Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A. KH. VE KH.HİZ.BL./BURDUR MERKEZ
    çıkan varmı mart 2020 teslim olma buluşalım .
    nasıl bir yer yazılanlardan nazikampı diyen çoğunlukda öyle mi.
  • Sevk belgesinde sağlık durumunda A09F04 kodu yazan var mı? Veya bu kodun hangi sağlık sorunuyla ilişkisi olduğunu bilen?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 21.10.2019 tarihinde yoklamamı yaptım muayne oldum ve şubede bana
    01.02.2020 sevk tarihi verdiler verdikleri evraklarda sevk tarihi şubat 2020 yazıyodu fakat askerlik yerleri açıklandı ama benim e devletten baktığımda hakkınızda sınıflandırılma bulunamamıştır diyo ama bana askerlik şubesinde şubatta gidersin demislerdi bende ona göre hazırlık yaptım verdikleri evraklardada sevk tarihi şubat yazıyo fakat hala e devlette askerlik durum belgesinde sınıf ve tertibat bekleniyo yazıyo basına böyle bisey gelen varmı lütfen aydınlatırsanız sevinirim insallah mayıs celbine kalmamısımdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkselsimsek

Whatsapp Grubu ULŞ.PER.OKL Gaziemir/İzmir

Ben:ULŞ., PER.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI PER.OKL.K.LIĞI KURS, EĞT.DES. VE TATB.TB. KH. / GAZİEMİR / İZMİR
    Personel/Yedek Astsubay Şubat Celbindeyim

ULŞ., PER.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI PER.OKL.K.LIĞI KURS, EĞT.DES. VE TATB.TB. KH. / GAZİEMİR / İZMİR
    ULŞ., PER.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI EĞT.A.K.LIĞI 1 İNCİ ULŞ.EĞT.TB. KH. VE KH.TK./GAZİEMİR

çıkmış olan arkadaşları etiketledim. (görebildiklerimi)
    şimdi şöyle olması gerektiğini düşünüyorum.
    ULŞ., PER.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI (Ana birim)

PER.OKL.K.LIĞI KURS (1.Alt Birim)
    EĞT.A.K.LIĞI (2.Alt Birim)

EĞT.DES. VE TATB.TB. KH.(1.Alt Birimin 1.Bölümü)
    1 İNCİ ULŞ.EĞT.TB. KH. VE KH.TK. (2.Alt Birimin 1.Bölümü)

başka birim ve bölümler illaki vardır.
    forumda olanlar içinde bire bir yazılar uyuşuyor ise aynı koğuşta olma ihtimali çok yüksek.
    aynı birimler aynı binada işlerini yürütecektir.
    farklı birimlerdeki askerlerin haberleşmeyi sağlayan kısımları birbirini görebilecektir.
    yani aynı yerde olmamız karşılaşma ihtimalimizin olacağını göstermiyor fazla.

personel kısmında olanlar büyük ihtimal masabaşındaki görevlerde yer alacak.
    ulaştırma kısmı yazanda ise araç ulaşımı ile ilgili gibime geliyor.
    tabikide personel sadece masabaşı olacak kesin yada ulaşım sadece araç kullanımı değildir ulaştırma ile alakalı olan şeylerde vardır.

MühendisMurat Yarbayımız :) bilgilerin doğru yada yanlış olduğu konusunda bizi bilgilendirirse daha iyi olur.

##################
    Genel Bilgi
    ##################
    Ayrıca sınıflandırma sonucu görünmeyen arkadaşlar.

Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama
    Yedek Astsubay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama
    Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu
    Eğer hiçbir kısımda bir sonuç yok ise gelecek 3 celp döneminde askerde olmayacaksınız demektir.

sayfalarında ayrı ayrı sorgulama yapmaları daha mantıklı çünkü er iseniz astsubay lık veya subaylık kısmında görünmezsiniz
    çünkü er siniz
    aynı şekilde astsubay veya subay olduysanızda kendi sayfasında gözükecektir.
    yani sistem mantıklı bir şekilde çalışıyor. eksik kontrol etmek bizim hatamız olarak görülüyor. aynı yanlışlara askeriye muvazzaf iken düşmek daha sıkıntılı olabilir.

Muv. kısaltması yani muvazzaf demek askeriyede çalışan askeriyenin emri altında gibi düşünebilirsiniz.
    bu tür kısaltmalar. için şu linki bırakıyorum.https://www.lafsozluk.com/2010/10/askeri-ksaltmalar.html

sevk işlemini yapayanlar için ilk sayfadaki ilk mesajdaki resimde 5.madde (b) kısmını ikna olana kadar okumalarını rica ediyorum.

