Şimdi Ara

368. Dönem [Ağustos 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları [GÜNCEL] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.186
Cevap
69
Favori
525.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim de ağustos celp ama bende askerlik şubelesınde aldığım kağıtta şu yaziyor en altta sizde de var mı "yükümlünün 01 haziran 2017 30 haziran 2017 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırmasi gerektir" yaziyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam tecil bozdurursaniz sevk öncesi yapılan işlemleri tamamlamış oluyorsunuz

• Noix~ kullanıcısına yanıt
    Konu sahibi hocam merhaba, 367 KD olarak gideceğim. konunuzu görünce girip bir selam vereyim ve şunu söyleyeyim dedim. Bu yerler belli olunca öyle çok bildirim geliyor ki hangi birini takip edip cevaplayacağını şaşırıyorsun hele birde benim gibi çalışan biriysen akşamlar yetmiyor bile :) en güzeli de e devlette o açıklanacağı günün sabahı beklemek oldu. yapmam yapmam dedim ama bir stres yapmışım gece uyku tutmadı. Sonuç olarak Acemi BKM.OKL ve EĞT. MRK BALIKESİR/ MERKEZ Usta 5 iNCİ KOR.KH.DES.GR. EMN. VE MHF.BL. / TEKİRDAĞ ÇORLU / TEKİRDAĞ

Allah herkese gönlüne göre yerler versin. Hepimize hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin inşallah. Herkese askerlik boyunca ve sonrasında ki hayatında başarılar diliyorum.

Alt Devrelerim benim
    Hocam size askerlik şubesinde verilen kağıdın en altına bakabilme ihtimaliniz var mi haziran da sevk işlemlerini tamamlayın ifadesi var mi sizde de

• okçu kullanıcısına yanıt
    eyv
    ama sizin konuda denk geldim , şimdiden stres bastı beni , ya uzun dönem çıkarsa? planlar hep kısa döneme göre... hatta ya komando falan çıkarsa ? yaş olmuş 30 , meslek bilgisayar mühendisliği
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

eyv
    ama sizin konuda denk geldim , şimdiden stres bastı beni , ya uzun dönem çıkarsa? planlar hep kısa döneme göre... hatta ya komando falan çıkarsa ? yaş olmuş 30 , meslek bilgisayar mühendisliği

hocam merak etmeyin, tsk artık çok aşırı ihtiyaç duyulmadığı taktirde isteğiniz dışında sınıflandırma yapmıyor. şahsen bizde öyle oldu çoğumuz KD istedik KD çıktı. Uzun dönem isteyip çıkmayanlar oldu (gerekli şartları sağlayamadılar demek ki, ortalama, bölüm, YDS vs). KD isteyip uzun çıkan şu an için yok görmedim bizim mayıs celbinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: okçu

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

eyv

hocam merak etmeyin, tsk artık çok aşırı ihtiyaç duyulmadığı taktirde isteğiniz dışında sınıflandırma yapmıyor. şahsen bizde öyle oldu çoğumuz KD istedik KD çıktı. Uzun dönem isteyip çıkmayanlar oldu (gerekli şartları sağlayamadılar demek ki, ortalama, bölüm, YDS vs). KD isteyip uzun çıkan şu an için yok görmedim bizim mayıs celbinde.

1 ya da 2 tane gördüm sizin konuda
    ama umut verici konuşmanız için teşekkürler

• Herkese merhaba arkadaşlar, tecili bozdurup ağustosta mı Kasımda mı askere gideyim bir türlü karar veremedim. Sizi de böyle görünce heyecan yapıyorum, boz tecili kaydol sende diye :)
  • okçu kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba öncelikle,

Konunuzu aktif olarak takip ediyorum, buraya da yorum yapmışsınız hoş geldiniz öncelikle. DonanımHaber büyük bir aile, ve bu aile olarak böyle şeylere öncülük etmek, öncülükten ziyade başlangıç vuruşunu yapmak bizlere nasip oldu.

