalitesi anlamında sanıyorum ki.

zira benim de yurtdışı dahil olmak üzere okuduğum tüm inceleme-yorumlarda sony hx920 serisinin en iyi led olduğu idi.(butik modeller hariç)

• quote:

o kadar yazmışşın ama ...yine örnekleme olarak kalmış :)

panel frekanslarını yazmamışsın yada resim okuma frekansı da yazabilirsin...ismi geçen arkadaş yazmış ama kendi fikri gibi...kim neder bilmem..

bilgin varsa sen yazabilrisin..

hz önemsiz zaten...

Zaten yazimin en basinda, konunun size yonelik olmadigini belirtmistim, listeyei ekleyen Arkadas icin gercerlidir, yada liste buraya amaci tam olarak aktarilmamistir, bilemiyorum !

Panellerde hrz defalarca yazdim, 50hrz satndarttir !

Onemli olan cihazin mapping yapabilmesidir ozellikle FollHd denilen cihazlarin gercek, satir araligini yazarsak, konu uzar, orneklersem Bugün Samsung ES8000 900satir Panasonickler ayni sakilde, fakat her seri farklidir !

Buna birde mapping ve jaggies ozelligini ekleyelim, boyle bir panel hariklar yaratacaktir fakat bu mukemmelik tv yayinlarda superken malesef harici playerlar uzerinden tekrar panel ayarlari ile oynamaniz gerekir, kisaca mukemmel olan bir panel bulmak zor ozellikle Avrupa icin !

LG serileri Avrupada vasat performans sunarken ayni seri Amerikada mükemmel islere imza atar, cunki sinyal sistemi farklidir ozellikle 9 serilerinde, Sharp ayni sekilde Avrupada fazla ilgi gormezken Amerikada en fazla tercih edilen cihazdir, ornekleri cogaltabiliriz !

Burda dikkat ederseniz genel olarak yaziyorum, oysaki siteye eklemistim, cihazlar panel yapilari vs ile alakali konu vardi !

Soyle demek lazim, kimse uzerine alinmasin rica ediyorum, kimse aldigi paneli kullanmayi bilmiyor, bir konuda panelden sikayeti olan bir Arkadasa ufak bir detayi soyledim ve uygulamis, sozyledigi cumle tvme haksizlik yapmisim, cunki LcdLed urunler gercekten fazlasi ile secicidirler, buna simarik cocuk diyebiliriz !

Diger Arkadasim Renk kalibrasyonlari, Samsung ve Sonyde daha iyi demis, oysaki bu iki firmaninda bir cok serisinde doygun renkler hakimdir, Sony renk sistemi hepsinden farklidir Vaia teknolojisi uzerinden renk kalibrasyon degerleri gecerlidir, buda bana gore herkese gore tartisilabilir !

Renk uretimi fazlasi ile hassastir, oysaki panelde genl kistas gercek renk egrileri uzerine gore konusmak gerekir, ozellikle yeni nesil urunlerde bu cok farklidir, beyaz ve siyah dengeleri tutarli olmak zorunda, simdi bakiyoruz sonsuz kontrast deniyor, oysaki urettigi kontrast bellidir !

Bu iki dengeyi fizlemek ise panel islemcisine duser, yine basit ornek, cihazlariniza ozellikle SD yayinlarda bakin, ornek haber saatinde, spikerin arka fondaki canli renkler net ve sabit olmalidir, bir cok panel bunu yapamaz, en basit ornektir bu hd box kaliteside kurtarmaz, kablolarin kaliteside voltajin kaliteside sadece biraz daha iyilestirir hepside budur !

Ben tek tek serileri yazmiyorum, cunki kullanan Insanlara saygisizlik yada moral bozmak istemem, GuleGule kullansinlar !

Ozetle, panel seciminde en mantikli tercih, sizlerin kullanma alanlariniz olmalidir, smart tv ile alakasi olmayan birinin bu ozellik icin tv almasi, yada yeni moda cikti dahili reciver var diye panel almalari gibi !

Tv izleyen bir Arkadasa sen ES8000 al super demek bana gore yanlistir, 1500 liraya panel varken 3000 liralik panel al demek, hatalidir !

Ornegide var, bir Arkadas panel istiyor, herkes yazmis, oysaki HDready bir cihaz bu Insana harika bir goruntu ziyafeti yasatacaktir hemde 50 inc tvyi 1300 liraya alarak !

• quote:

quote:

quote:

Elle kontrol
    Sesle kontrol
    Evo kit
    Ultra clear panel
    Yan uygulamalar
    Irc blaster

zira benim de yurtdışı dahil olmak üzere okuduğum tüm inceleme-yorumlarda sony hx920 serisinin en iyi led olduğu idi.(butik modeller hariç)

üstadlar ben yeniyim bu konuda
    lg 47lm760
    lg 47lm860
    lg 47lm960
    sony hx850
    PHILIPS 46PFL7007K
    bu ürünlerden birini almayı düsünüyorum
    samsung es 7000 es 8000 elle-sesle kontrol pek cazip gelmedi
    evo kit suan kutusundan cıkıyormu daha sonra kendimz ayrıca bu ürünü alıp ücret ödeyecekmiyiz.?
    onun haricinde pek anlamıyorum yen yeni incelemelerde bulunup forumu takip ediyorum
    es-7000 es -8000 nin diger özelliklerde de lg-sony-phılıps sayılan modellerden bir farkı ve ayrıcalıgı oldugunu kıyaslamalarda göremedim.

