Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: |YipMan|

ASAL yoklama başvurusu yapmaya çalışıyorum fakat e devlette erteleme başvurusu kısmında şu seçenekler çıkıyor hangisini seçeceğimi bilemedim.

Öğrenci değilim 9 ekimde mezun oldum. Neden hem okuyup hem askere gitmek istiyorum yazıyor?
    Aynı durum bende de var. Ben Haziran'da mezun oldum. Kasım 2019 celbi için başvurmak istediğimde rahatlıkla başvurabiliyordum böyle sorular sorulmuyordu başvuruda(Şubat 2020'de gitmek istediğim için başvurmamıştım). Ama şimdi Şubat 2020 celbi için başvurmak istediğimde sende olduğu gibi garip bir soru çıkıyor. Üstelik daha önceden subay/astsubaylıktan ayrıldınız mı gibilerinden sorular da var. Ayrıca başvurunun hiçbir kısmında herhangi bir celp tarihi seçilmiyor. Askeri şubede "Mezuniyetin sisteme düşmemiş" falan demişler sana ama benim mezuniyetim sistemde kayıtlı. 4-5 aydır mezunum, okulumla ilişiğimi de kestim, otobüslerde kullanılan öğrenci kartım bile iptal oldu ama ben de senle aynı sorunu yaşıyorum şu an. Ben de kısa zaman içinde şubeye gideceğim sonucunu haber ederim. @|YipMan|

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timur 44 -- 11 Kasım 2019; 17:5:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• |YipMan| kullanıcısına yanıt
    Mezuniyet sisteme geç düşüyor. Ben günlerce bekledim mezuniyetim için (askerlik ile alakalı değil).

Bizde her şey şubeden oluyordu ondan sorun da olmuyordu. Şimdi e-Devlet arada hata veriyor, uğraştırıyor.

Sınıflandırmalar yapıldığında sistem seni lise mezunu sayıyorsa yedek subay olamazsın. Belli aralıklarla kontrolünü yap. Gerekirse Ankara'ya dilekçe yaz.
  • Tmp341 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın yaşadığı sorun bende de var hocam. Üstelik ben Haziran'da mezun oldum, okulumla ilişiğimi de kestim. Ağustos'ta, Kasım 2019 celbi için başvurmak istediğimde hiçbir sıkıntı yaşamıyordum(Şubat 2020'de başvurmak istediğim için Kasım 2019'a başvurmamıştım), mezuniyetim sisteme kayıtlıydı ki hala da kayıtlı mezuniyet tarihi vb. bilgilerim de açık ve net yazılı sistemde. Ama şimdi başvurmak istediğimde arkadaşın yaşadığı sorunla ben de karşılaşıyorum. Üstüne üstlük celp tarihi falan da seçilmiyor. ASAL Yoklama Başvurusu'nda güncelleme yapılıp yeni sorular/kriterler mi eklendi bilmiyorum ama 2-3 ay önce sorun yaşamıyorken şu an sorun yaşıyorum.

• Arkadaşlar asal başvuru yaparken fobi kısmında fobim yoktur dememe rağmen kendi otomatik fobi ekliyor genel bir hataymış sanırım.Bu durumla karşılaşan oldu mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Timur 44 T kullanıcısına yanıt
    Bunu asal çözer. Ya şubelerden ya da sistemi üzerinden. Çok değişiklik yapıldı, ne nedir ne değildir artık anlamıyorum.
  • Paramediko P kullanıcısına yanıt
    Evet bendede aynısı oldu yüzmeyi biliyorum dememe rağmen sudan korkma boğulma felan cıktı cevapları değişip denedim sonuç değişmedi en son onayladım yolladim bir sıkıntı çıkarmı yada degisebilirmiyiz

• İyi akşamlar,
    Ben şubat 2020 de askere gitmek için eylül ayında tecilimi bozdurdum.Şubede ki görevlide bana şubatta gidersin demişti.Şimdi e devletten baktığım zaman 30/06/2020 ye kadar askerlik ile ilişiği yoktur yazıyor.Şimdi ben şubatta gider miyim yoksa yaza mı kalırım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NrttnAkdmr

İyi akşamlar,
    Ben şubat 2020 de askere gitmek için eylül ayında tecilimi bozdurdum.Şubede ki görevlide bana şubatta gidersin demişti.Şimdi e devletten baktığım zaman 30/06/2020 ye kadar askerlik ile ilişiği yoktur yazıyor.Şimdi ben şubatta gider miyim yoksa yaza mı kalırım?
    Şubatta gidersinde, sadece tecil bozdurup başka işlem yapmadın mı?
    Yapmadıysan yapman lazım. Yoklama ve tercih işlemlerini yap.
    Yaptıysan durum belgende "Sınıf ve tertibat bekliyor" yazması lazım.

