Şimdi Ara

374. Dönem ( Şubat 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.172
Cevap
56
Favori
443.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onurcan.kaymak

Beyler 367. KDyim kısa dönem,sorusu olan varsa yanıtlayabilirim.
    vay devrem

aynen sorusu olan arkadaşlar çekinmeyin sorun
  • Yokmu ocak 30 da konya merkez hava savunma okulu na gelen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • adjustik kullanıcısına yanıt
    Acemi birliğim Mamak MEBS Okulu,Usta birliğim Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kapalımaraş Gazimağusa Ordueviydi,şimdi rüya gibi geliyor o günler hayret ediyorum nasıl atlatmışız..
  • Arkadaşlar hakkınızda herhangi bir sonuç bulunmamaktadır yazıyor. Ne anlama geldiğini bilen var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • silahı biz mi götürüyoruz çantaya başka ne koyucaz nası bişey bu askerlik beyler ilk defa gidiyorum yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fernando! -- 16 Ocak 2019; 3:39:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HamzaIsik

Arkadaşlar hakkınızda herhangi bir sonuç bulunmamaktadır yazıyor. Ne anlama geldiğini bilen var mı ?

Bende 93 luyum kasaimda muayene oldum uzun donem aciklanmadi nasil olacak bilmiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • contemporaneamente C kullanıcısına yanıt
    Senin gibi mantıklı adamların olmasıda sevindirici 😉 karşıyakalı 89

• Aynı soruları tekrar tekrar sormussunuz, az okuyun ne durumda ne yapacağınızın hepsinin cevabı var şu başlıkta.

Gelecek celp döneminden 3 ay önce yoklama işlemini halledersen, o celp döneminde asker olursun.

Uzun dönemlerin askerliği 15 Ocak, kısa dönem ve yedek subay 18 ocakta açıklanıyor.

Lisans mezunları yedek subay siniflandirma sayfasından gideceği yeri öğrenebilecek.(durum belgesi oluşturup durmayın)

Heyecanlanin tabi ki ama panik yapacak bir durum yok. Aksi bir durum olursa şubeyi aramak yerine bizzat gidip bütün sorularınızın cevabını alın.

Bu arada beni askerlikten su son bir ay içerisinde korkutan, okumayı, araştırmayı bilmeyen insanların yedek subay olma ihtimalleri.

Herkese hayırlı birşeyler.

• Lagari Hasan Çelebi kullanıcısına yanıt
    Aynen bende de öyle oldu arkadaşım. Geçen ekim de yerler açıklandığında benim yerim çıkmamıştı. Gittim sordum "sistemsel bir sıkıntı oluşmuş, şubata kaldın" dediler. İnan korkuyorum ya açıklanmazsa diye...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Outberk O kullanıcısına yanıt
    👍👍

• FCBeliever F kullanıcısına yanıt
    Selam arkadaşlar. Ben de lisans mezunuyum ve Yedek subaylık istiyorum.

@FCBeliever Dostum aynı durum benim kuzenimde yaşandı. Şubat döneminde askere alınacaklar arasında işlemlerini kasım ayında tamamladı. kendisi pek bilgi sahibi olmadıgı için işlemleri takip edemedi. Kendisine sordugumda askerlik subesini aradıgını ve ayın 15 acıklanacagını sölemişler. Fakat gel gör ki cocuk suan kacak durumunda...
  • kırkıncıceri K kullanıcısına yanıt
    evet uzun dönem benim
  • Beyler biz kısa dönem ve yds olanlar askere gitme tarihimiz tam olarak nedir 5-8 şubat arası mı doğru mu biliyorum bir sınava giricem tarihini ayarlamam gerekiyor

• 91li olup kısa dönem yapmak isteyen bir tek ben miyim? Bir de aklıma takılan soru ptt kartın gönderildiği yer önemli mi, değişik teoriler ortaya atılmış. Açıklansa da yerler şu heyacan ve stres yüzünden uyku bile uyuyamaz oldum.

• hocam özel değilse, neden bedelli düşünmediniz ? belki daha önce de sormuşlardır.

• Usta kd olursak bu yanimiza ne alalim kisisel bakim haricinde birsey goturelim mi? Yada aklina gelenleri bir not düşersen fikrimiz olsun ..

• Hocam sabah kacta kalkiyosunuz? Kacta yatiyosunuz? Yemeklerle doyuyomusunuz? Ne kadar serbes zaman veriyolar? Cep telefonuyla konusabiliyomusunuz? Akilli tel kullanabiliyomusun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Fernando!

silahı biz mi götürüyoruz çantaya başka ne koyucaz nası bişey bu askerlik beyler ilk defa gidiyorum yardım

Yanında roket atarı olmayanı kışlaya sokmuyorlar
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Bedelliye gerek duymadım. Bekarım ve bırakamayacağım bir işim yok. 15 bin lirayı daha mantıklı işlerde kullanabilirim. 5.5 ayı kendim için bir vakit kaybı ya da askerlik hizmetini bir eziyet olarak görmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: contemporaneamente

Bedelliye gerek duymadım. Bekarım ve bırakamayacağım bir işim yok. 15 bin lirayı daha mantıklı işlerde kullanabilirim. 5.5 ayı kendim için bir vakit kaybı ya da askerlik hizmetini bir eziyet olarak görmüyorum.
    mantıklı

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.