Şimdi Ara

360. Dönem(AĞUSTOS 2015) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları(Form Eklendi) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.954
Cevap
34
Favori
141.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serdarryy

quote:

Orijinalden alıntı: FreudeAmFahren

quote:

Orijinalden alıntı: dragen

quote:

Orijinalden alıntı: LahmacuN38

Haziran'da üniversiteden mezun olacağım. Haziran'da başvurabilir miyim? Başvursam haziran'a yetişir miyim?

Asal sitesinde yazan tarihlere göre Ağustos celbi için son başvuru tarihi 30 Mayıs. Yani bu tarihten sonra mezun oluyorsanız Ağustos celbinde gidemezsiniz. Kasım celbine kalırsınız.

Bende aynı durumdayım fakat bir sorum olacak.

Diploma yada mezuniyet belgesi almadan önce şubeye gidip Ağustos celbine 12 ay uzun dönem askerlik yapmak üzere başvursam daha sonra mezuniyet belgesini ibraz edip askerlik süremin düşürülmesini yada yedek subaylığa terfi etmeyi talep etsem olur mu ?

Hocam bu yöntem işe yarar mı?

Mayıs sonunda 4 yıllık işletme mezunu oluyoruz. 29 mayısa kadar uzun dönem başvurusu yapsak elbet haziran ayında tekrar askerlik şubesine gideceğiz. Diplomayı vs istedikleri belgeleri versek 4 yıllık üniversite mezunu bir adayı sen 12 Ay gideceksin diye zorlayamazlar herhalde ? :)

Ek olarak Rusçada da mevcut yds ben hiç girmedim ama Rusya Federasyonu Saratov Devlet Üniversitesinden (Yök Tanıyor) Sertifakalarım , Ankara Üniversitesinden belgelerim ve diğer bazı özel kurumlardan da sertifikalarım var yabancı dile yok mu yazarlar acaba?

sertifikanın filan hiçbir önemi yok orada senden istedikleri şeyler sadece diploma , transkript ve varsa yds sonuç belgesi. Ben de şubeye giderken sertifikalarımı ve diğer diplomalarımı götürmüştüm ama onları almıyoruz gerek yok dediler.

• merhaba dostlar,

2018'e kadar yüksek lisans nedeniyle tecilim var ancak okulu dondurup tecili bozup ağustos döneminde askere gitmek istiyorum.

Başvuru tarihlerinde gruplar var, ben hangi grupta oluyorum?

İnşaat mühendisiyim, iyi derecede ingilizcem var. Üstte bir arkadaşa yabancı dile yok yazılmış sınava girmediği için, 2012'de ÜDS'ye girmiş ve 81 küsur almıştım, bu sayılır mı şimdi? -- (edit, 2. sayfayı okumadan yazmıştım, sayılıyormuş. )

Kısa dönem yapma niyetindeyim, yabancı dili söylemem benim için iyi mi olur yoksa madem dil de biliyorsun deyip uzuna atarlar mı?

Hepimiz için hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraqoniquE -- 9 Mayıs 2015; 17:25:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DraqoniquE

merhaba dostlar,

2018'e kadar yüksek lisans nedeniyle tecilim var ancak okulu dondurup tecili bozup ağustos döneminde askere gitmek istiyorum.

Başvuru tarihlerinde gruplar var, ben hangi grupta oluyorum?

İnşaat mühendisiyim, iyi derecede ingilizcem var. Üstte bir arkadaşa yabancı dile yok yazılmış sınava girmediği için, 2012'de ÜDS'ye girmiş ve 81 küsur almıştım, bu sayılır mı şimdi? -- (edit, 2. sayfayı okumadan yazmıştım, sayılıyormuş. )

Kısa dönem yapma niyetindeyim, yabancı dili söylemem benim için iyi mi olur yoksa madem dil de biliyorsun deyip uzuna atarlar mı?

Hepimiz için hayırlı olsun.

Merhaba, kısa dönem yapmak istiyorsanız yabancı dil sonuç belgesini vermeyin. Yabancı diliniz uzun dönem askerlik şansınızı artıracaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar selam, Ağustos celbi için son başvuru kesin 31 Mayıs doğru mu? 15 Mayıs gibi birşeyler hatırlıyordum. Baktım 31 Mayıs yazıyor.
  • [Caty] kullanıcısına yanıt
    Asal'ın sitesinde 31 Mayıs 2015 olarak yazıyor. (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Caty]

Arkadaşlar selam, Ağustos celbi için son başvuru kesin 31 Mayıs doğru mu? 15 Mayıs gibi birşeyler hatırlıyordum. Baktım 31 Mayıs yazıyor.