eğer bunun dışında farklı sorularınız var ise.
    tecil yoklama işlemi yoklama kaçağı bakaya kalmak tecil gibi sorularınız var ise yardımcı olmaya çalışabilirim.
    ek olarak askerlik şubesindeki çalışanlar tüm maddeleri okuyor gibi birşey söz konusu değil yanlış bilgilendirme yapanlar oluyor siz resmi gazetede yazan kanunları okumanız gerek
    hakkınızı savunabilmek için.
    şubede görevliye resmi gazetedeki maddeyi vurgulayarak açıklamasını yaptığım halde 10dk anlattıktan sonra arkadaşına sordu ve benim haklı olduğum ortaya çıktı.
    Dikkat etmenizi rica ediyorum.
    @Marmaratic @Mert103 @scartor @Rv370 @tunahan08 @Samedc16
    @şubatcelp @zuckree @artes16 @willbyers @otomotivustası @mhmetenes @Mendisbey @sercan3520
    hocam ben 21.10.2019 tarihinde yoklamamı yaptım muayne oldum ve şubede bana
    01.02.2020 sevk tarihi verdiler verdikleri evraklarda sevk tarihi şubat 2020 yazıyodu fakat askerlik yerleri açıklandı ama benim e devletten baktığımda hakkınızda sınıflandırılma bulunamamıştır diyo ama bana askerlik şubesinde şubatta gidersin demislerdi bende ona göre hazırlık yaptım verdikleri evraklardada sevk tarihi şubat yazıyo fakat hala e devlette askerlik durum belgesinde sınıf ve tertibat bekleniyo yazıyo basına böyle bisey gelen varmı lütfen aydınlatırsanız sevinirim insallah mayıs celbine kalmamısımdır

• quote:

Orijinalden alıntı: GrayW0lf

21.10.2019 tarihinde yoklamamı yaptım muayne oldum ve şubede bana
    Hocam mayıs celp dönemine kalmışsınız ne yazık ki.

• Elgeneral kullanıcısına yanıt
    Çok kalabalıktı ben gittiğimde ama güzel bir yerdi sorunuz varsa mesaj atabilirsiniz özelden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emhyr

Sınıflandırma yapıldıktan sonra tekrar tecil etmek mümkün.

Alıntıları Göster
    sağ olun hocam. bu ast subaylığın çıkma şansı nedir acaba, bir bilginiz var mı?
  • TekilBey kullanıcısına yanıt
    %5 diye tahmin ediyorum.

• Sivas merkez 5. Piyade eğitim tugayına kısa dönem askerlik yapmak için 2 şubatta teslim olucam orası çıkan varsa haberleşelim ve birşey sormak istiyorum muv özellligi (p00-1 avcı p.mng.k.cvş) ne demek ? Beden eğitimi öğretmenligi mezunuyum ne gibi bir görevle karşılaşabilirim ? Bilgi verirseniz sevinirim saygılar

• Brkgndz33 B kullanıcısına yanıt
    sayılı gün çabuk geçer :) komando olmak da herkesin işi değil, er kişinin işi. hayırlı uğurlu olsun.
  • Beyler, Kütahya hava üssüne er olarak gidiyorum. çok iyi bir yer olduğu söyleniyor.

Sınıfım ise, muhabere, muv özelliği, santral işletme olarak geçiyor. santralcilerin rahat olduğunu söylemek ne kadar mümkündür? bilen varsa, cevaplasın lütfen :=))
  • GrayW0lf G kullanıcısına yanıt
    Hocam yakın arkadaşım Ağustos'ta tecili bozdurdu. Önce Kasım celbinde gidersin dediler, çıkmadı. Şubat'ta kesin giderim kafasıyla tüm hazırlıklarını yaptı, yine çıkmadı. Şubeye beraber gittik, oradaki görevli Mayıs celbine kaldığını, belki arkadaşımın meslek sınıfına yönelik bir yedek astsubay alımı için bekletiliyor olabileceğini söyledi. Ayrıca Şubat 2019'da tecil bozdurup hala gidemeyenlerin olduğunu da söyledi. İlginç bir durum.

edit: Sakarya Taşkısığı 7. Komando Tugayı'nda yaptım. Oraya çıkan arkadaşlar varsa sorularını alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olmazöyleşey -- 26 Ocak 2020; 14:30:47 >
  • TOPÇU VE FZ. OKL. ÖGR. VE KURSLAR TB./POLATLI ANKARA çıkan varsa haberleşelim arkadaşlar.
    Yedek subay çıktı
  • Selamun aleyküm beyler arkadaşımın da gazi emir ulaştırma personel okulu ve eğitim merkezi komutanlığı (Sınıf olarak ulaştırma geçiyor.)
    yedek astsubay şubat 1 teslim
    wp grubu varsa size zahmet eklermisiniz
    0552 223 59 35
  • arr0w A kullanıcısına yanıt
    Benimde oraya çıktı bana özelden yaz kardeşim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yemrfk Y kullanıcısına yanıt
    Ooo bizim tayfa burdaymış. Ben de geliyorum 1 Şubat'ta :)

• Yedek subaylık istiyordum er çıktı kütahya er hava eğitim tugay’ına. Muvazzaf subaylık düşünüyorum veya polislik kpss gitsem kasamıcam. Sevk kağıdını almadım hala tahminim 1 şubat teslim vericek. Tecil etsem mi ne yapsam çok kararsız kaldım. Yedek olsak akşamları evimde çalışıp çözücektim şanssızlığıma doymayayım.

• 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.