Şimdi Ara

364. Dönem [Ağustos 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.101
Cevap
49
Favori
135.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu bilgi deposu yapalım ki ilk sayfalarda yazdıklarımız daha sonra teşrif edecek arkadaşlarımıza yol yordam olsun.

-- -- -- -- --

Askerde cep telefonu sorunsalı. Herkesin ve benimde en çok merak ettiklerimden birisiydi. Bu iş nasıl yürüyor peki ?

Herkesin bölüğüne göre fark etmekle birlikte eskiden askerlik yapanlardan büyük farkımız var. Kameralı, akıllı telefon olmamak kaydıyla askercell hattınız ile birlikte girebiliyorsunuz. İlk girişte çantanız aranır üstünüz çok aranmaz içeri girdikten sonrada yoğunluktan fazla arama olmaz. Komutanlarımızın insiyatifine bağlı olarak usta birliğinizde kendi telefonunuzuda içeri sokabilirsiniz. Kendi hattınızıda mutlaka biryerlere zulalayın askercell zulmüyle uğraşmayın.

-- -- -- --

Ptt kart olayına gelelim. Asker olacağımıza yakın yaklaşık olarak temmuzun 5inden sonra pttden adımıza kart basılacak. Bu kartlara birliğimize teslim olmadan önce yol parası, yemek parası için ufak bir miktar yatırılacak. Kartlar şehirlere göre teslim edilmektedir. Bazı arkaşların kartları birliğine teslim olduktan sonra dahi gelebilir. Daha önceki dönemlerde bu şekilde olanı olmuş.

-- -- -- -- --

Acemi birliğine giderken yanımıza çok sivil eşya almalımıyız ? Evet internette neler götürülmesiyle ilgili çok fazla bilgi bulunuyor ancak burada bir sorun var. Bu eşyaların içinde insanlar ilk acemi birliğine koca bir valizle gidiyor ve valizi açmadan ustaya teslim oluyor. Sadece üzerinizdeki kıyafetleriniz ve bir yedek t shirt , kazak götürmeniz kafi. Zira acemide yemin törenine kadar çarşı izni dahi yok. Sizin anlayacağınız kıyafetin hammallığını yaparsınız lakin giymeye fırsatınız olmaz.

Askerdeyken En önemli aksesuar casio asker saatidir. Kolunuzda su geçirmez sağlam bir saat olması sizin için herşeydir. Herzaman telefonla dolaşamayabilirsiniz bu yüzden n11den vs. Casio asker saati diye aratın 30 lira civarında fiyatıyla kesinlikle alın.

Kıyafet konusunda bölüğünüze birliğinize göre değişmekle birlikte bol bol iç çamaşırı , çorap vs değişir. Yeriniz belli olmadan satın almayın renk konusunda farklar olabiliyor.

Ağrı kesici , soğuk algınlığı hapları , kas gevşeltici ve özellikle bebek pudrası alın. Pudra ayaklar için bire bir. Bunların yanında ağrı kesicileri öyle kek gibi sokmaya çalışmayın askeriyeye ilaç sokmak yasak. Elinde bir poşete doldurup gidenler olur.. biliyorum olur yani.. çorap içlerine vs.. sağlam yerlere zulalayın sizin ciddi anlamda kurtarıcınız olur.

- - - -

Kitap götürmelimiyim ?

Kitap okumaya zaman bulabildiğiniz bir şubeye düşüp düşmediğinizi bilmeden kitap götürmeyin zira sadecw hamallığını yaparsınız.. zira sabahtan akşama eğitim görüp yatağa yatar yatmaz uyuyacağınız biryerede denk gelebilirsiniz.

Aklıma geldikçe gördüğüm , duyduğum bilgileri paylaşmayı bir borç bilirim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Blgrçoban kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam sağolasın gerçekten verdiğin bilgiler çok elle tutulur şeyler

Bana kalsa bir bavul eşya ile giderdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vViltis

İyimi dedin kötümü dedin anlayamadım hocam Ne yalan söyleyim 4 dönem önce gidecekken bazı sebepler yüzünden bu döneme kaldım. 360. Dönemden beri takip ediyorum konu konu :) gidip dönmüş kadar oldum. Hani askerlik anısı anlat desen anlatırım.

