Şimdi Ara

377. Dönem (Kasım 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.903
Cevap
55
Favori
698.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne olacak şimdi bu karantina işi ? Bu hafta terhis olacaktim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzinden döndüm. 10 gündür karantinadayim. 4 gün sonra da terhis oluyorum. Çıktığım zaman bir daha mı karantinaya gireceğim. Benim kadar zor durumda olan yoktur herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: plt13

İzinden döndüm. 10 gündür karantinadayim. 4 gün sonra da terhis oluyorum. Çıktığım zaman bir daha mı karantinaya gireceğim. Benim kadar zor durumda olan yoktur herhalde.
    Terhisler durduruldu. Terhis olacak 7 kişiye kamuflajlarını giyip ikinci bir emre kadar göreve devam etmeleri emredildi.

• SonSamsunlu kullanıcısına yanıt
    183 gün . 1 gün daha fazla giymem o kamuflajlı yakar yıkarım ortalığı sokarım bunların yapacağı ise. Zaten burdayım ne karantinası zaten içerdeyim o zaman tüm tsk karantinaya alınsın .

Umarım bize evrak imzalayıp evde karantinaya yollarlar

• 1999/4C lerin durumu ne olacak bilen varmı? 30 gün uzadı diyorlar. 4b lerede 14 gün karantina diyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1999/4B' lerin durumunu bilen var mı? Sanırım daha emir yayınlanmadı.
    İzin kullanmadım 24 Nisan' da terhis olmayı bekliyordum. 14 gün karantina muhabbeti çıktı. Bizi 10 Nisan gibi ilişiğimizi kesip karantinaya mı alcaklar yoksa resmi çıkış tarihimiz olan 1 Mayıs'a göre mi karantinaya alacaklar? Bu belirsizlik kötü oldu yaw. Dünden beri moralim bozuldu.
    $25

• Bizim tabur komutanı gelip TMİ tarihlerini sormuştu tek tek. Muhtemelen ona göre erkenden ktmye veya kykya yollayacaklar toplu halde. Çünkü yeni celbi de tugaya sokmamışlar KTM ve kyklarda bekletiyorlarmış.

• EniqmaticTr kullanıcısına yanıt
    Terhis tarihi 13 ve daha az olanlar muayene edilip terhis tarihinde yollancak eğer semptom yoksa.

Terhis tarihine 14 gün ve fazla olanlar son 14 gün kala muayene edilecek sonra karantinaya girecek çıkış tarihinde tekrar muayene edilip semptom yoksa yollanacak .

Müsterih ol kep altı :)

• 99/4a şafak doğan güneş 🌞
    bugün terhis muayenesi olduk ailem gelip alacak beni, tek başına kimseyi salmiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Litendria

99/4a şafak doğan güneş 🌞
    bugün terhis muayenesi olduk ailem gelip alacak beni, tek başına kimseyi salmiyorlar.
    Bizim çoğu arkadaşı da ailesi aldı. Ailesi gelmeyecek olanları bekletiyorlar. Atarsa 6. Bakalım ne olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bizim askerlik uzayacak diyorlar
    378 lerin meslekcileri geldi ama takım komutanları henüz gelmedi gelmeyecek diyorlar. Bizim burada 375 yedek subayların bazıları henüz terhis olmadı
    Bilgisi olan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Beyler bizim askerlik uzayacak diyorlar
    378 lerin meslekcileri geldi ama takım komutanları henüz gelmedi gelmeyecek diyorlar. Bizim burada 375 yedek subayların bazıları henüz terhis olmadı
    Bilgisi olan varmı
    Ben 375. Dönem meslekçi yedek subayım. Hiç izin kullanmadığım için geçen cuma izinlerimi sona koyup eve döndüm ama resmi terhis 25 nisan. 378. dönemlerin meslekçileri geldi bizim oraya, takım komutanlarının henüz gelmemiş olması doğal çünkü onların eğitimi 2.5 ay zaten, henüz eğitimlerini bitirmemişlerdir.

Askerliğin uzama ihtimalini ise sıfır olarak görmüyorum. Nisan ortasında çıkar kokusu diye düşünüyorum. 375. Dönemlerin resmi terhisine daha 25 gün var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emhyr

Ben 375. Dönem meslekçi yedek subayım. Hiç izin kullanmadığım için geçen cuma izinlerimi sona koyup eve döndüm ama resmi terhis 25 nisan. 378. dönemlerin meslekçileri geldi bizim oraya, takım komutanlarının henüz gelmemiş olması doğal çünkü onların eğitimi 2.5 ay zaten, henüz eğitimlerini bitirmemişlerdir.

Askerliğin uzama ihtimalini ise sıfır olarak görmüyorum. Nisan ortasında çıkar kokusu diye düşünüyorum. 375. Dönemlerin resmi terhisine daha 25 gün var.

Alıntıları Göster
    T.k 378 cuma mezun oluyor. Tmh ler iptal olmuş, onlara gitmeyin birliklerinize bekleyin demişler.
    Uçak bileti ödemeleri vs. Yapılmadı zaten

• Acaba bu durum mayıs celbine etkiler mi ? İptali söz konusu mu ? Ben mayıs celbinde yedek subaylık için başvurmustum bu dönem de o da olmaz galiba

• merhaba.27.02.2020 tarihinde mezun oldum, e-devlet askerlik erteleme kısmından tecil işlemimi yapacaktım, ama 31.12.2022 tarihine kadar tecilim olduğu ve tecil yapamayacağım yazıyor. ama ben daha tecil için hiçbirşey yapmamıştım. bir hata mı olmuş acaba, çünkü 2 seneyi geçiyor bu tarihe göre. bilgisi olan var mı?

• Bizim konu başlığında neden yedek astsubay yazmıyor?

• Terör bölgesinde olup terhisle ilgili bilgisi olan var mı?

• SonSamsunlu kullanıcısına yanıt
    Sorun nedir?

• 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.