Umarım o heyecanları yaşamak bizlere nasip olur, bu konuda her gün insanlarla konuştukça yalnızca bana mı oluyor bilmiyorum fakat gidecek olmak benim için 'mutluluk verici bir heyecan' olmaya başladı. Bu güzel bir şey diye düşünüyorum, sizde de böyle mi bilmiyorum. Umarım alt devreniz olarak gelirken bu konudan da sizlerin düştüğü yerlere bol miktarda düşeriz ve zorluk yaşamayız, parolamız donanımhaber .

Dediğiniz gibi herkese Allah gönlüne göre versin, iyi akşamlar.

• CodnameAlp kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, karar size ait tabi bence bizimle birlikte olun. Şaka bir yana kişisel bir nedeniniz yok ise ( ödenecek borç olur, plan, program vs olur ertelemeniz amenna. Fakat çalışıyor iseniz eli kulağında olan 'kıdem tazminatı fonu' yakın, bizler yırtacağız ama Kasım pek yırtamayacak gibi detayları tam bilmiyoruz ama tazminatın %1 ihtimalle bile yalan olması üzer beni açıkcası.

+ Olarak Ağustosta gitmenin avantajı nedir diye sorarsanız bana yaz ayı olduğu için katılımın az olduğu genel anlamda söyleniyor geçmiş dönemlerde ( yedek subay istiyorsanız bu önemli bir etken )
    + Ağustos ayında sadece acemi birliğinde yoğun sıcağa maruz kalacaksınız, ki bu yabancı olduğunuz bir ortamda soğukta kalmaktan çok daha iyi bir seçenek bence.
    + Dolu dolu ne tam yazı, ne de tam kışı yaşayacaksınız ( düştüğünüz yerde önemli burada fakat büyük ihtimalle bu şekilde bence. )
    + Kaçıracağınız bir bayram olacak, yeni yıl olacak belki ama bol izinli olacak diyorlar.
    + Karar sizin, süre azalıyor son gün 31 Mayıs 2017.

iyi akşamlar.

• muallim_say M kullanıcısına yanıt
    Var hocam, herkeste rutin olarak yazılan bir şey olduğunu söyledi askerlik şubesinde ki görevli.

Tecili bozdurduğum da sevk öncesi işlemleri de otomatik olarak hallettiğimi belirtti, bundan sonra yapman gereken sadece beklemek demişti. Tabi bir kişinin sözüne inanmayarak ben yine 1 haziran'da bir şubeyi aramayı düşünüyorum.
  • Devreler ama bugün khk küt diye cikdi valla ansızın tazminat yasası çıkar patlariz diye düşünmuyor değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: Noix~

Merhaba hocam, karar size ait tabi bence bizimle birlikte olun. Şaka bir yana kişisel bir nedeniniz yok ise ( ödenecek borç olur, plan, program vs olur ertelemeniz amenna. Fakat çalışıyor iseniz eli kulağında olan 'kıdem tazminatı fonu' yakın, bizler yırtacağız ama Kasım pek yırtamayacak gibi detayları tam bilmiyoruz ama tazminatın %1 ihtimalle bile yalan olması üzer beni açıkcası.

+ Olarak Ağustosta gitmenin avantajı nedir diye sorarsanız bana yaz ayı olduğu için katılımın az olduğu genel anlamda söyleniyor geçmiş dönemlerde ( yedek subay istiyorsanız bu önemli bir etken )
    + Ağustos ayında sadece acemi birliğinde yoğun sıcağa maruz kalacaksınız, ki bu yabancı olduğunuz bir ortamda soğukta kalmaktan çok daha iyi bir seçenek bence.
    + Dolu dolu ne tam yazı, ne de tam kışı yaşayacaksınız ( düştüğünüz yerde önemli burada fakat büyük ihtimalle bu şekilde bence. )
    + Kaçıracağınız bir bayram olacak, yeni yıl olacak belki ama bol izinli olacak diyorlar.
    + Karar sizin, süre azalıyor son gün 31 Mayıs 2017.

iyi akşamlar.