31 Mayıs son tarih. 30-31 Mayıs haftasonuna denk geliyor unutmayın. O yüzden 29 Mayıs'a kadar süre var.

• foruma konu açmıştım ama sanırım burası daha etkili

http://forum.donanimhaber.com/m_105597800/tm.htm

quote:

"ders aşamasındayken tez için yapacağım laboratuvar çalışmalarını büyük bir kısmını gerçekleştirebildim. önümüzde ki 1-2 ay içinde ise tamamlamayı planlıyorum. yani geriye yazım aşaması kalacak.

aklımda tez aşamasının birinci döneminde yani 3. dönemde (ağustos-şubat) "zorunlu hizmet"i yapıp kurtulmak var. bunu gerekli kişilerden izin alıp yapmam mümkün müdür?

yani hem okula kayıtlı hem de askerlik hizmetimi yapabilmem mümkün müdür? yasa, mevzuata aykırı bir iş yapmış olur muyum? bu konuda bir bilgi bulamadım. bilgilendiren olursa sevinirim"

mümkünse böyle bir şey 360. dönem için dilekçe vermeyi düşünüyorum. ben tehir iptali için dilekçe verince okulumun haberi olur mu?
    ya da bu konuda bir kaynak varsa yönlendirebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teresteres -- 9 Mayıs 2015; 21:45:10 >

• Tamamdır, teşekkür ederim
  • Arkadaslar bnde 360. Dönem asker olacaklardanım..hakkımzda hayırlısı..

Yedek subay: evet
    Komanda: hayır
    Meslek: ınsaat muhendıslıgı..

Bakalım nolucak

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: [Caty]

Arkadaşlar selam, Ağustos celbi için son başvuru kesin 31 Mayıs doğru mu? 15 Mayıs gibi birşeyler hatırlıyordum. Baktım 31 Mayıs yazıyor.

31 Mayıs son tarih. 30-31 Mayıs haftasonuna denk geliyor unutmayın. O yüzden 29 Mayıs'a kadar süre var.

hocam gruplar söz konusu o tarihlerde.. Neye göre bu gruplar, bilginiz var mı?
  • DraqoniquE D kullanıcısına yanıt
    Grup derken hocam tam anlamadım açar mısın biraz? 31 Mayıs tarihi, Ağustos celbi için son başvuru günü bunu belirttim o cümlemde.

• dragen kullanıcısına yanıt
    http://www.asal.msb.gov.tr/esasicerik_dosyalar/mayis_2015_er_TRT.pdf adresindeki pdf'e göre 2 grup var her sevkte, gruba göre de başvuru tarihi var diye biliyorum, ilk grup 1-15 mayıs ikinci grup 16-31 mayıs şeklinde.. Bir yeri atlıyorum ama neresi bilemedim
  • quote:

http://www.asal.msb.gov.tr/esasicerik_dosyalar/mayis_2015_er_TRT.pdf adresindeki pdf'e göre 2 grup var her sevkte, gruba göre de başvuru tarihi var diye biliyorum, ilk grup 1-15 mayıs ikinci grup 16-31 mayıs şeklinde.. Bir yeri atlıyorum ama neresi bilemedim

Hocam öncelikle attığınız link "mayıs celbinde normal uzun dönem er" olarak gidecek askerleri ilgilendiriyor. Siz kısa dönem mi yapacaksınız yoksa normal uzun dönem mi? Eğer kısa dönem olarak yapacak iseniz asalın sitesinden yedek subay işlemleri bölümünü incelemeniz gerekmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragen -- 10 Mayıs 2015; 20:57:29 >

• quote:

quote:

Hocam öncelikle attığınız link "mayıs celbinde normal uzun dönem er" olarak gidecek askerleri ilgilendiriyor. Siz kısa dönem mi yapacaksınız yoksa normal uzun dönem mi? Eğer kısa dönem olarak yapacak iseniz asalın sitesinden yedek subay işlemleri bölümünü incelemeniz gerekmekte.

Ahanda, "uzun" kelimesini atlamışım ben

Toparlamak gerekirse, mayıs celbinde gitmek istiyorum, kısa dönem istiyorum. Benim için 31 Mayıs mıdır son gün?

• quote:

quote:

quote:

Toparlamak gerekirse, mayıs celbinde gitmek istiyorum, kısa dönem istiyorum. Benim için 31 Mayıs mıdır son gün?

