Şimdi Ara

360mm radyatörün yanınana 120mm eklesem faydası olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar.Custom sıvı soğutma yapmayı düşünüyorum.Thermaltake view 37 kasam için yan tarafa ek'nın 360mm pe radyatörünübaldım.3800x vede 2080 kullanacağım sistemde.Arka kısıma 120mm bir radyatör daha alsam faydasını görürmüyüm?

Yerleşim hakkında fikir verirseniz çok sevinirim.

• Hocam 1-2 tane daha fan eklerseniz havalanacak kasa

9 tane ekranda var 1 tane yan kasada var 3 tanede önde olsa 13 tane : )

Bence önce düz çalıştırın sonra değerlerden memnun kalmazsanız eklersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xentios

Hocam 1-2 tane daha fan eklerseniz havalanacak kasa

9 tane ekranda var 1 tane yan kasada var 3 tanede önde olsa 13 tane : )

Bence önce düz çalıştırın sonra değerlerden memnun kalmazsanız eklersiniz.
    O kadar fana rağmen ekran kartı 80 derecelerdeydi ama şuan tekradyatörle 42 derecelerde.Tabii uzun soluklu bir test yapamadım henüz :)

<iframe allowtransparency='1' marginheight='0' marginwidth='0' src='http://yukle.donanimhaber.com/Embed/?Id=60262' frameborder='0' height='362' scrolling='no' width='600'></iframe>
  • quote:

Orijinalden alıntı: umurcan

O kadar fana rağmen ekran kartı 80 derecelerdeydi ama şuan tekradyatörle 42 derecelerde.Tabii uzun soluklu bir test yapamadım henüz :)

<iframe allowtransparency='1' marginheight='0' marginwidth='0' src='http://yukle.donanimhaber.com/Embed/?Id=60262' frameborder='0' height='362' scrolling='no' width='600'></iframe>

Alıntıları Göster
    Kasa içi havalandırma düşündüğünüz kadar önemli değil. Kasa içinde sıcak hava birikmesin yeterli. (toz olayını düşünmezsek)

Yani anakartı odanın ortasına koyup çalıştırdığınızdan daha düşük bir sıcaklık elde edemezsiniz.(Böyle bir amaç varsa ucak motoru gibi böyle arkasına elinizi koyduğunuzda arabadaki gibi iten bir rüzgar olmalı oda ekran kartını söker gider :P).

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.