sizce es 7000 es 8000 de düsünmelimiyim?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Elle kontrol
    Sesle kontrol
    Evo kit
    Ultra clear panel
    Yan uygulamalar
    Irc blaster

üstadlar ben yeniyim bu konuda
    lg 47lm760
    lg 47lm860
    lg 47lm960
    sony hx850
    PHILIPS 46PFL7007K
    bu ürünlerden birini almayı düsünüyorum
    samsung es 7000 es 8000 elle-sesle kontrol pek cazip gelmedi
    evo kit suan kutusundan cıkıyormu daha sonra kendimz ayrıca bu ürünü alıp ücret ödeyecekmiyiz.?
    onun haricinde pek anlamıyorum yen yeni incelemelerde bulunup forumu takip ediyorum
    es-7000 es -8000 nin diger özelliklerde de lg-sony-phılıps sayılan modellerden bir farkı ve ayrıcalıgı oldugunu kıyaslamalarda göremedim.

sizce es 7000 es 8000 de düsünmelimiyim?

Es7000 ve 8000 de evo kit var baska kullanan firma yok. 2013 de ulkemize giris yapacak servislerden temin edilebilecek. Elle kontrol neden cazip gelmedi magazada ayakta kullaniyorsunuz oturdugunuz yerden dirseginizi koltuga yaslayip deneyin birde. Eve geldiniz cok yorgunsunuz kumandayi bulamadiniz bir hi tv sozcugu ile tv yi acabilirsiniz. Ayni sekilde ses acabilir kanal degistirebilirsiniz. Cam uzerinden skype ile arkadaslarinizla konusabilirsiniz. Cektiginiz resimleri could server araciligi ile paylasabilir depolayabilirsiniz. Allshare ile baska cihazlarla paylasim yapabilirsiniz. Es8000 gercekten harika bir cihaz hakkini vererek kullanmak lazim tabiki. Daha bir cok ozelligi olan bir cihaz suan aklima gelmiyor hepai

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• samsung es-7000 es8000 serisinden özellikle turuncu arkadasların tavrından dolayı sogudum.. gittigim bayide sonye bakıyorum beyfendi paranızı bosuna harcamayın samsung verelim söyle ii böyle ii lg ye bakıyorum bu seriyi bosverin samsung beyfendi.... phlıps bakıyorum samsung beyfendi gibi bir tavır sergilediler :)
    ZORLA ES-8000 alacak değilim yaaa:) elle ve sesle kontrol harici diger özellklerde inan lg-sony-phlphsten ayrılan bir özelliği göremedim. dediğiniz gibi belki ayakta magazada pek cazip gelmemiş olabilr. Yalnız lg 760 model tv alan bir arkadasımda birebir kumandasını deneyip gördügümde cok hosuma gitti.
    şu an yeni yeni araştırdıgımdan farkı belki anlayamıyorum ama es-8000 en iyisi diye internettede bir kaynak yok sanırım forumda bile sony kullanıcı arkadaslar özellkle hx850-950 serileri EN İYİ SONY diyor. siz lg veya diger markalar es 8000 in karsısına bir model cıkaramadı demenizi duyunca turuncu arkadaslar geldi aklıma o yüzden sizden gercek bir bilgi almak için sordum.
    lg konusundada özellkle lm960-860 serisinin bazı sitelerde kıyaslamalarda es 8000 den üstünlüğü söz konusu oluyor
    phlıpste keza 7000-8000-9000 serilerinden bazı modelleri es8000 den daha üstün gibi duruyor
    fiyat olarakta es-8000 EN İYİSİ dersek diger SONY-LG-PHLPs ın modelleri fiyat olarak daha yüksek
    saygılar

• Bir iki günden beri girmedim konuya baya bir yorum almışsın hocam. Tebrik ediyorum konu iyi ilerliyor. Bu arada ilk mesajında benimde adımı yazmışsın, onun için ayrıca teşekkür ederim.

Ama konuda azıcıkta tartışmalar olmuş. Önemli olan saygı ve sevgi çerçevesini aşmadan yorum yapabilmektir bana göre. Ben noktanınsabiti ve andy1 abilerimi iyi bilirim, yazılarınıda takip ederim elimden geldiğince Azazel ve diğer arkadaşları ise pek bir bilgim yoktur. Ama önemli değil. Önemli olan burada bilgiye ihtiyacı olan insanlara bilgi verebilmek. Buradaki herkeste öyle yapmaya çalışıyor ve öylede yapması gerek. Soru sorsun herkes ve bilen birileri mutlaka cevap verecektir. Er ya da geç. Neyse ben çok uzattım banada ihtiyacın olursa alıntıyla ulaş.

@andy1 ve @noktanınsabiti abilerime ve herkese saygılar.
  • Sony den şaşma kardeşimmmm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün vatandaki %30 indirim ile beraber TV araştırmalarımı hızlandırdım. Philips 47PFL6907 yi beğendim ve aldım. Aklımda 47PFL7007 vardı ancak aktif gözlük kullandığını öğrendiğim için, benimde gözler bozuk, pişman olmamak için pasif gözlük içeren bir model almaya karar vererek yaptım tercihimi. Bir ara gözüm LG 55LM760S e kaydı ama baya pahalı birde salona büyük gelmesinden endişe ettiğim için vazgeçtim. Pazartesi günü kuruluma gelecekler. O zaman sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım. Şu an için kararımdan memnunum gibi.
  • 47pfl6907 vatanda ne kadar _?
  • 2.800 TL. %30 indirim yok ama piyasaya göre 200 TL ucuz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.