Hocam teşekkür ediyorum, kafamda ki soru işaretlerine büyük ölçüde cevap oldu yazdıkların.:) Tazminat konusunda işten çıkmayı düşünmüyorum açıkçası ama bakalım ani bir karar da verebilirim. Tek endişem yl tezimi, ağustostan önce verip mezun olabilirmiyim.. Askere Teslim tarihi, Ağustos başı değilde eylül olsa düşünmez başvururum da, tez yetişmez diye korkuyorum. Şimdi yazdıklarıma baktım da baya içimi dökmüşüm :)

• mamakstyla M kullanıcısına yanıt
    Hocam kıdem tazminatı kanun hükmünde kararname ile cikarilmiyor küçük bir bilgi, icimizi çok rahat tutalım. :)

• Noix valla doğrudur ben cahilim khk y la çıkmiyordur ama demek istediğim canikli bakan sona geldik diyor rte göreve gelince çıkarmasinlarda insallah nasip olur bayramı çifte kutlarız hepimiz : ) tazminat haberlerinde kulağım sürekli hop oturup kalkıyorum hayirlisi

• mamakstyla M kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman sizi rahatlatacak bir kaç açıklamada bulunayım.

Öncelikle kıdem tazminatı fonu bir kanun değil yasadır, yasalar değiştirilmesi için mevcut sistemimizde mecliste oylanması, ardından onaylanması gerekir. Aktif olarak 3-4 senedir devam eden kıdem tazminatı fonunda, DİSK vb işçi örgütleri yasaya tamamen karşı çıkarken, işverenlerde bulundukları ekonomik sorunlar sebebiyle aylık olarak tüm personeline kıdem tazminatı ayırma fikrine mantıklı bakmamakta.

- Bizim ülkemizde işçi ve işveren pek iplenmesede, yinede bir yere sahip onlarında düşünceleri. ÇVSG Bankanının açıklamaları şöyleydi hatırlayalım; Büyük bir projede sona doğru geliyoruz, önümüzde ki 2-3 ay içerisinde ( bunu 22 Nisanda falan dedi) tüm paydaşlara işleyişi anlatarak, sene sonuna doğru işleyişe sokmak istiyoruz dediler.

- Burada ki 2-3 ay ibaresi bizi otomatik olarak, Temmuz ayına getiriyor. 1 Temmuz itibariyle Meclis tatile girdiği için, her hangi bir yasa çıkarma hükmüne sahip olmuyor, 1 Ekim Meclisin açılış tarihi.

- Öncelikle, firmaları, ardından işçiyi bu işe ikna etmeleri lazım. Her hangi bir çalışma yapılmadı hala.

- Tarih olarak şu an 1 Mayıstayız ve önümüzde tamı tamına sadece 61 gün var. Bu 2 aylık süreçte inanıyorum ki, her hangi bir sürpriz ile karşılamayacağız. Ben bir firmada muhasebeciyim, sorabildiğim herkese bu konu hakkında bilgi sordum, bilgi aldım. Ve konuştuğum bu İşkur personelinden, yöneticisine, SMMM'e kadar herkese bu işin daha zaman alacağını belirtiyor, ani çıakcak bir yasa değil.

Üstad ben Diyanet İşlerinde 4B sözleşmeli personelim. 2 yılını dolduran 4B sözleşmelilerde kıdem tazminatından yararlanabiliyormuş. Haziranda 2 senem dolacak, ben bu tazmiantı alırsam askerlik dönüşü tekrar aynı yerde işe başlayabiliyor muyum ?
  • Askerlik dönüşü 10 gün içinde başvurman gerekiyor kurum' un tekrar alma zorunluluğu bulunarak 2 ay içinde alamazsa 3 maaş tazminat veriyor diye biliyorum. Neox inş inş diyor bekliyorum
  • Merhabalar,

Kısmetse ben de Ağustos celbinde giriyorum, yaş 27

Meslek Maden Mühendisliği.

Kütük Çorum,

Zaman azalıyor, inşallah hakkımızda hayırlısı olur, hem yer hem de özellik çalışan arkadaşlar için kıdem tazminatı:)

• Yas 20

Agustos Celbi

İsletme Yönetimi 2 Senelik Mezun

Uzun dönem. Komando:Hayır

Kütük: İstanbul Fatih

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.