Şimdi Ara

352. DÖNEM (Ağustos 2013) Kısa Dönem Er ve Yedek Subay Aday Adayları (245. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.764
Cevap
124
Favori
1.327.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 351. dönem kısa dönem askerim ama 29 yaşında kadrolu yüksek lisans yapmış öğretmenim bildiğiniz amelelik yapıyoruz berbat bir şey.. Şanlıurfa 20. zırhlı tuğay 1. tank karargah da MÜRŞİTPINAR SINIRDAYIM gerçekten çok kötü uzun dönem askerlerden hiç bir farkımız yok. okumuşsun etmişsin hiç birinin etkisi yok . buraya düşecekler beni gelince iyi anlar. TSK" NIN MANTIĞI BÖYLEYMİŞ EN BERBAT YERE DÜŞTÜK ANLAYACAGINIZ. 1. TANK KARARGAH BÖLÜĞÜ......................
  • quote:

Orijinalden alıntı: fefeyx

firmaya kalmış bir şey bazıları direk veriyo ama bazıları maaş gününü bekletiyor

bizim şirket tazminat vermemek için herşeyi yapıyormuş bakalım ne olacak sonumuz
  • 351. dönem kısa dönem askerim ama 29 yaşında kadrolu yüksek lisans yapmış öğretmenim bildiğiniz amelelik yapıyoruz. Şanlıurfa 20. zırhlı tuğay 1. tank karargah da MÜRŞİTPINAR SINIRDAYIM gerçekten çok kötü uzun dönem askerlerden hiç bir farkımız yok. okumuşsun etmişsin hiç birinin etkisi yok . buraya düşecekler beni gelince iyi anlar. TSK" NIN MANTIĞI BÖYLEYMİŞ EN BERBAT YERE DÜŞTÜK ANLAYACAGINIZ. 1. TANK KARARGAH BÖLÜĞÜ......................yüksek lisans yapmtım bende hiç bi fayda yok
  • Arkadaşlar E-devlet sitesine sevk öncesi hazırlık formu gelmiş. Herkes oradan mı doldurdu formu yoksa şubeden mi? E-devlet üzerinden formu doldursak yinede şubeye gitmeye gerek varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Menace

Arkadaşlar E-devlet sitesine sevk öncesi hazırlık formu gelmiş. Herkes oradan mı doldurdu formu yoksa şubeden mi? E-devlet üzerinden formu doldursak yinede şubeye gitmeye gerek varmı?

ben şubede doldurdum salı günü..şubeye her türlü gideceksin imza atmaya
  • Soru : Askerlik görevim dolayısıyla işten ayrıldığımda kıdem tazminatına hak kazanabilir miyim?
    Cevap : Eğer işyerinizde bir yıl ve daha fazla süreden beri çalışıyorsanız kazanırsınız. (Kıdem Tazminatı’nı düzenleyen ve halen yürürlükte olan 1475 sayılı İş Kanunu’nun 14.maddesinini 3.fıkrasına göre)
    Soru : Kıdem tazminatını kimden alacağım.
    Cevap : Kıdem tazminatınızı çalıştığınız işyerinden alacaksınız.
    Soru : Askerlik görevim dolayısıyla işten ayrıldığımda işsizlik sigortasından para alabilir miyim?
    Cevap : Askerden önce en az 600 gün (gitmeden önceki 120 gün kesintisiz olmak üzere) çalışmanız olması, işvereninizin İAB belgesini İŞKUR’a vermesi ve askerden geldikten sonra iş bulamamanız halinde çalışma sürenize göre hak ettiğiniz süre kadar ve iş bulana kadar işsizlik ödeneğinden yararlanırsınız. Yani askerlik süresince değil askerden geldikten sonra iş bulamamanız halinde bu imkandan yararlanabilirsiniz.
    Soru : İşsizlik ödeneğini kimden ve nasıl alacağım?
    Cevap : İşsizlik ödeneğini alabilmek için öncelikle askerden önce sayılan şartları taşımanız, askerden geldikten sonra 1 ay içinde İŞKUR’a başvurmanız gerekmektedir. Yapılacak inceleme sonucunda İşsizlik Ödeneği’ne hak kazandığınız anlaşılırsa size en yakın postaneden hak ettiğinz süre kadar adınıza yatacak parayı alabilirsiniz.
    Soru : Askerlik görevimi yapmak üzere işten ayrıldığımda ihbar tazminatına hak kazanır mıyım?
    Çalışma süreniz ne olursa olsun askerlik sebebiyle işten ayrıldığınızda ihbar tazminatı almaya hak kazanamazsınız.
    Soru : İşyerimde 1 yıldan fazla çalışmışlığım var. Askerlik dolayısıyla ayrıldığımdan dolayı kıdem tazminatına hak kazanıyorum. Peki kıdem tazminatım nasıl hesaplanacak? Ne kadar tazminat alacağım?
    Cevap : Kıdem tazminatınız işe giriş tarihinizden askerlik nedeniyle işten ayrıldığınız süreler için hesaplanır. Her yıla bir brüt maaşınız ve varsa diğer sürekli ödemeleriniz verilir. Yıldan artan süreler de gün ve ay olarak hesaplanır. Örneğin 1 yıl 6 ay 8 günlük bir çalışmanız varsa ve askerlik nedeniyle işten ayrılıyorsanız kıdem tazminatınız şu şekilde hesaplanır: Öncelikle bir brüt maaşınız + maaşınızın 6 ay 8 sekiz güne denk gelen tutarı. Kıdem tazminatından damga vergisi hariç herhangi bir vergi kesintisi yapılmaz. Kıdem tazminatı nakit olarak ödenmek zorundadır.