• Ben şimdiden gitmiş kadar oldum beyler. Konuyu fava alın.
    Allah hepimizin yardımcısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blgrçoban

quote:

Orijinalden alıntı: vViltis

İyimi dedin kötümü dedin anlayamadım hocam Ne yalan söyleyim 4 dönem önce gidecekken bazı sebepler yüzünden bu döneme kaldım. 360. Dönemden beri takip ediyorum konu konu :) gidip dönmüş kadar oldum. Hani askerlik anısı anlat desen anlatırım.

Yok hocam ciddiyim. Üniversite daha yeni bitti, forumda öğrendiğim bir iki bilgi dışında bildiğim hiç bir şey yok

Deneyimi olan paylaşsın çünkü paylaşılan şeyler orada bize çok lazım olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vViltis -- 9 Nisan 2016; 1:09:29 >

• Arkadaşlar merhaba bende universite 2 yıllık 1. sınıfta dondurma zorunda kaldım geçen gün e devletten "yoklama kaçağı olarak aranmaktasınız en yakın askerlik şubesine uğrayın" diye bir mesaj geldi bende gittim şubeye okuldan ilişik kesme belgeni getir ona göre işlemlerini yaparız ceza çıkıp çıkmayacağına tekrar tecil istersen tecil olup olmayacagına bakarız dedi bir bayan bende gitmek istesem ne zaman giderim dedim 2 gün yol verirler gidersin dedi şimdi benim merak ettiğim;
    celp dönemine denk gelmezse eğitim olayı falan nasıl olacak ben herhangi bir birliğe teslim olup yarım eğitimmi alacağim anlamadım bilen varsa cevaplarsa sevınırım
  • Yoklama Kaçağı isen şube evraklarını isteyip seni muayeneye gönderir. Muayene sonucunda tecil hakkın varsa istersen tecil edebilirsin. Yoksa en yakın celp Döneminde askere gidersin.
    Celp dönemi haricinde askere almazlar. Sen yanlış anlamışsın.
  • zx6r kullanıcısına yanıt
    bugün tekrar gittim aynı şeyleri söylediler sanırım devre kaybı oluyor bu durum birde 6.300tl civarinda idari para cezası olduğunu söylediler.
  • Arkadaslar ben su anda hala adliyede calisiyorum da kisa donem secip tercih disi uzun donem cikma ihtimali ne kadar agustosta gittigimizde?

• StaatSanWalt kullanıcısına yanıt
    Mezun olduğun bölüm diploma notun bu konuda çok önemli.
    Tabi birde ordunun ihtiyacı.

• zx6r kullanıcısına yanıt
    Etkili derken yuksek olanlarimi aliyorlar diyorsun yani, benim yaklasik 3,20 marmara hukuk mezun olali 4 sene oldu tabi

• StaatSanWalt kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam. Bizzat sordum şubeye.

• Ağustos için 15 mayıs son değil mi yukarıda 30 mayıs yazıyor. 30 Mayıs a kadar geçerli mi yoksa?
  • iThinkSo kullanıcısına yanıt
    30 Mayıs son diye biliyorum. Yinede araştırın.

• Merhaba arkadaşlar..

Bölüm: Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
    Yed. Sub: Hayır
    Komando: Hayır
    Not. Ort..: 2,6
    Yabancı Dil: Hayır

Sevk işlemlerinde yedek subaylığı evet olarak değiştirmeyi düşünüyorum. Şöyle bi İstanbul Uzun dönem falan gelse
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahabb

Merhaba arkadaşlar..

Bölüm: Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
    Yed. Sub: Hayır
    Komando: Hayır
    Not. Ort..: 2,6
    Yabancı Dil: Hayır

Sevk işlemlerinde yedek subaylığı evet olarak değiştirmeyi düşünüyorum. Şöyle bi İstanbul Uzun dönem falan gelse

Aramıza hoşgeldin kardeşim :) uzun dönem yaparım ne olursa olsun diyorsan komandoyada evet demelisin :)

• 360. dönem KD dedeniz olarak aklınıza takılan soruları pm atın cevaplarım kardeşlerim. Benim birlik; Ege Deniz Bölge Komutanlığı Üs Savunma Birlikleri Komutanlığı. Görev: Bölük yazıcısı.
    Hacım ayakta düztabanlık var o yüzden astek bile zor gelir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahabb

Hacım ayakta düztabanlık var o yüzden astek bile zor gelir diye düşünüyorum.

Belli olmaz bakarsın ısparta dağ komando çıkar sağlık kontrolüne girersin oradan refüze olursun tuzlaya geçersin :) tabiki bunu askeriye belirler bende gitmediğim için yanlış yönlendirmeyim yinede :)

Ben komandoluğu da işaretleyim en iyisi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.