Hocam malesef Mayıs celbinde gidemezsin başvurular çoktan bitti, hatta Mayıs'ta gideceklerin yerleri belli oldu bile. En erken Ağustos celbinde gidebilirsin ona başvurmak içinde 31 Mayıs'a kadar süren var.

• Merhaba arkadaşlar,

2014 ocak ayında mühendislik öğrenimimi bitirdim ve hemen ardından çalışmak için mart 2016'da süresi bitecek bir tecil işleminde bulundum.

Şimdi bu ağustos celbine başvurup, kısa dönem olarak askerlik görevimi yapmak istiyorum. Sormak istediğim birkaç soru var:

1) İlk önce tecil bozdurup sonra erken sevk dilekçesi doldurup mu ağustos için başvuru yapacağım?

2) son başvuru tarihi şurada yazdığı gibi:http://www.asal.msb.gov.tr/yedek_subay/33_Erken_Sevk_Islemleri.htm 31 mayıs mıdır? Bir ara 15 mayıs diye duymuştum ve bazı sitelerden görmüştüm. Bunu bir kesinleştirelim lütfen.

3)http://www.asal.msb.gov.tr/esasicerik_dosyalar/2015_2016_CELP_DONEMLERI.xls

Bu tablo ne anlama geliyor?

4)http://www.asal.msb.gov.tr/esasicerik_dosyalar/2015%20%C5%9EUBE%20CELP%2013.01.2014.xls

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: 01taklamakan01

Merhaba arkadaşlar,

2014 ocak ayında mühendislik öğrenimimi bitirdim ve hemen ardından çalışmak için mart 2016'da süresi bitecek bir tecil işleminde bulundum.

Şimdi bu ağustos celbine başvurup, kısa dönem olarak askerlik görevimi yapmak istiyorum. Sormak istediğim birkaç soru var:

1) İlk önce tecil bozdurup sonra erken sevk dilekçesi doldurup mu ağustos için başvuru yapacağım?

2) son başvuru tarihi şurada yazdığı gibi:http://www.asal.msb.gov.tr/yedek_subay/33_Erken_Sevk_Islemleri.htm 31 mayıs mıdır? Bir ara 15 mayıs diye duymuştum ve bazı sitelerden görmüştüm. Bunu bir kesinleştirelim lütfen.

3)http://www.asal.msb.gov.tr/esasicerik_dosyalar/2015_2016_CELP_DONEMLERI.xls

4)http://www.asal.msb.gov.tr/esasicerik_dosyalar/2015%20%C5%9EUBE%20CELP%2013.01.2014.xls

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

Selam

1- Evet en yakın askerlik şubesine gidip tecilini bozacaksın, kısa dönem gitmek istedigini söyleceksin 2 adet form verecekler sana orda dolduracaksın görevli yardımcı olur.

2- Son başvuru 31 mayıs kesin tarih bu.

O linkini gönderdiğin tabloların senle alakası yok kafanı kurcalamasın.

• dragen kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevaplar için. Ama o linklerdeki tabloları da merak ediyorum hala :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam malesef Mayıs celbinde gidemezsin başvurular çoktan bitti, hatta Mayıs'ta gideceklerin yerleri belli oldu bile. En erken Ağustos celbinde gidebilirsin ona başvurmak içinde 31 Mayıs'a kadar süren var.

Hocam mayıs celbi derken mevzuya çok uzak olduğumdan yanlış söylemişim, Ağustos'ta gitmek istiyorum, Ağustos Celbi için son günü öğrenmek istiyordum.

Bugün şubeye gidip sordum ve görevli memure bana 15 Mayıs'ın son olduğunu söyledi.. Verem savaş dispanserinden alınan rapora dair tek kelime etmedi, yüksek lisans okuduğum için benden sadece transkriptimin 1 orijinali 2 de fotokopisini istedi. Fotoğraf, diploma söylemedi.

2 gün sonra ben de tecili bozdurup başvurumu yapacağım. Sağlıkla ilgili raporlarımı, önceden tecil ettirdiğimde muayene olduğum için sınıfım belli olduktan sonra getirmemi istedi.

Kısada 2 dönem uzunda 1 dönem varmış:
    Kısa A grubu 3-6 Ağustos, B grubu 30 Eylül-2 Ekim arası,
    Uzun 13-14 Ağustos'ta silah altına alınacakmış.

hepimize hayırlı olsun.

• Merhaba;

Meslekçi yedek subaylık hakkında bilgisi olan var mı?

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah :)
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.