yeni bilgiler varmış paylaşmak istedim hakkımızı alalım

• quote:

Orijinalden alıntı: 353dönem

quote:

Arkadaşlar E-devlet sitesine sevk öncesi hazırlık formu gelmiş. Herkes oradan mı doldurdu formu yoksa şubeden mi? E-devlet üzerinden formu doldursak yinede şubeye gitmeye gerek varmı?

Tamam dostum teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

Ağustos yolcusu isen ekleyeyim senide listeye.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ağustos yolcusu isen ekleyeyim senide listeye.

Evet Ağustos'da yolcuyum bende ekleyebilirsin listeye :)

• Menace M kullanıcısına yanıt
    Yaş----------Okul ve Bölüm-------Kütük------İkamet
  • arkadaslsar ben denizlide calısıyorum ama ikmetgah kala konyada aldırmadım buraya bi sorun olur mu askerlik işlemlerinde bu burdaki askerlik subesine gidecem işlemler için ama sülüsü konyadan mı almam gerekecek
  • quote:

Yaş:25 ---- Doğuş Üniversitesi / İşletme ----- İstanbul ----- İstanbul
  • quote:

quote:

Yaş:25 ---- Doğuş Üniversitesi / İşletme ----- İstanbul ----- İstanbul

• quote:

Orijinalden alıntı: aydin177

quote:

Orijinalden alıntı: fefeyx

firmaya kalmış bir şey bazıları direk veriyo ama bazıları maaş gününü bekletiyor

bizim şirket tazminat vermemek için herşeyi yapıyormuş bakalım ne olacak sonumuz

çok sorun çıkar gibiyse yazılı olarak bir an önce çıkıcağını bildir çünkü iş çıkışı için belli süre önceden haber vermen lazım
  • Benide ekleyin hocam

--22----------Uludağ Üni - İşletme -------Bursa------Bursa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heysamy -- 14 Haziran 2013; 15:06:58 >
  • Beyler sevk öncesi işlemlerini yaptıranlar E-devlet ten yedek subay formuna bakabilirler mi eksik ve yanlış bilgi var mı diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Another Man -- 14 Haziran 2013; 15:18:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heysamy

Benide ekleyin hocam

ne zaman mezun oldun hemşo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Another Man

Beyler sevk öncesi işlemlerini yaptıranlar E-devlet ten yedek subay formuna bakabilirler mi eksik ve yanlış bilgi var mı diye?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: heysamy

Benide ekleyin hocam

ne zaman mezun oldun hemşo

Geçen sene toprağım bu sene askerlik yolu gözüktü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Another Man

Beyler sevk öncesi işlemlerini yaptıranlar E-devlet ten yedek subay formuna bakabilirler mi eksik ve yanlış bilgi var mı diye?

Ben sevk öncesi işlemlerimi 5 haziranda hallettim fakat e-devlette benim form boş çıkıyor ?? Yani doldurulabilir durumda. Sizde de öyle mi ?
  • 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.