• Nebula_21 N kullanıcısına yanıt
    7 kasımda işlemim halloldu. Olumsuz düşündüğüm için az kalsın hayalimdeki mesleği yapmak için elimdeki bir şansı kaçırıyordum. Senin sayende tekrar bir şansım daha oldu kardeşim. Buraya bu konuyu araştırmak için geldiğimden beri hep olumsuz düşünen insanların yorumlarıyla karşılaştım. Birde bildiklerinden çok emin bir şekilde garanti veriyorlar olmayacağına dair. Tartışmaktan yoruldum. Gerçekten şanslıymışım. Yoksa bu kendinden son derece emin gayriresmi bürokrat arkadaşların söylediklerine inanmamak çok zor olurdu. İşlem oldu diyorum. Yayınlanan kanunlarda bunlar yazmıyor diyorum. Bana hala olmaz ben kanunu okudum böyle birşey yok diyor. Çıldırtıyorlar adamı ne kadar beyinsizler anlamıyorum. Az önce belgenin resmini çekip ağzıma ne küfür geldiyse yazdım sonra uğraşmaya gerek yok dedim sildim. Neyse kardeşim tekrar çok teşekkürler. Keşke herkes senin gibi iyi niyetli olsa. Telegrama nasıl giriyoruz? Bu sorunum için ilk defa kullandım ben burayı pek bilmiyorum. Link falan atarsan sevinirim.

• tekilkisilik T kullanıcısına yanıt
    Bi şey olmaz heralde. Komando olmak istemeyene komando çıktığına göre ne seçtiğimizin pek önemi yok sanırım

Yoklama ve tercih işlemlerimi de yaptım.
    Sınıf ve tertibat bekliyor da yazıyor.
    Sadece bu tarih kafamı karıştırdı çünkü şubatta gitmek istiyorum askere.Bundan dolayı yaza kalmak istemiyorum
  • NrttnAkdmr N kullanıcısına yanıt
    Kardo bende de 30.06.2020 sınıf tertibat yazıyo.Bende eylülde bozdurmuştum tecili.Demekki eylülde bozduranları mayısa mı atıyolar ney anlamadım.Şube ocak suvat martta birinde gidersin demişti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Co0lest C kullanıcısına yanıt
    Yarın şubeyi arıcam bakalım inşallah kalmam yaza
  • quote:

Orijinalden alıntı: NrttnAkdmr

Yarın şubeyi arıcam bakalım inşallah kalmam yaza
    Benide bilgilendirirsen sevinirim kardeşim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Co0lest C kullanıcısına yanıt
    Tabi ki yazarım.

• Sujanorm S kullanıcısına yanıt
    İşlemlerinin sorunsuz tamamlanmasına sevindim.Aynen çok kişi var, çok çok kesin konuşuyorlar, insanlarda onlara inanıyor ve yapmak (hakkı olmalarına rağmen) istediklerinden vazgeçiyorlar. Yani Bir konu hakkında kesin bilgin yoksa milleti yanlış yönlendirme :) değil mi? Bu arada Telegram için konunun ilk mesajında link var oraya tıklayıp giriş yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nebula_21 -- 11 Kasım 2019; 21:17:9 >
  • NrttnAkdmr N kullanıcısına yanıt
    Tamam, işlemlerin tamamlanmış.Şubat celbinde askersin. O tarih önemli değil. Bazı arkadaşlarda 30.06.2020 bazılarında 01.02.2020 bazılarında ve bende hiç tarih yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nebula_21 -- 11 Kasım 2019; 20:58:37 >
    Tamamdır dostum verdiğin bilgiler için teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.